Forum Crestin Ortodox

Forum Crestin Ortodox (http://www.crestinortodox.ro/forum/index.php)
-   Generalitati (http://www.crestinortodox.ro/forum/forumdisplay.php?f=503)
-   -   Adresa de mail basescu (http://www.crestinortodox.ro/forum/showthread.php?t=9763)

annajanette 16.06.2010 03:08:46

Adresa de mail basescu
 
traianbasescu@presidency.ro

INJURATI-L AICI SAU SPUNETI-VA PUNTUL DE VEDERE, MIE IMI ESTE FOARTE GREU SA MAI FOLOSESC UN LIMBAJ DIPLOMATIC CU ACEST TIRAN , MAI BINE SA MOARA EL DECAT 3 SFERTURI DE TARA. ASTA E MAI RAU CA CEAUSESCU SI SPER SA AIBA ACEEASI SOARTA.

heaven 16.06.2010 06:09:59

Citat:

În prealabil postat de annajanette (Post 259740)
traianbasescu@presidency.ro

INJURATI-L AICI SAU SPUNETI-VA PUNTUL DE VEDERE, MIE IMI ESTE FOARTE GREU SA MAI FOLOSESC UN LIMBAJ DIPLOMATIC CU ACEST TIRAN , MAI BINE SA MOARA EL DECAT 3 SFERTURI DE TARA. ASTA E MAI RAU CA CEAUSESCU SI SPER SA AIBA ACEEASI SOARTA.

Sa iti spui punctul de vedere este una,insa sa injuri si sa ii doresti sa moara...parca nu prea suna a atitudine crestina,nu crezi?

ai2 16.06.2010 08:41:28

Citat:

În prealabil postat de annajanette (Post 259740)
traianbasescu@presidency.ro

INJURATI-L AICI SAU SPUNETI-VA PUNTUL DE VEDERE, MIE IMI ESTE FOARTE GREU SA MAI FOLOSESC UN LIMBAJ DIPLOMATIC CU ACEST TIRAN , MAI BINE SA MOARA EL DECAT 3 SFERTURI DE TARA. ASTA E MAI RAU CA CEAUSESCU SI SPER SA AIBA ACEEASI SOARTA.

Si dai si lupta nu te lasa! O sa moara trei sferturi nu alta! Ca la pasopt! Curat plebicid!
Sa nu admitem schimbari in locurile esentiale cum ar fi plimbarile la mall! Intr-o tarisoara eminamente ortodoxa unde evaziunea fiscala, spaga, nepotismul, si alte matrapazlacuri sunt la ele acasa, mai bine sa moara tiranul!!! Dar sa traiasca D-l Goe!!!

ionut stefan 16.06.2010 08:42:51

Citat:

În prealabil postat de annajanette (Post 259740)
traianbasescu@presidency.ro

injurati-l aici sau spuneti-va puntul de vedere, mie imi este foarte greu sa mai folosesc un limbaj diplomatic cu acest tiran , mai bine sa moara el decat 3 sferturi de tara. Asta e mai rau ca ceausescu si sper sa aiba aceeasi soarta.

daca nadejdea ta era tatal, scaparea fiul, acopermanant iti era duhul sfant, nu instigai la fel si fel de prostii. Pacat

annajanette 16.06.2010 11:54:32

Citat:

În prealabil postat de ionut stefan (Post 259750)
daca nadejdea ta era tatal, scaparea fiul, acopermanant iti era duhul sfant, nu instigai la fel si fel de prostii. Pacat

eu nu as fi vrut dar poate tu ai ce manca acasa. eu nu stiu cat o sa mai am si sunt multi ca mine, zici ca este prostie a salva o tara? inseamna ca esti ca basescu , am incheiat subiectul.

annajanette 16.06.2010 11:55:36

Citat:

În prealabil postat de heaven (Post 259745)
Sa iti spui punctul de vedere este una,insa sa injuri si sa ii doresti sa moara...parca nu prea suna a atitudine crestina,nu crezi?

ok nu ii doresc sa moara, ci sa traiasca la fel de bine ca mine, asa cum a promis.

annajanette 16.06.2010 11:59:38

Citat:

În prealabil postat de ai2 (Post 259749)
Si dai si lupta nu te lasa! O sa moara trei sferturi nu alta! Ca la pasopt! Curat plebicid!
Sa nu admitem schimbari in locurile esentiale cum ar fi plimbarile la mall! Intr-o tarisoara eminamente ortodoxa unde evaziunea fiscala, spaga, nepotismul, si alte matrapazlacuri sunt la ele acasa, mai bine sa moara tiranul!!! Dar sa traiasca D-l Goe!!!

ir tie iti spun ca, la noi chiar chiar asa se intampla ca in CARAGIALE, diferenta este ca noi suntem actorii(romanii) si poate altii vor rade din afara tarii.
Sau esti si tu vreu nepot din gasca lui basescu sau orb si nu vezi ce se intampal in tara asta, pe mine ma afecteaza si pe 3 sferturi de tara, dar poate am ajuns aici din cz lasitatii unora ca voi, care nu au curaj a lupta decat a o tine tare cu crestinismul.
Frate Dumnezeu iti da dar nu iti baga in sac.

eudany01 16.06.2010 12:30:33

am o intrebare pe cine ai votat cand au fost alegerile pt presedentie? da eu am votat cu basescu asta a fost alegerea mea de acum, am votat ca majoritatea cu el ca altfel nu iesea presedinte. si daca il injuri si ii spui vrute si nevrute crezi ca el iti citeste mailul? sa fim seriosi. tot ce se intampla e din cauza noastra a tuturor, ne-am invatat sa avem cat mai mult cat mai mult, dar sa ne cumpatam nu stim. e usor sa vezi gunoiul din curtea vecinului si sa il judeci, dar pe cel din curtea ta cam greu. ne meritam traiul ca numa sa ne plangem stim, sa multumim pt putinul care il avem nu stim. asta e, asa ne trebuie. suntem un neam de oameni nemultumiti si plangaciosi. bravo noua!

ai2 16.06.2010 12:32:46

Citat:

În prealabil postat de annajanette (Post 259799)
ok nu ii doresc sa moara, ci sa traiasca la fel de bine ca mine, asa cum a promis.

"Sa traiti bine!" e urare nu promisiune. Stie Base ce stie! Ce n-a spus e ca daca vreti sa traiti bine trebuie sa si ganditi bine. Din pacate pe D-l Goe nu l-a dus mintea ca traiul bun nemeritat nu tine mult si acuma bate din picioare sa se opreasca trenu', in loc sa sada mumos.

The_Fallen 16.06.2010 15:44:11

Citat:

În prealabil postat de ai2 (Post 259813)
"Sa traiti bine!" e urare nu promisiune. Stie Base ce stie! Ce n-a spus e ca daca vreti sa traiti bine trebuie sa si ganditi bine. Din pacate pe D-l Goe nu l-a dus mintea ca traiul bun nemeritat nu tine mult si acuma bate din picioare sa se opreasca trenu', in loc sa sada mumos.

Ce "trai bun"?Parca nivelul de trai in Romania era scazut.

The_Fallen 16.06.2010 15:46:03

Citat:

În prealabil postat de eudany01 (Post 259812)
tot ce se intampla e din cauza noastra a tuturor, ne-am invatat sa avem cat mai mult cat mai mult, dar sa ne cumpatam nu stim.

Da domnule asa e, batranii astia lacomi s-au tot invatat sa aiba tot ce poftesc si nu au avut cumpatare de loc.Asa e!Acum patimesc (cu voia lui Dumnezeu si a unsului Sau TRAIAN BASESCU) pentru pacatul lacomiei al carui sclavi sunt. Corect!

forfota 16.06.2010 15:50:00

Atitudine de crestin este aceasta, sa-i doresti moartea cuiva si sa si instigi ?

Toate se intampla cu voia Domnului pentru putina noastra credinta si pentru pacatele noastre. De cate ori ne intereseaza mai mult capra vecinului decat sa stergem praful de la noi, pacatuim. De cate ori ne intrebam cum de are ala aia si aia, in loc sa ne preocupe problemele personale, pacatuim. Toate acestea adunate sunt poporul roman de astazi si conducatorii ei.

wally1 16.06.2010 21:21:14

Basudrea
 
Citat:

În prealabil postat de eudany01 (Post 259812)
am o intrebare pe cine ai votat cand au fost alegerile pt presedentie? Da eu am votat cu basescu asta a fost alegerea mea de acum, am votat ca majoritatea cu el ca altfel nu iesea presedinte. Si daca il injuri si ii spui vrute si nevrute crezi ca el iti citeste mailul? Sa fim seriosi. Tot ce se intampla e din cauza noastra a tuturor, ne-am invatat sa avem cat mai mult cat mai mult, dar sa ne cumpatam nu stim. E usor sa vezi gunoiul din curtea vecinului si sa il judeci, dar pe cel din curtea ta cam greu. Ne meritam traiul ca numa sa ne plangem stim, sa multumim pt putinul care il avem nu stim. Asta e, asa ne trebuie. Suntem un neam de oameni nemultumiti si plangaciosi. Bravo noua!

brava-datorita tie si altor 5 mil. de fraieri, merge totul bine in tara,sa aveti grija sa nu slabeasca cumva mafia...halal....

colaps 16.06.2010 21:30:16

Eu zic sa-l lasam pe marele Eminescu sa descrie situatia din tara:


wally1 16.06.2010 21:31:12

Citat:

În prealabil postat de annajanette (Post 259740)
traianbasescu@presidency.ro

INJURATI-L AICI SAU SPUNETI-VA PUNTUL DE VEDERE, MIE IMI ESTE FOARTE GREU SA MAI FOLOSESC UN LIMBAJ DIPLOMATIC CU ACEST TIRAN , MAI BINE SA MOARA EL DECAT 3 SFERTURI DE TARA. ASTA E MAI RAU CA CEAUSESCU SI SPER SA AIBA ACEEASI SOARTA.

O sa aiba nu-ti face probleme ca e "mancat" DE CANCER (la propriu),din cauza bauturii

andreicozia 16.06.2010 22:23:19

Pai stai ca nu mai inteleg nimic
Nu ar trebui sa-i multumim lui Basescu pentru ca prin masurile de austeritate, ne face austeri si ne smereste?..asa cum bine ii sade unui ortodox traitor?

De ce nu percepem Romania de astazi ca pe o mare minastire unde Basescu este Staretul iar noi poporul suntem cei "tunsi" in castitate si saracie?
Ca doar credinta din suflet nu ti-o ia , daca-i face ceva, este ca doar o inmulteste prin saracirea noastra, nu?..ca doar "dind" la minastire "surplusul tau" iti construiesti palate in cer.

La fel ca si un Staret de minastire, el ne pune la munca, umileste lumescul din noi ceea ce duce la invatarea smereniei si ne plateste putin pentru supravietuirea "minastirii" (a tarii)

Ca urmare totul consta in perspectiva cu care privim

ionut stefan 16.06.2010 22:29:38

Citat:

În prealabil postat de annajanette (Post 259798)
eu nu as fi vrut dar poate tu ai ce manca acasa. eu nu stiu cat o sa mai am si sunt multi ca mine, zici ca este prostie a salva o tara? inseamna ca esti ca basescu , am incheiat subiectul.

eu m-am referit ca este o rau ca pe un forum ortodox sa spui asemenea vorbe cat de rau ti-ar fi.are dumnezeu grija
nu sunt cu basescu dar ar trebuii mustrati cei din naintea lui basescu ei sunt adevarati GOLANI care ne-au adus in situatia asta nu spun ca el nu ar avea nici o vina

The_Fallen 17.06.2010 00:04:38

Citat:

În prealabil postat de andreicozia (Post 260009)
Pai stai ca nu mai inteleg nimic
Nu ar trebui sa-i multumim lui Basescu pentru ca prin masurile de austeritate, ne face austeri si ne smereste?..asa cum bine ii sade unui ortodox traitor?

De ce nu percepem Romania de astazi ca pe o mare minastire unde Basescu este Staretul iar noi poporul suntem cei "tunsi" in castitate si saracie?
Ca doar credinta din suflet nu ti-o ia , daca-i face ceva, este ca doar o inmulteste prin saracirea noastra, nu?..ca doar "dind" la minastire "surplusul tau" iti construiesti palate in cer.

La fel ca si un Staret de minastire, el ne pune la munca, umileste lumescul din noi ceea ce duce la invatarea smereniei si ne plateste putin pentru supravietuirea "minastirii" (a tarii)

Ca urmare totul consta in perspectiva cu care privim

Spre deosebire de staretul unei manastiri Basescu nu are experienta duhovniceasca ci isi urmeaza propriile vicii. Actiunile lui sunt de autoservire si nu de a ajuta poporul sa progreseze dpdv spiritual.

annajanette 17.06.2010 04:26:46

Citat:

În prealabil postat de andreicozia (Post 260009)
Pai stai ca nu mai inteleg nimic
Nu ar trebui sa-i multumim lui Basescu pentru ca prin masurile de austeritate, ne face austeri si ne smereste?..asa cum bine ii sade unui ortodox traitor?

De ce nu percepem Romania de astazi ca pe o mare minastire unde Basescu este Staretul iar noi poporul suntem cei "tunsi" in castitate si saracie?
Ca doar credinta din suflet nu ti-o ia , daca-i face ceva, este ca doar o inmulteste prin saracirea noastra, nu?..ca doar "dind" la minastire "surplusul tau" iti construiesti palate in cer.

La fel ca si un Staret de minastire, el ne pune la munca, umileste lumescul din noi ceea ce duce la invatarea smereniei si ne plateste putin pentru supravietuirea "minastirii" (a tarii)

Ca urmare totul consta in perspectiva cu care privim

hai ca am ras de m-am strambat, tare de tot. ma bucur ca mai sunt oameni care gandesc si imi dau dreptate.

annajanette 17.06.2010 04:30:58

Citat:

În prealabil postat de ionut stefan (Post 260012)
eu m-am referit ca este o rau ca pe un forum ortodox sa spui asemenea vorbe cat de rau ti-ar fi.are dumnezeu grija
nu sunt cu basescu dar ar trebuii mustrati cei din naintea lui basescu ei sunt adevarati GOLANI care ne-au adus in situatia asta nu spun ca el nu ar avea nici o vina

0ffff ionut, nu am nimic cu tine, sunt si eu suparata cand vad atata nedreptate si la un moment dat in primul mandat a lui, chiar credeam ca tine la noi....daca stii cat am plans ieri de frica ca sa nu ajung pe drumuri ca cine stie cat va veni intretinerea la iarna am auzit ca in jur de 1200 ron , m-ai intelege. Erau multe alte solutii decat sa ingenuncheze o tara intreaga.
Nu stiu cati ma cred dar eu iubesc poporul roman asa cum este el, si aseara m-am rugat, Dumnezeu imi este martor, sa salveze aceasta tara.

annajanette 17.06.2010 04:35:09

Citat:

În prealabil postat de forfota (Post 259891)
Atitudine de crestin este aceasta, sa-i doresti moartea cuiva si sa si instigi ?

Toate se intampla cu voia Domnului pentru putina noastra credinta si pentru pacatele noastre. De cate ori ne intereseaza mai mult capra vecinului decat sa stergem praful de la noi, pacatuim. De cate ori ne intrebam cum de are ala aia si aia, in loc sa ne preocupe problemele personale, pacatuim. Toate acestea adunate sunt poporul roman de astazi si conducatorii ei.

Sunt curioasa cine ti-a spalat creierul, iarta-ma dar la asa gandire nu pot vb altfel. Pai din cz caprei vecinului s-au sinucis nu stiu cati, mor batranii ca n-au bani de medicamente, profesorii dupa 30 ani de munca sunt platiti ca niste salahori , de medici nu mai zic , samd ca sa isi fac dna UDREA vila in Franta, te rog nu mai raspunde ca ma faci sa vb urat si ma "forfoti" rau, asa cum te descrie bine username-ul ,....pls.

heaven 17.06.2010 08:03:24

Citat:

În prealabil postat de annajanette (Post 260068)
Sunt curioasa cine ti-a spalat creierul, iarta-ma dar la asa gandire nu pot vb altfel. Pai din cz caprei vecinului s-au sinucis nu stiu cati, mor batranii ca n-au bani de medicamente, profesorii dupa 30 ani de munca sunt platiti ca niste salahori , de medici nu mai zic , samd ca sa isi fac dna UDREA vila in Franta, te rog nu mai raspunde ca ma faci sa vb urat si ma "forfoti" rau, asa cum te descrie bine username-ul ,....pls.

Eu te inteleg ca esti suparata si ca treci si tu prin vremuri grele,ca noi toti,dar,totusi nu inteleg de ce esti atat de incisiva,chiar si fata de alti membri ai formului.
Mie nu mi s-a parut ca Forfota te-a jignit cu ceva,ci doar si-a spus parerea.
Modelul nostru de urmat trebuie sa fie Domnul Iisus Hristos,care s-a lasat chinuit ingrozitor si rastiginit pe cruce si i-a iertat pe cei care au facut-o.
Nu spun ca trebuie sa stam impasibili atunci cand trebuie sa luam atitudine,dar de aici pana a dori moartea cuiva,fie el si un tiran precum Ceausescu nu e pur si simplu crestineste si degeaba te superi pe noi.
Moartea acelui om a fost o crima infaptuita chiar de ziua Nasterii Mantuitorului si nimeni nu poate schimba asta,iar armele crestinului nu sunt crima si ura,ci iubirea de Dumnezeu si oameni si luarea unei atitudini ferme,insa echilibrate si in care sa nu se uite niciodata ca suntem crestini.
Annajanette,noi trebuie sa detestam pacatul,nu pacatosul si trebuie sa intelegi ca raul de pe aceasta planeta nu va putea fi schimbat niciodata decat atunci cand vom invata sa ne iubim unii pe altii si intreaga Creatie a Tatalui.

geo.nektarios 17.06.2010 14:41:28

SA TRAITI BINE!!!??? ......................................... bla bla :76:

BINE CA MAI TRAITI! :18:cam asa ne spune acum, Dl.Traian...

De vom rabda pana la sfarsit ne vom mantui! Dumnezeu sa ii lumineze si sa le dea putere sa ne conduca dupa Voia Sa cea sfanta, nu dupa legile americane!

Radu32 17.06.2010 15:03:09

traiasca basescu !
 
trasiasca Basescu,acest om de stat,singurul presedinte care a avut curajul actiunilor ferme si hotarate !
1).a condamnat in parlament comunismul, fiind urat de cei 2000000 de activisti de partid si de stat din era lu ceasca,si de securistii cocotati la varful puterii !
2). le-a dat si rusilor peste nas,in materie de politica exterana, sunand ca marea neagra nu e lac rusesc !
3)in general a vrut sa faca reforme intr-un stat roman, anchilozat de birocratie si ineficienta ! Dar n-a avut cu cine !
Cu cine sa faci ? cu o populatie prostanaca si lenesa,care nu vrea sa munceasca ???
cu o populatie corupta si la care hotia si smecheria sunt considerate calitati ???
Exclud din acesta generalizare o parte coniderabila de oameni cinstiti care exista cu siguranta in Romania, din pacate sunt mai putini decat primii, si ei fac exceptia ,nu regula !
Traiasca Basescu, Transilvania te sustine in continuare !

blue_cat 17.06.2010 15:36:14

ok, si daca alte masuri nu exista? si in germania se vor lua masuri de austeritate - se ia in calcul chiar revenirea la serviciul militar obligatoriu, deci daca germania...noi ce sa mai zicem?
by the way, catedrala de 400 mil euro (in prima faza) se va construi...iar patriarhul nu are de gand sa amane macar constructia altor biserici pe vreme de criza, dimpotriva...asa ca draga annajanette, vei avea catedrala de 400 mil euro cel putin, chiar daca nu ai bani de mancare...nu fac mistouri, imi pare sincer rau de situatia din romania, iti inteleg furia..

blue_cat 17.06.2010 15:37:39

Citat:

În prealabil postat de Radu32 (Post 260152)
trasiasca Basescu,acest om de stat,singurul presedinte care a avut curajul actiunilor ferme si hotarate !
1).a condamnat in parlament comunismul, fiind urat de cei 2000000 de activisti de partid si de stat din era lu ceasca,si de securistii cocotati la varful puterii !
2). le-a dat si rusilor peste nas,in materie de politica exterana, sunand ca marea neagra nu e lac rusesc !
3)in general a vrut sa faca reforme intr-un stat roman, anchilozat de birocratie si ineficienta ! Dar n-a avut cu cine !
Cu cine sa faci ? cu o populatie prostanaca si lenesa,care nu vrea sa munceasca ???
cu o populatie corupta si la care hotia si smecheria sunt considerate calitati ???
Exclud din acesta generalizare o parte coniderabila de oameni cinstiti care exista cu siguranta in Romania, din pacate sunt mai putini decat primii, si ei fac exceptia ,nu regula !
Traiasca Basescu, Transilvania te sustine in continuare !

asa e, basescu a avut si partea lui buna, nu il vedeam pe nastase condamnand comunismul...

Zarathustra_revenind 17.06.2010 15:43:07

Citat:

În prealabil postat de blue_cat (Post 260165)
asa e, basescu a avut si partea lui buna, nu il vedeam pe nastase condamnand comunismul...

Da, insa cinstit acuma, nu stiu la ce foloseste un gest tarziu si cam pur simbolic ...

colaps 17.06.2010 15:55:53

Citat:

În prealabil postat de Radu32 (Post 260152)
trasiasca Basescu,acest om de stat,singurul presedinte care a avut curajul actiunilor ferme si hotarate !
1).a condamnat in parlament comunismul, fiind urat de cei 2000000 de activisti de partid si de stat din era lu ceasca,si de securistii cocotati la varful puterii !
2). le-a dat si rusilor peste nas,in materie de politica exterana, sunand ca marea neagra nu e lac rusesc !
3)in general a vrut sa faca reforme intr-un stat roman, anchilozat de birocratie si ineficienta ! Dar n-a avut cu cine !
Cu cine sa faci ? cu o populatie prostanaca si lenesa,care nu vrea sa munceasca ???
cu o populatie corupta si la care hotia si smecheria sunt considerate calitati ???
Exclud din acesta generalizare o parte coniderabila de oameni cinstiti care exista cu siguranta in Romania, din pacate sunt mai putini decat primii, si ei fac exceptia ,nu regula !
Traiasca Basescu, Transilvania te sustine in continuare !

Vai de capul tău! Mi-e milă de tine, omule...
Cum poți măi să lauzi atât de mult un bețiv, un porc, un tâmpit, un imbecil, un îndoctrinat, un mason, un hoț, un criminal, un hulitor precum băsescu?
Tu ești atât de orb încât nu-ți dai seama ca politicianismul este cancerul nestăvilit al poporului românesc, că el a distrus și a vândut totul?

Nu există laude pentru acest imbecil! Nu există laude pentru nimic politic în România! Jos tot politicul, jos toți, absolut toți politicienii, senatorii, parlamentarii hoți, ipocriți, handicapați și parveniți și jos cu toate partidele mincinoase și amăgitoare. Jos cu toții! Nici o excepție!

Nu că PSD sau PNL sau PDL sau PRM sau UDMR sau altceva. Să cadă toate!
Nu că Băsescu sau Crin sau Geoană sau Vadim sau Becali sau oricine altcineva. Jos cu toți porcii nesăbuiți și urâtori de neam!

Și nu mai vorbi în numele tuturor! Tu nu formezi Transilvania, tu impreună cu ignoranța ta. Ardealul e format din locuitorii săi adevărați, care nu cred în nici o minciună a celor de la putere. Ardealul susține oamenii adevărați ai istoriei, precum Vlad Țepeș și Avram Iancu! Ardealul nu va susține niciodata javrele și șerpii rătăcitori ai politicii române actuale!

andreicozia 17.06.2010 15:56:02

Citat:

În prealabil postat de Radu32 (Post 260152)
trasiasca Basescu,acest om de stat,singurul presedinte care a avut curajul actiunilor ferme si hotarate !

Traiasca Basescu, Transilvania te sustine in continuare !

:))) mai stai o leaca pina incepe sa-ti vina salariul pe Iulie si noile rate de taxare :))), sa vezi atunci ce-l veti mai sustine :)))

Din pacate este adevarat ca noi nu prea avem cultul muncii sustinute si nu intelegem mecanismul cresterii TREPTATE a nivelului de trai insa pentru a ocoli acest neajuns ne comportam ca niste lenesi si chipurile smecheri luind-o pe scurtaturi imaginare.
V-ati gindit vreodata de ce Germania nu trece prin asemenea probleme?

Noi, cei mai cu mot( VIP-urile, detinatorii exclusivi ai adevarului) am vrut sa traim ca in Germania in mai putin de 5 ani uitind ca nemtii pentru a ajunge la acel nivel de trai si beneficii au muncit sute de ani la fel ca majoritatea occidentalilor. "Sculptarea" eticii si cultului muncii in om ia foarte mult timp si mai ales in balcanici.

ai2 17.06.2010 17:02:32

Citat:

În prealabil postat de colaps (Post 260171)
Vai de capul tău! Mi-e milă de tine, omule...
Cum poți măi să lauzi atât de mult un bețiv, un porc, un tâmpit, un imbecil, un îndoctrinat, un mason, un hoț, un criminal, un hulitor precum băsescu?

Atacul la persoana, oricat de crestin e, tot ilogic ramane, indiferent de persoana vizata.

andreicozia 17.06.2010 19:59:08

Citat:

În prealabil postat de ai2 (Post 260202)
Atacul la persoana, oricat de crestin e, tot ilogic ramane, indiferent de persoana vizata.

:)))))))) frumos spus! :)))

adrian010155 17.06.2010 20:45:39

Citat:

În prealabil postat de colaps (Post 260171)
Vai de capul tău! Mi-e milă de tine, omule...
Cum poți măi să lauzi atât de mult un bețiv, un porc, un tâmpit, un imbecil, un îndoctrinat, un mason, un hoț, un criminal, un hulitor precum băsescu?
Tu ești atât de orb încât nu-ți dai seama ca politicianismul este cancerul nestăvilit al poporului românesc, că el a distrus și a vândut totul?

Nu există laude pentru acest imbecil! Nu există laude pentru nimic politic în România! Jos tot politicul, jos toți, absolut toți politicienii, senatorii, parlamentarii hoți, ipocriți, handicapați și parveniți și jos cu toate partidele mincinoase și amăgitoare. Jos cu toții! Nici o excepție!

Nu că PSD sau PNL sau PDL sau PRM sau UDMR sau altceva. Să cadă toate!
Nu că Băsescu sau Crin sau Geoană sau Vadim sau Becali sau oricine altcineva. Jos cu toți porcii nesăbuiți și urâtori de neam!

Și nu mai vorbi în numele tuturor! Tu nu formezi Transilvania, tu impreună cu ignoranța ta. Ardealul e format din locuitorii săi adevărați, care nu cred în nici o minciună a celor de la putere. Ardealul susține oamenii adevărați ai istoriei, precum Vlad Țepeș și Avram Iancu! Ardealul nu va susține niciodata javrele și șerpii rătăcitori ai politicii române actuale!

De acord cu tine Colaps. Pacat ca bietii oameni inca nu s-au trezit nici acum si se afla inca sub drogul minciunilor acestui derbedeu.

SebastianD 17.06.2010 20:56:22

sa ne iubim aproapele , oricare ar fi el
 
ca sunt buni ca sunt rai..conducatorii nostri de tara sunt oameni ca si noi , sunt fratii nostri , trebuie sa ne rugam pentru ei , si cel mai greu din toate..sa ii iubim...

wally1 17.06.2010 21:18:23

Citat:

În prealabil postat de radu32 (Post 260152)
trasiasca basescu,acest om de stat,singurul presedinte care a avut curajul actiunilor ferme si hotarate !
1).a condamnat in parlament comunismul, fiind urat de cei 2000000 de activisti de partid si de stat din era lu ceasca,si de securistii cocotati la varful puterii !
2). Le-a dat si rusilor peste nas,in materie de politica exterana, sunand ca marea neagra nu e lac rusesc !
3)in general a vrut sa faca reforme intr-un stat roman, anchilozat de birocratie si ineficienta ! Dar n-a avut cu cine !
Cu cine sa faci ? Cu o populatie prostanaca si lenesa,care nu vrea sa munceasca ???
Cu o populatie corupta si la care hotia si smecheria sunt considerate calitati ???
Exclud din acesta generalizare o parte coniderabila de oameni cinstiti care exista cu siguranta in romania, din pacate sunt mai putini decat primii, si ei fac exceptia ,nu regula !
Traiasca basescu, transilvania te sustine in continuare !

ba tu esti prost,sau,esti prost,du-te ba si-l pupa-ncur pe betivan pe alt forum nu aici

heaven 18.06.2010 05:24:27

Citat:

În prealabil postat de wally1 (Post 260282)
ba tu esti prost,sau,esti prost,du-te ba si-l pupa-ncur pe betivan pe alt forum nu aici

Iar dumneata invata sa vorbesti cuviincios si sa te mai temperezi putin,daca nu e cu suparare!

wally1 18.06.2010 09:26:32

Citat:

În prealabil postat de heaven (Post 260393)
iar dumneata invata sa vorbesti cuviincios si sa te mai temperezi putin,daca nu e cu suparare!

Auzi, nu stiam ca pe acest forum crestin sunt atatia pupinbasisti asa ca va meritati soarta in tara aia,vorba aia daca n-ar fi atatia prosti n-ar putea trai altii bine.Stati acolo in mizeria si jegul pe care singuri il ati ales,mai vedeti si-n afara cum priveste Europa ,Romania ca pe o tara africana.de aceea ajung toti romanii care traiesc in lume sa le fie rusine de tara lor,mai ales ca situatia e mentinuta chiar de unii ca voi...Cand trebuie sa cereti buna cuviinta n-o faceti, o faceti cand nu trebuie.Daca si pe acest forum crestin (asa am crezut) ajung sa dau de pupincuristi atunci mi-e scarba de tot ce-nseamna Romania.Si cu asta am incheiat polemicile....

colaps 18.06.2010 11:30:34

Citat:

În prealabil postat de wally1 (Post 260410)
Auzi, nu stiam ca pe acest forum crestin sunt atatia pupinbasisti asa ca va meritati soarta in tara aia,vorba aia daca n-ar fi atatia prosti n-ar putea trai altii bine.Stati acolo in mizeria si jegul pe care singuri il ati ales,mai vedeti si-n afara cum priveste Europa ,Romania ca pe o tara africana.de aceea ajung toti romanii care traiesc in lume sa le fie rusine de tara lor,mai ales ca situatia e mentinuta chiar de unii ca voi...Cand trebuie sa cereti buna cuviinta n-o faceti, o faceti cand nu trebuie.Daca si pe acest forum crestin (asa am crezut) ajung sa dau de pupincuristi atunci mi-e scarba de tot ce-nseamna Romania.Si cu asta am incheiat polemicile....

Nenorocit este cel ce își disprețuiește țara sa de baștină din pricina unor locuitori ai ei sau din cauza conducătorilor ei.
În loc să pui la suflet ceea ce trebuie, tu te lași influențat de nelegiuitori și de hulitori.

Să nu îți fie niciodata rușine de țara ta! Câte alte popoare sunt la fel de glorioase ca cel al nostru românesc?
Occidentul? Cel laș și materialist și mort duhovnicește?
Poporul american? Prichindel de 300 de ani care nici măcar nu este creștin?

Radu32 18.06.2010 20:59:18

Citat:

În prealabil postat de andreicozia (Post 260172)
:))) mai stai o leaca pina incepe sa-ti vina salariul pe Iulie si noile rate de taxare :))), sa vezi atunci ce-l veti mai sustine :)))

Din pacate este adevarat ca noi nu prea avem cultul muncii sustinute si nu intelegem mecanismul cresterii TREPTATE a nivelului de trai insa pentru a ocoli acest neajuns ne comportam ca niste lenesi si chipurile smecheri luind-o pe scurtaturi imaginare.
V-ati gindit vreodata de ce Germania nu trece prin asemenea probleme?

Noi, cei mai cu mot( VIP-urile, detinatorii exclusivi ai adevarului) am vrut sa traim ca in Germania in mai putin de 5 ani uitind ca nemtii pentru a ajunge la acel nivel de trai si beneficii au muncit sute de ani la fel ca majoritatea occidentalilor. "Sculptarea" eticii si cultului muncii in om ia foarte mult timp si mai ales in balcanici.

imi pare bine, ca mai exista pe sait oameni cu o viziune lucida asupra situatiei actuale !

iar celor afectati de naivitate socio-economica,si care pun in carca politicienilor tot raul tarii,uitand ca tara o face grosul poporului,nu cateva sute de politiceni, le-as pune o intrebare de logica aristotelica ,de cl a 9-a :
-De ce credeti stimati domni (desi nu stiu ce varsta aveti, probabil unii destul de tineri !),de ce sunt fructele si legumele asa scumpe in piata ???
- Din cauza lui basescu ! vor raspunde in cor,sunt sigur !
Problema nu e ca taranul nu mai produce nimica, preferand sa strea in crasma toata ziua, si sa se gandeasca cum sa fuga la oras, ca a fi taran...e rusine mare ,vezi doamne !
- Basescu e de vina pt tot !

colaps 18.06.2010 21:21:36

Citat:

În prealabil postat de Radu32 (Post 260622)
imi pare bine, ca mai exista pe sait oameni cu o viziune lucida asupra situatiei actuale !

iar celor afectati de naivitate socio-economica,si care pun in carca politicienilor tot raul tarii,uitand ca tara o face grosul poporului,nu cateva sute de politiceni, le-as pune o intrebare de logica aristotelica ,de cl a 9-a :
-De ce credeti stimati domni (desi nu stiu ce varsta aveti, probabil unii destul de tineri !),de ce sunt fructele si legumele asa scumpe in piata ???
- Din cauza lui basescu ! vor raspunde in cor,sunt sigur !
Problema nu e ca taranul nu mai produce nimica, preferand sa strea in crasma toata ziua, si sa se gandeasca cum sa fuga la oras, ca a fi taran...e rusine mare ,vezi doamne !
- Basescu e de vina pt tot !

Păi normal că nu mai da randament populația dacă situația este măcinată, pământul și bunurile țării sunt vândute și mâncărurile otrăvite.

Tu asculți minciunile societății actuale manevrate de masonerie. Toată clasa politică e controlată de masonerie mai ceva decât păpușile de păpușar. Ei pun oamenii la putere, fie cineva care face parte din loja lor, fie un retardat (cum e cel mai probabil băsescu) care să creeze haos și panică în țară.

Doar uită-te omule la Polonia! Aproape și-a revenit din făcătura asta mincinoasă (criza creată de masoni) având la putere un om normal, și iute se prăbușește avionul și toată conducerea țării moare și acum țara a facut împrumut la FMI (http://saccsiv.wordpress.com/2010/06...-o-mare-criza/) și e măcinată iar de efectele create ale crizei.

Asta este Uniunea Europeană, premergătoare Noii Ordini Mondiale. Dar normal, de ce să vezi că totul e făcătorie și că politicianismul e cancer? Căci frumos mai e să trăiești în ignoranță. Măcar de ai face atât și nu ți-ai prezenta așa de hotărât convingerile tale „politice”.

Nu mai exista politică! Înțelegeți asta odata! Totul este o minciună!

gabriel 30 18.06.2010 21:37:26

Pana una-alta,Basescu a fost ales in mod DEMOCRATIC de peste jumatate+1 din populatia romana din tara si strainatate.
Nu a venit la putere cu armele,nu s-a impus cu forta,a fost VOTAT,fie ca ne convine sau nu.
Asa ca,cei care l-au votat,Nu ar trebui sa zica nimic rau de el.Eu,care nu l-am votat,la fel ca si ceilanti care NU l-au votat au tot dreptul sa ii zica ce vor ,dar ceilanti........NU.
Dar cum a injura nu este o atitudine crestina,trebuie sa ne limitam la urnele de vot atunci cand avem ocazia,iar ce votam,sa ne fie de bine.


Ora este GMT +3. Ora este acum 05:04:06.

Rulează cu: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.