Forum Crestin Ortodox

Forum Crestin Ortodox (http://www.crestinortodox.ro/forum/index.php)
-   Vrajitoria (http://www.crestinortodox.ro/forum/forumdisplay.php?f=5046)
-   -   Despre argintul viu!!! (http://www.crestinortodox.ro/forum/showthread.php?t=1584)

ionut_teologie 31.03.2007 18:28:02

Am vazut oameni care aveau argintul viu in ei! Au fost la doctori si dupa toate analizele le spunea ca nu au nici si cu toate acestea ei se simteau foarte rau! Cred ca exista asa ceva. Diavolul are multe metode prin care sa-i picam in cursa. Parerile voastre,......

me-dice 06.04.2007 16:47:04

eu m-am intrebat daca exista sau se poate crea un aparat de INVESTIGAT bolile psihice,si cum ar trebui sa fie modificate radiologia, tomografia computerizata, rezonanta magnetica (nu continui ca ati vazut ca stiu..) sau analizele de sange si urina si mai stiu eu ce (stiu dar nu spui ca sa nu fiu data afara) la un NEBUN..adica, mai exact: PSIHIA nu se vede la analize desi as putea sa etalez niste boale care de acolo coboara: ulcer gastric (zis uneori de stress); aritmie si ischemie cardiaca (zise inima rea); hipertensiune arteriala ; nu mai adaugam tulburari de somn sau de ritm somn-veghe; de comportament..

este evident ca ne inrosim; ingalbenim, inverzim, innegrim..doar la auzul-vederea celui iubit sau de ciuda sau de invidie ori furie , ori teama, ori albi ca varul ne facem fetzele..FARA ca in corp sa avem vreo bolnavire

ce vreau sa spun: nu stiu daca si cum functioneaza ARGINTUL viu (ca un vehicul al unui alt tip de energie??), dar este evident ca actiunea in planurile PROFUNDE ale fiintei poate face rau, rau mult si poate chiar fatal, FARA CA medicina sa aiba metoda de diagnostica...alta decat cea fata catre fata

astept si eu, cu imensa curiozitate, sa citesc pareri despre argintul asta atat de viu

in rest, privind pe fereastra sau la televizor, vedem disperarea dupa arginti

Shalom 26.06.2007 22:04:33

Unii zic ca argintul viu este mercurul,asa sa fie oare?Ce credeti voi despre aceasta?

krabu 30.06.2007 17:16:51

Cert este ca baba cloanta (vrajitoarea) stie niste lucruri pe care toti nu le stiu.

Explicatie:
- argintul viu este mercurul.
- mercurul daca este inghitit te face sa te simti putin rau dar nu mori. mercurul este toxic doar daca este inhalat ca vapori sau inghitit ca si saruri (clorura de mercur de exemplu). deoarece mercurul nu reactioneaza in organism, el fiind de altfel si greu, este eliminat odata cu fecalele.

Scenariul de la Vrajitoare:
ia maica o prajiturica d`asta buna pregatita special pentru tine, care contine si mercur.
o mananci si bagi mercurul in tine.
vrajitoarea iti da in bobi, carti, in oo etc.
la final iti zice: mare necaz ai. o sa scot argintul viu din tine. Baga banu in sac si uitate in olita.

Si tu ramai prostita cand vezi argintul viu din olita. Si zici: mare vrajitoare. Desi de fapt, mare excroaca si tu mare ignoranta.

De altfel unii pot si muri.

Cat despre analiza: mercurul lichid nu intra in sange. El merge din gura in esofag, stomac, intestin si apoi olita.

Restul sunt basme si bani aruncati in mertanul vrajitoarei.

Shalom 30.06.2007 22:03:23

Am auzit cand am fost pe la manastiri diverse,de la unele maici,dar si de la anumite credincioase cum ca anumite maici,cateva dintre ele,care fiind invitate odata la o pomana au mancat,fara sa se inchine si fara sa se roage inainte de masa,si s-au indracit tocmai de la acest mercur sau argint viu,cum am auzit ca ii mai zice acestuia,strecurat in mancare de catre persoane rau intentionate care lucrau cu mercurul ca sa faca rau intentionat.Tocmai de aceea am si intrebat eu aici.

seminaristul 03.07.2007 21:59:27

din cate stiu eu argintu viu e mercurul alb si ala chiar in cantitati mici provoaca moartea, inainte sa-l scoate vrajitoarea.
Doamne ajuta!

id de mess: viliga_valentinstloa

Sebastiana 04.08.2007 21:25:17

Da,si eu stiu ca argintul viu este mercurul,am avut o colega care nu a avut de lucru,nu a avut ce face mai exact,si a apelat la o tiganca vrajitoare care lucra cu mercur si care i-a strecurat acest argint viu in chiuveta ca sa ii faca rau,aceasta colega a mea gasindu-l mai tarziu,a doua zi,scurs in sifonul de la robinet.Asa ca aviz amatorilor care vor sa fie pungasiti,fraieriti,escrocati si"vrajiti" sau,in cel mai rau caz,omorati cu mercur de vreo tiganca sau de altcineva de alta nationalitate care lucreaza cu acest mercur allias argintul viu.P.S.Nu va lasati pacaliti de uneltele diavolesti si lucrarile diavolului.

Mirean 09.08.2007 18:22:09

Citat:

În prealabil postat de krabu
Cert este ca baba cloanta (vrajitoarea) stie niste lucruri pe care toti nu le stiu.

Explicatie:
- argintul viu este mercurul.
- mercurul daca este inghitit te face sa te simti putin rau dar nu mori. mercurul este toxic doar daca este inhalat ca vapori sau inghitit ca si saruri (clorura de mercur de exemplu). deoarece mercurul nu reactioneaza in organism, el fiind de altfel si greu, este eliminat odata cu fecalele.

Scenariul de la Vrajitoare:
ia maica o prajiturica d`asta buna pregatita special pentru tine, care contine si mercur.
o mananci si bagi mercurul in tine.
vrajitoarea iti da in bobi, carti, in oo etc.
la final iti zice: mare necaz ai. o sa scot argintul viu din tine. Baga banu in sac si uitate in olita.

Si tu ramai prostita cand vezi argintul viu din olita. Si zici: mare vrajitoare. Desi de fapt, mare excroaca si tu mare ignoranta.

De altfel unii pot si muri.

Cat despre analiza: mercurul lichid nu intra in sange. El merge din gura in esofag, stomac, intestin si apoi olita.

Restul sunt basme si bani aruncati in mertanul vrajitoarei.

Krabu, iarta-ma dar e prea simplu ce spui tu.
Sa inteleg ca rugaciunile alea din Molitfelnic care fac referire la "dezlegari" (de farmece si descantece) si alte rugaciuni asemenea sunt degeaba?

Magia si vrajitoria au existenta reala, indiferent de explicatia pe care o dai fenomenului, adica religioasa (lucrarea diavolului in lume), respectiv psihologica (accesul involultar la subconstient al vrajitoarei, puterea de sugestie crescuta a acesteia fata de subiectul vizat etc).

Privit in acest context, argintul viu isi pierde simpla conotatie de element chimic, singurul metal lichid, etc....

Ca veni vorba...cum explici deochiul? Ca pentru asta ai rugaciune speciala in Molitfelnic...

Sebastiana 12.08.2007 14:58:19

:)Mirean,asa este cum precizezi si tu,si anume ca in Moliftelnic sunt rugaciuni ale Sfantului Vasile Cel Mare,si care sunt rugaciuni de dezlegari de:deochi,de descantece,de farmece,vraji(vrajitorii),blesteme,de injuraturi,de dracuituri,afurisanii,anateme,alte facaturi si legaturi satanicesti(diavolesti),de ghicitorii,de legari de cununii,de scrisa(ghicit in stele),de alte practici oculte ca spiritismul,yoga,chiromantia,necromantia,de deschis cartea Sfanta(Sfanta Scriptura sau alte Carti Sfinte),sau se roaga pt.cei care cred in vise tocmai ca sa nu mai dea crezare acestora,intrucat sunt de la cel rau marea majoritate a viselor si deci sunt foarte amagitoare si inselatoare.Dar sunt ferm convinsa ca de fapt Krabu stie toate aceste amanunte,si tocmai de aceea recomanda tuturor sa nu se incurce cu escroace si escroci asa cum sunt toate vrajitoarele si toti vrajitorii intrucat nu ar mai exista demonizati,lunatici,indraciti cu duhul muteniei,al surzeniei,al nebuniei(ras dracesc si nebunesc),etc.si tocmai de aceea si exista Sfintele rugaciuni ale Sfantului Vasile Cel Mare,ale Sfintilor Mari Mucenici si Cuviosi,ca Sfantul Mare Mucenic Ciprian(care a fost foarte mare vrajitor al timpurilor lui)si Sfanta Cuvioasa si Mucenita Iustina,ale Sfintei Mucenite Marina,ale Sfintilor Hrisostom si Hristofor,dar mai ales ale Sfintei Fecioare Maria si totodata Maica Sfanta a Domnului,dar de asemenea cu ajutorul Mantuitorului si in Numele Sfintei si Dumnezeiestii Treimi.Doamne ajuta!

Mirean 12.08.2007 19:59:14

Citat:

În prealabil postat de Sebastiana
:)Mirean,asa este cum precizezi si tu,si anume ca in Moliftelnic sunt rugaciuni ale Sfantului Vasile Cel Mare,si care sunt rugaciuni de dezlegari de:deochi,de descantece,de farmece,vraji(vrajitorii),blesteme,de injuraturi,de dracuituri,afurisanii,anateme,alte facaturi si legaturi satanicesti(diavolesti),de ghicitorii,de legari de cununii,de scrisa(ghicit in stele),de alte practici oculte ca spiritismul,yoga,chiromantia,necromantia,de deschis cartea Sfanta(Sfanta Scriptura sau alte Carti Sfinte),sau se roaga pt.cei care cred in vise tocmai ca sa nu mai dea crezare acestora,intrucat sunt de la cel rau marea majoritate a viselor si deci sunt foarte amagitoare si inselatoare.Dar sunt ferm convinsa ca de fapt Krabu stie toate aceste amanunte,si tocmai de aceea recomanda tuturor sa nu se incurce cu escroace si escroci asa cum sunt toate vrajitoarele si toti vrajitorii intrucat nu ar mai exista demonizati,lunatici,indraciti cu duhul muteniei,al surzeniei,al nebuniei(ras dracesc si nebunesc),etc.si tocmai de aceea si exista Sfintele rugaciuni ale Sfantului Vasile Cel Mare,ale Sfintilor Mari Mucenici si Cuviosi,ca Sfantul Mare Mucenic Ciprian(care a fost foarte mare vrajitor al timpurilor lui)si Sfanta Cuvioasa si Mucenita Iustina,ale Sfintei Mucenite Marina,ale Sfintilor Hrisostom si Hristofor,dar mai ales ale Sfintei Fecioare Maria si totodata Maica Sfanta a Domnului,dar de asemenea cu ajutorul Mantuitorului si in Numele Sfintei si Dumnezeiestii Treimi.Doamne ajuta!

Nu ma refeream la Moliftele Sf. vasile ci la alte rugaciuni, dar si cele mentionate de tine sunt in aceeasi directie.

Cand ma refer la "argint viu" accept faptul ca este o forma de magie/vrajitorie, o modalitate a partii vazute a "lucrarii" (diavolesti) a vrajitoarei. In aceste sens recomand celor cu astfel de probleme sa se adreseze preotilor, sa mearga la Sf. Maslu...la biserica in general...

Totul este sa nu accepte cine stie ce practici, straine de practica Bisericii ;)


Ora este GMT +3. Ora este acum 18:17:48.

Rulează cu: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.