Forum Crestin Ortodox

Forum Crestin Ortodox (http://www.crestinortodox.ro/forum/index.php)
-   Umanitare (http://www.crestinortodox.ro/forum/forumdisplay.php?f=5050)
-   -   apelez la bunatatea dumneavoastra va rog..... (http://www.crestinortodox.ro/forum/showthread.php?t=10848)

istina 04.10.2010 21:33:01

apelez la bunatatea dumneavoastra va rog.....
 
Rugati-va si pentru Iuliana prietena noastra care se simte rau ,cei care doresc va multumesc mult si va doresc sanatate si Dumnezeu sa ne insanatoseaca .

windorin 05.10.2010 13:24:56

Sa intareasca Domnul pe Iuliana, intru toata nevoia.

IOLANDA 05.10.2010 15:04:33

Sfintilor tamaduitori fara de arginti si de minuni facatori,Cosma si Damian,Chir si Ioan,Pantelimon,Ermolae, Samson,Diomid,Mochie si Anichit,Talaleu,Trifon si toti sfintii Mucenici,dreptilor parinti Ioachim si Ana,tu cuvioase parinte Nicolae,rugati-va lui Dumnezeu pentru viata,sanatatea ,buna sporire si iertarea pacatelor roabei lui Dumnezeu "Iuliana" si pentru ca bunul Dumnezeu sa o pazeasca de tot raul,ca intreaga si sanatoasa sa petreaca in veci.

icamilin 05.10.2010 16:56:06

Doamne ajuta !
 
Psalmul 102 - Psaltirea Maicii Domnului

" Binecuvanteaza suflete al meu pe iubita Maica a Domnului nostru Iisus Hristos si toate cele dinlauntrul meu, numele cel sfant al ei. Sa nu uitam binefacerile ei, nici indurarile si milele ei. Cu harul ei pacatele noastre se iarta si bolile se vindeca ( ai mila Maicuta Sfanta si de Iuliana, ajut-o sa-si revina din patul durerii ).
Binecuvantati-o toti locuitorii cerului si toti cei nascuti pe pamant.
Binecuvantati-o si iar binecuvantati-o toate puterile ceresti!
Slava Tatalui si Fiului si Sfantului Duh, acum si pururea si-n vecii vecilor.
Amin! "

costel 05.10.2010 16:58:42

Dumnezeu sa o intareasca, iar noua sa ne dea putere sa ne iubim unii pe altii.

istina 05.10.2010 17:33:03

Va multumesc
 
Fi-ti binecuvanta-ti ,aveti un suflet enorm si va multumeste Iuliana din suflet ca sunte-ti alaturi de ea in aceste momente cand sanatatea ei nu este atat de buna ,se simte foarte rau de-si doctorul a dat rezultatul ca este bine ,ea se simte tot mai rau iar de investigatii este posibilitate zero in aceste momente pentru ea dar va roaga sa o treceti in rugaciunile dumneavoastra ,va multumesc si eu si va doresc sanatate tuturor .

istina 08.10.2010 19:50:48

Nu este bine
 
Iuliana nu este bine dar merge cu greu mai departe ajutati-o cu aceste rugaciuni care sunt folositoare pentru ea si copilasii ei si binenteles Emil ,va multumeste si va doreste deasemeni sanatate si numai bine sa aveti de la Dumnezeu tuturor celor apropiati lor .

istina 11.10.2010 23:02:13

Din pacate nu mai stiu nimic de Iuliana ,ultima data cand am vorbit era foarte trista si bolnava ,sper ca este bine si ei si copii .A-s fi vrut sa vad cum se mai simte stiu ca nu era deloc bine dar nici nu putea sa mearga la spital din nou din cauza situatiei financiare, sper ca bunul Dumnezeu sa o apere asa cum ne apara pe toti si ne ajuta sa o ajute ,poate am sa reusesc sa o mai ajut cunva ca-ci a venit si frigul si imi inchipui cum se descurca .Daca a-ti vorbit cineva cu ea sau stiti ceva de ea ati putea sami da-ti un mesaj privat ,va multumesc ,sanatate multa Dumnezeu sa va ajute Iuliana.

emiliulia 13.10.2010 08:43:26

Va multumesc tuturor
 
Va multumesc doamna Cristina pentru ca ati rugat oameni cu suflet mare sa faca o rugaciune si pentru noi ,va multumesc tuturore celor care sunt alaturi de noi si se roaga pentru noi aveti un suflet mare Dumnezeu sa va binecuvanteze ,nu am mai intrat deoarece Emilian si Cristyi sunt foarte balnavi au pneumonie si Cristi din joaca sa lovit foarte tare inochi cu o jucarie si a facut un gheag de sange in ochisor sa unflat si nui trece deloc nu pot sa-l duc la spital ca nu am posibilitate sal vada un medic ii fac spalaturi cu ceai la ochi desi nu se imbunatateste plange si se scarpina la el intruna ,ne este foarte greu Emil nu mai are asa de lucru nul mai plateste ca inainte ii da minimul pe economie si ne este din ce in ce mai greu la scoala ioana merge foarte bine este prima pe clasa iar saptamana care vine merge la un concurs de matematica pe judet a inscriso invatatoarea ,eu va multumesc pentru rugaciuni ma simt mai bine stiu ca sunteti multi alaturi de noi in rugaciune si va multumim din inima ,va doresc tuturor din suflet Dumnezeu si Maica Domnului sa va ajkute si Sfanta Parascheva sa va auda rugaciunile dumneavoastra si sa va implineasca cele rugate ,multumim doamna Cristina si celor dragio noua din suflet ,nu mai stiu cand voi intra dar sunteti in sufletul nostru si in rugaciunile noastre mereu ,Doamne ajuta si toate cele bune cu mult drag Iuliana cu familia mea .va imbratisez si va iubesc .

emiliulia 20.10.2010 16:39:59

Sarut mana tuturor
 
5 atașament(e)
Va rog din sufle sa ma iertati daca va deranjez dar vreau sa pun niste poze cu noi pentru cei care vor sa ne vada ,sunt poze cu copii cu mine si cu rezultatele fetitei de la scoala ,eu nu ma simt bine mie tot rau da ma rog la Dumnezeu seara de seara sa fie bine pentru toata lumea si pentru noi ,de la necazuri ,griji si tot ce ne inconjoara ne descurcam foarte greu numai bunul Dumnezeu si Maica Domnului ne vede din cer ,suntem cu datorii la intretinere ,chirie si luminas vine maine poimane ,nu stim cum ne vom descurca caci serviciul este greu nu mai este de lucru iar noi trewbuia sa fi achitat toate poana astazi dar nu stim daca vom reusi pentruca nu are de lucru si ce aduce abia ne ducem zilele de o zi pe alta ,,va doresc din suflet sanatate si tot cei bun sa va inconjoare ,Dumnezeu si Maica Domnului sa va ajute .

emiliulia 20.10.2010 16:42:20

Doamne ajuta
 
2 atașament(e)
cand voi mai face va voi pune atat am reusit sa fac sa pun va doresc toate cele bune si sanatate multa Doamne ajuta .

istina 22.10.2010 20:52:16

Buna dragii mei
 
Iuliana imi pare de fetita ca invata bine felicitari sa o tina tot asa draga de ea ,stiu ca sunteti chinuiti de suparari rugati-va la Dumnezeu ca va fi bine ,imi pare rau ca aveti probleme cu intretinerea sa va ajute Dumnezeu sa reusiti sa va platiti si sa intrati mai bine in iarna de-si este foarte greu la fiecare Dumnezeu va este alaturi si Maica Domnului si nu va v-a lasa in aceste momente ,o sa aveti ajutor de la oameni cu suflet mare care va fost mereu alaturi rugati-va la Dumnezeu si tu si Emil impreuna ,va doresc sanatate si saruta copilasii din partea mea .

emiliulia 25.10.2010 11:48:29

Sa dea bunul nostru Dumnezeu
 
1 atașament(e)
Multumim pentru sprijinul dumneavoastra sa dea bunul Dumnezeu si Maica Domnului numai bine fiecarui credincios pacatos si tuturor sanatate ,iar cu ocazia sfientei sarbatori care se apropie in curand Sfantul Mare Mucenic Dimitrie va doresc cu toata inima sanatate multa si Domnul nostru Iisus Hristos sa va binecuvanteze in fiecare clipa a vietii dumneavoastra sa va fie usor iar cand necazul va intampina sa ridicati fruntea si sa mergeti mai departe ca atunci cand va intampina o bucurie cu credinta inainte si cu putere in rugaciune ,Dumnezeu sa va binecuvanteze la tot pasul ,noi suntem in mare necaz stam cu bagajele facute avem intretinerea 248 de lei si gazda vrea sa ne dea afara daca nu platim azi astept sa vina ma rog la Dumnezeu in fiecare minut sa trecem fiecare peste necazurile care ne cuprind la tot pasul si incredere in ziua de maine caci cu rugaciune facuta din suflet si credinta mare in Dumnezeu vom reusi sa mergem inainte caci bucurie fara lacrimi nu este si suferinta fara necaz deasemeni pe langa toate Dumnezeu ne da si bucurie iar noi ii multumim lui Dumnezeu ca inca ne mai ajuta si ne lasa sa traim in acesta lume ,va doresc din inima toate cele bune si Dumnezeu sa va aibe in grija pe toti ,am pus o poza pentru a se vedea ca nu mintim in legatura cu asociatia pentru cei care nu ne cred desi stiu ca sunt multi care neau crezut si neau incurajat mereu si va multumesc din suflet pentru incurajari si sfaturi tuturor ,la multi ani tuturor celor care poarta numele sfant Dumitru Doamne ajuta . se poate vedea bloc e1 scara a si la 19 numele gazdei si plata in dreptul numelelui .

emiliulia 02.11.2010 09:56:05

Va multumim tuturor
 
1 atașament(e)
Multumim tuturor care nu neau uitat si se roaga pentru noi si ne incurajeaza ,multumesc pentru mesajele dumneavoastra cu rugaciuni si incurajari ,multumesc frate T P pentru ca cu ajutorul dumneavoastra am platit asociatia ,din pacate Emil nu mai are de lucru nu mai apuca luna viitoare sa lucreze nu mai sunt comenzi si iar va sta acasa sa ne ajute bunul Dumnezeu sa gasim in alta parte un servici ca tare este greu sa nu ai un ban in casa si sa ceri ,ceea ce neam saturat credetine ca ne este rusine sa tot apelam la dumneavoastra sa ne ajutati nea venit si factura de la curent cu plata de 270 de lei care nu stiu de unde ii vom lua ca nu avem nici dupa ce bea apa mai ales acum cand nul mai plateste pe Emil decat 7 milioane ii da incepand din luna asta iar gazda noastra vine vineri dupa chitanta de la lumina si noi nu avewm sa o platim de aceea vreau din suflet daca poate cineva sa ne ajute sa platim factura de la curent va implor din inima daca puteti ajutatima cu cat va lasa inima sa o achit ,va rog din suflet ajutatine ,Dumnezeu sa va dea sanatate si tot ce va doriti ,Doamne ajuta si va mulrtumesc din tot sufletul pentru tot .

IonelS 02.11.2010 10:07:40

Puteti sa apelati la Patriarhie...Mai puteti apela la Biserica Rusa. Parohul de acolo ajuta multi crestini in nevoie...De aici de pe forum nu puteti obtine prea mult in afara de informatie.
Duceti-va la "Biroul pentru asistența social-filantropică" din cadrul Patriarhiei si veti primi ajutor.

iulia_clau_edi 02.11.2010 10:36:42

Dumnezeu sa va ajute .....totul va fi bine incredeti-va in Dumnezeu si veti primi ajutor .Va vom trimite niste banuti pe la jumatatea lunii,imi pare rau ca nu putem mai devreme.Sper sa mai existe oamenii care sa va ajute,stiu dim propria experienta ca e greu cand nu ai bani deajuns,mai ales sa ai si copii.Domnul Iisus Hristos sa fie cu voi.Mai vorbim pe messenger.

emiliulia 04.11.2010 09:05:00

Va multumim tuturor
 
Va multumesc din suflet pentru incurajarile dumneavoastra si ajutorul care doriti sa nil dati sunteti niste oameni minunati si nu as putea sa va multumesc toata viata pentru toate rugaciunile care leati facut pentru noi oriunde ati foes ,ma rog la Dumnezeu sa reusim ca pana maine sa platim lumina sa predam gazdei chitanta ,multumesc domnului ionels pentru sfat am fost dar totul se face prin primarii si cu dosar asadar neau pus sa facem un dosar si sal predam la primarie iar de la primarie cu adeverinta precum ca situatia este asa cum este ne poate ajuta cu alimente sau ce dau oamenii la biserica ce nu le mai este de folos ,acum asteptam sa dea bunul Dumnezeu sa fie bine si la noi ,va doresc din suflet sanatate tuturor si Dumnezeu sa va ajute si va multumesc ca sunteti alaturi de noi in rugaciunile noastre ,rugativa pentru noi va rugam din suflet sa iesim din necazurile cu care ne confruntam zi de zi Dumnezeu sa va binecuvanteze pe toti in tot pasul vietii ,Doamne ajuta dragii nostri va iubim sunteti familia noastra draga .

evdochia 04.11.2010 09:24:10

Citat:

În prealabil postat de emiliulia (Post 302554)
Va multumesc din suflet pentru incurajarile dumneavoastra si ajutorul care doriti sa nil dati sunteti niste oameni minunati si nu as putea sa va multumesc toata viata pentru toate rugaciunile care leati facut pentru noi oriunde ati foes ,ma rog la Dumnezeu sa reusim ca pana maine sa platim lumina sa predam gazdei chitanta ,multumesc domnului ionels pentru sfat am fost dar totul se face prin primarii si cu dosar asadar neau pus sa facem un dosar si sal predam la primarie iar de la primarie cu adeverinta precum ca situatia este asa cum este ne poate ajuta cu alimente sau ce dau oamenii la biserica ce nu le mai este de folos ,acum asteptam sa dea bunul Dumnezeu sa fie bine si la noi ,va doresc din suflet sanatate tuturor si Dumnezeu sa va ajute si va multumesc ca sunteti alaturi de noi in rugaciunile noastre ,rugativa pentru noi va rugam din suflet sa iesim din necazurile cu care ne confruntam zi de zi Dumnezeu sa va binecuvanteze pe toti in tot pasul vietii ,Doamne ajuta dragii nostri va iubim sunteti familia noastra draga .

dvs. de fapt unde locuiti? In Tulcea sau Pardina?

evdochia 04.11.2010 09:27:21

cati ani au copiii dvs. ?

emiliulia 04.11.2010 14:01:58

Sarumana
 
Eu sunt din dorohoi judetul botosani iar emil este din pardina judet tulcea dar stam in chirie la tulcea pentruca nu avem cum sa stam la sat ,iar copii ioana are 7 ani si 8 luni ,emilian are 3 ani si 8 luni iar cristian are 1 an si 7 luni .

evdochia 04.11.2010 15:17:36

pozele in care ne aratati cat de bine invata fetita dvs. , includ si un caiet in care sunt scrise cateva propozitii.A invatat deja tot alfabetul????????????????? Dat fiind faptul ca este in cl. -1-E cam devreme totusi!!!!!!!!!!!!

evdochia 04.11.2010 15:22:06

Dar nu ar fi mai bine ptr. dvs. sa locuiti in Pardina? Nu mai platiti chirie si banutii aceia arfi folositi ptr. copii!

istina 07.11.2010 08:48:32

Buna ziua tuturor........
 
Imi pare rau Iulia ca treceti prin clipe grele ,cu siguranta Dumnezeu va v-a fi de ajutor ca si pana in aceste momente si nu va v-a lasa sa razbiti ,cu ajutorul lui Dumnezeu ve-ti trece si peste aceste momente ca pana acum ,rugati-va lui si la toti sfintii dar mai ales lui Domnul nostru Iisus Hristos pentru ajutor si El va v-a trimite ajutorul de unde nu va asteptati .Imi dau cu parerea si spun ca fetita stie atat de mult pentru clasa 1 datorita parintilor care ii are si mai ales copii sarmani si necajiti invata si sunt cu mult respect in ziua de astazi .Sa ma iertati daca am gresit cu ceva dar eu am vazut fetita si cat timp am stat pe pat micuta mia scris pe o foaie ,,sarumana si bine ati venit la noi acasa ,,, sa va de-a Dumnezeu multa sanatate si sa va ajute sa treceti si peste aceste momente dificile care va apasa am sa ma rog pentru voi sa fi-ti bine si cineva sa se indure si de voi ,multa stima doamnei Iulia-clau-edi ca este alaturi de voi ,va sarut si va imbratisez cu drag ,Domnul nostru Iisus Hristos sa va ajute cu toti sfintii .

evdochia 07.11.2010 13:48:17

Citat:

În prealabil postat de istina (Post 303310)
Imi pare rau Iulia ca treceti prin clipe grele ,cu siguranta Dumnezeu va v-a fi de ajutor ca si pana in aceste momente si nu va v-a lasa sa razbiti ,cu ajutorul lui Dumnezeu ve-ti trece si peste aceste momente ca pana acum ,rugati-va lui si la toti sfintii dar mai ales lui Domnul nostru Iisus Hristos pentru ajutor si El va v-a trimite ajutorul de unde nu va asteptati .Imi dau cu parerea si spun ca fetita stie atat de mult pentru clasa 1 datorita parintilor care ii are si mai ales copii sarmani si necajiti invata si sunt cu mult respect in ziua de astazi .Sa ma iertati daca am gresit cu ceva dar eu am vazut fetita si cat timp am stat pe pat micuta mia scris pe o foaie ,,sarumana si bine ati venit la noi acasa ,,, sa va de-a Dumnezeu multa sanatate si sa va ajute sa treceti si peste aceste momente dificile care va apasa am sa ma rog pentru voi sa fi-ti bine si cineva sa se indure si de voi ,multa stima doamnei Iulia-clau-edi ca este alaturi de voi ,va sarut si va imbratisez cu drag ,Domnul nostru Iisus Hristos sa va ajute cu toti sfintii .

Ma asteptam sa-mi raspunda mamica fetitei. Eu nu contest faptul ca sunt si copii inteligenti , care cunosc toate literele alfabetului inante de vreme ,dar caietul acela este corectat de o invatatoare dupa cate am vazut ! Deci????????????????//

emiliulia 08.11.2010 08:52:28

Va multumesc
 
Va multumesc doamna Cristina doamna Iulia ,doamna Cristina dumneavoastra mai bine ca oricine stiti ca fetita stie sa scrie si sa citeasca si intradevar prea mult pentru varsta asta este inainte mult fata de clasa 1 si este caietul ei de teme a avut o tema sa povesteasca din imagini povestea lui pinochio si a vrut sa o scrie pe caiet asa cum stie ea desi nu era necesar ,doamna invatatoare a fost mandra de ea mai mult eu ca stie si sunt foarte mandra ca stie foarte bine si ea note foarte bune la scoala nu este nici singura mai este un baietel si o fetita in clasa care stie sa citeasca si sa scrie nu este ceva de mirat copii in ziua de azi stiu foarte multe fata de noi cand eram de varsta lor imi pare rau ca raspund greu dar nu pot sa intru mereu sa scriu dupa cum pot as fi vrut sa stau la sat dar fara nici un servici si asa cer foarte multe si sunt trei copii eu am incredere in bunul Dumnezeu ca va fi bine si pentru noi odata fiecare sufera si au necazuri eu imi doresc pentru copii mei cum fiecare isi doreste numai sanatate si tot cei mai bun in viata asa cum fiecare parinte isi doreste pentru copilul lor ,va multumesc si sper din suflet sa nu va suparati ca nu am raspuns atat de repede dupa cum as fi vrut in viitor eu voi poza si carnetul de note al fetitei si lucrarile ei si le voi pune aici ,atat pot sa spun ma mandresc cu copii mei sunt viata mea fara ei nu as putea vedea viata mai frumoasa desi ne este greu si ne chinuim cum ne chinuim zi de zi ma rog neincetat zi de zi la Maica Domnului ,la toti sfintii si la bunul Dumnezeu cu Domnul nostru Iisus Hristos sa ne ajute sa ne crestem copii asa cum este dat sai crestem de la bunul Dumnezeu mai greu mai bine cu Dumnezeu inaite mergem si cu credinta va doresc din suflet sanatate si numai bucurii ,Dumnezeu sa va fie de ajutor in tot ceea ce faceti ,amin.

emiliulia 08.11.2010 08:55:37

Imi cer iertare
 
Va doresc tuturor celor care poarta numele de Gabriel ,Gabriela ,Gabi ,Mihaiela ,Mihai si toate numele de la sfintii Mihail si Gavril tot binele din lume si la multi ani fericiti sa va dea bunul Dumnezeu si Maica Domnului.

evdochia 08.11.2010 09:08:29

Citat:

În prealabil postat de emiliulia (Post 303497)
Va multumesc doamna Cristina doamna Iulia ,doamna Cristina dumneavoastra mai bine ca oricine stiti ca fetita stie sa scrie si sa citeasca si intradevar prea mult pentru varsta asta este inainte mult fata de clasa 1 si este caietul ei de teme a avut o tema sa povesteasca din imagini povestea lui pinochio si a vrut sa o scrie pe caiet asa cum stie ea desi nu era necesar ,doamna invatatoare a fost mandra de ea mai mult eu ca stie si sunt foarte mandra ca stie foarte bine si ea note foarte bune la scoala nu este nici singura mai este un baietel si o fetita in clasa care stie sa citeasca si sa scrie nu este ceva de mirat copii in ziua de azi stiu foarte multe fata de noi cand eram de varsta lor imi pare rau ca raspund greu dar nu pot sa intru mereu sa scriu dupa cum pot as fi vrut sa stau la sat dar fara nici un servici si asa cer foarte multe si sunt trei copii eu am incredere in bunul Dumnezeu ca va fi bine si pentru noi odata fiecare sufera si au necazuri eu imi doresc pentru copii mei cum fiecare isi doreste numai sanatate si tot cei mai bun in viata asa cum fiecare parinte isi doreste pentru copilul lor ,va multumesc si sper din suflet sa nu va suparati ca nu am raspuns atat de repede dupa cum as fi vrut in viitor eu voi poza si carnetul de note al fetitei si lucrarile ei si le voi pune aici ,atat pot sa spun ma mandresc cu copii mei sunt viata mea fara ei nu as putea vedea viata mai frumoasa desi ne este greu si ne chinuim cum ne chinuim zi de zi ma rog neincetat zi de zi la Maica Domnului ,la toti sfintii si la bunul Dumnezeu cu Domnul nostru Iisus Hristos sa ne ajute sa ne crestem copii asa cum este dat sai crestem de la bunul Dumnezeu mai greu mai bine cu Dumnezeu inaite mergem si cu credinta va doresc din suflet sanatate si numai bucurii ,Dumnezeu sa va fie de ajutor in tot ceea ce faceti ,amin.

Dumnezeu sa va ajute sa invatati a pescui. DOAMNE-AJUTA!

istina 10.11.2010 23:42:43

Da Doamne minte la tot omul
 
,,,Cine ar fi trebuit sa corecteze ,nu invatatoarea ???? Daca este si este un copil destept , este ceva rau in asta ???? .....Imi cer iertare ... Luat-i numerele de telefon al invatatoarei si educatoarei si sunati sa-i intrebati de evolutia copiilor! Sanatate sa va dea Dumnezeu sa va cresteti copii sai nu mai puneti la suflet ,rugati-va neincetat la bunul Dumnezeu si Domnul nostru Iisus Hristos care a patimit pentru noi pacatosii iar ajuorul va veni deoarece sunteti oameni minunati si-mi doresc sa fiti mai bine cunoscuti la suferinta care o aveti cu cata dragoste va cresteti pruncii ,ii educati ,si invatati .,va imbratisez cu caldura Cristina .

evdochia 11.11.2010 08:24:43

ce sa facem , unii cu mai multa minte [asa ca dvs.] ,altii cu mai putina [asa ca mine]!Cred ca asa supravietuim noi [cei mai saracuti cu inteligenta], pe langa dvs. cei mai "mintosi"! I ertati-ma. Dar lui Emil si Iuliei tot le doresc sa invete a pescui!

gabrielacoada 11.11.2010 14:34:53

Ma bucur draga Iulia ca aveti asa un sprijin moral cum este Istina. Nu mai dati atentie rautatilor de pe forum...In momentele voastre de grea cumpana, rugati-va in continuare Lui Dumnezeu si Sfintei Sale Maici, care este suparata numai pe aceia care nu-i cer niciodata nimic, asa cum spunea Parintele nostru drag, Arsenie Papacioc. Aveti 3 copilasi, ingeri de copii, frumosi si destepti. Vi i-a daruit Dumnezeu asa ca sa aveti o alinare, caci treceti prin prea multe greutati si sunteti loviti din toate partile.
Astea sunt timpurile..., asa cum se spune si-n apocalipsa, vor fi vremuri grele si se va inrai lumea..., iata ca au venit acele vremuri.
Felicitari pentru felul in care v-ati educat copii, si pentru ca ti-ai dat interesul ca fetita ta sa stie literele si cifrele inca dinainte de a merge la scoala. Sa va dea Dumnezeu sanatate si intelepciune, si sa va trimita persoane blande si cu intentii bune, care sa poata eventual sa va intinda o mana de ajutor, si nu din acelea care sa va "loveasca" .
Istina iti multumesc ca te interesezi de soarta acestor sarmani.
Va pup si va imbratisez cu drag.
Multa sanatate!
Doamne ajuta!

evdochia 11.11.2010 15:12:01

Ne-ati lipsit draga gabrielacoada! Consider ca atunci cand incerci sa inveti pe cineva cum sa-si croiasca drum in viata, nu sa inseamna ca-l " lovesti".Sau ptr. dvs. asta inseamna?

gabrielacoada 12.11.2010 14:08:33

Citat:

În prealabil postat de evdochia (Post 304574)
Ne-ati lipsit draga gabrielacoada! Consider ca atunci cand incerci sa inveti pe cineva cum sa-si croiasca drum in viata, nu sa inseamna ca-l " lovesti".Sau ptr. dvs. asta inseamna?


Nu ti-am pomenit numele, nu cred ca m-am adresat tie, draga evdochia. Te simti cumva cu musca pe caciula? Hai sa nu ne certam pe lucruri de nimic, si mai ales pe un site unde se incearca sa se ajute oamenii cu nevoi, de orice fel ar fi ele. Eu sunt alaturi de aceasta familie si nu ma poti acuza de bunele mele intentii in ceea ce-o priveste. Numai bine iti doresc draga evdochia.

evdochia 12.11.2010 15:01:11

Asemenea si dvs!Sanatate!

istina 15.11.2010 00:31:22

Citat:

În prealabil postat de gabrielacoada (Post 304566)
Ma bucur draga Iulia ca aveti asa un sprijin moral cum este Istina. Nu mai dati atentie rautatilor de pe forum...In momentele voastre de grea cumpana, rugati-va in continuare Lui Dumnezeu si Sfintei Sale Maici, care este suparata numai pe aceia care nu-i cer niciodata nimic, asa cum spunea Parintele nostru drag, Arsenie Papacioc. Aveti 3 copilasi, ingeri de copii, frumosi si destepti. Vi i-a daruit Dumnezeu asa ca sa aveti o alinare, caci treceti prin prea multe greutati si sunteti loviti din toate partile.
Astea sunt timpurile..., asa cum se spune si-n apocalipsa, vor fi vremuri grele si se va inrai lumea..., iata ca au venit acele vremuri.
Felicitari pentru felul in care v-ati educat copii, si pentru ca ti-ai dat interesul ca fetita ta sa stie literele si cifrele inca dinainte de a merge la scoala. Sa va dea Dumnezeu sanatate si intelepciune, si sa va trimita persoane blande si cu intentii bune, care sa poata eventual sa va intinda o mana de ajutor, si nu din acelea care sa va "loveasca" .
Istina iti multumesc ca te interesezi de soarta acestor sarmani.
Va pup si va imbratisez cu drag.
Multa sanatate!
Doamne ajuta!

Dumnezeu are grija de fiecare asa cum ne este scris si numai el stie .Cat despre multumiri nu imi multumi-ti mie eu nu am curaj sa spun ca imi este greu cand stiu si vad ca aceasta familie este mult mai rau si necajita ,dar fiecare la un necaz spunem ca ne este greu oricat de mic ar putea fi, a lor este prea mare ,lipsa de toate dar Dumnezeu nu-i uita si noi ne rugam pentru ei ,va multumesc doamna gabrielacoada ,sanatate multa sa avem si credinta un post linistit va doresc tuturor si fara de pacate .Asa sa ne ajute Dumnezeu ,Amin.

istina 15.11.2010 00:38:07

Imi cer iertare
 
Va doresc din suflet tuturor un post linistit si plin de lucruri curate ,intelepciune si credinta ,liniste in casele dumneavoastra si in familie ,asa sa ne ajute Dumnezeu ,va imbratisez Iuliasi pe copilasii deasemeni si Emil Dumnezeu sa va aibe in paza lui ,cu drag Cristina .

paraschiva83 18.11.2010 12:37:41

Asa de interesant
 
Subiectul nu se mai animase de multa vreme si dintr-o data au aparut asa zisele aparatoare ale familiei.Iulia nu ziceai la un moment dat ca, vrei sa-ti inchida contul etc, etc?Oricum stilul istina este la fel ca cel al iuliei.Dar ma rog D-zeu e mare si vede multe.
Mai am o curiozitate totusi.Cum ati facut sa dispara de pe google toate postarile unde aparea numele vostru?Cu ce bani ati platit pentru a se sterge orice urma de pe toate forumurile unde ati cerut ajutor si ati fost descoperiti?Era doar o curiozitate.
Numai bine celor ce au cu adevarat frica de Dumnezeu.

emiliulia 22.11.2010 10:29:11

Va rog din suflet
 
Va rog din suflet rugati-va pentru mama mea Silvia bolnava dar si pentru Emil va rog din inima tuturor sa va rugati pentru ei ,va multumesc din tot sufletul tuturor si Dumnezeu sa va dea sanatate multa Doamne ajuta.

emiliulia 30.11.2010 17:23:28

Sarumana
 
5 atașament(e)
Imi cer iertare tuturor ca nu am reusit sa mai intru sa va dau vesti de noi celor dragi noua care neau fost alaturi le multumim din suflet pentru tot si Dumnezeu sa va dea sanatate si bucurie ,la multi ani celor cu numele ANDREI ,ANDREEA ,Dumnezeu sa va ajute si sa va binecuvanteze pentru tot ,am intrat sa postez niste poze noi cu noi ,daca stiti prea bine eu ma plangeam de dureri de sageteturi sa rezultat sa am probleme cu oasele imi ies inafara va postez niste poze cu carnetul de note al fetei si caietele ei ,binenteles si cu ei ,in poza cu mine veti vedea ca intradevar bine nu imi este rog doar din suflet atat de mult ca nu ma simt bine sa nu ne spurcati mai ales in acetse momente ale mele doar sa va rugati si pentru mine sa numi fie mai rau ca acum si pentru noi binenteles dar in primul rand imi doresc sa fiu bine pentru familia mea si sami dea Dumnezeu sanatate desi nu cred ca voi fi sanatoasa cu cocoasa in spate dar Dumnezeu sa aibe grija de mine si sami dea putere sa trec peste toate care ma incearca ,Doamne ajuta tuturor si noua va multumesc sunteti in sufletul meu mereu mai ales cei care ma cunosc mai de aproape imi cer iertare daca vam gresit cu ceva va doresc sanatate si toate cele bune Dumnezeu sa ne ajute.

emiliulia 30.11.2010 17:26:35

..............
 
5 atașament(e)
Si celelalte poze....Bunul Dumnezeu sa ne ajute pe toti sa ne ajute si pe noi ,numai Dumnezeu le randuieste pe toate dupa Voia Lui.

emiliulia 01.12.2010 12:33:58

Doamne ajuta
 
3 atașament(e)
Mi sa cerut un vaccin pentru Emilian la gradinita care trebuie platit si nu pot sal platesc emil mnu mai lucreaza si tot venitul nostru este de 280 de lei pe luna ,vaccinul trebuie platit si facut altfel nu imi primeste copilul la gradinita am facut poze cu hartia care mi sa dat de la gradinita si o voi puna aici ,am fost la doctorita si nu vrea sa mil faca ca este restant si trebuie sal cumpar ,am rugato sa mil treaca si il voi face cand voi putea dar nu a vrut ma refuzat categoric ,daca nu fac acest vaccin nu mil primeste la gradinita si mil scoate din cursuri va rog din suflet sa ma ajutati ,va implor ajutatima daca puteti va multumesc din inima ,vineri trebuie sa predau adeverinta de vaccinari cu vaccinul efectuat daca nu incepand de luni nu il mai pot duce mil scoate din cursuri Dumnezeu sa ne ajute si sa ne ajute si pe noi va multumim din suflet .


Ora este GMT +3. Ora este acum 13:52:34.

Rulează cu: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.