Forum Crestin Ortodox

Forum Crestin Ortodox (http://www.crestinortodox.ro/forum/index.php)
-   Generalitati (http://www.crestinortodox.ro/forum/forumdisplay.php?f=503)
-   -   Practicati sport? (http://www.crestinortodox.ro/forum/showthread.php?t=4336)

Mirean 15.08.2008 19:25:05

Sunt curios daca printre forumisti exista si pasionati de sport. Si care anume? Si opiniile despre sport in general sunt binevenite.

veilur 15.08.2008 20:47:04

Da, eu merg cu bicicleta, si vara ma mai duc la bazin sa inot.
Eu cand am timp liber, iau bicla si mai vizitez cate o biseerica din oras. Ma mai duc prin parcuri, dar de cele mai multe ori imi fac treaba cu bicla, ies mult mai repede decat daca as merge cu RATBU. :D

viviana 15.08.2008 20:57:14

Buna ,da cred ca sportul este o activitate benefica pt. organism.mi-as dori sa merg la o sala de fitness, dar din lipsa de timp m-am multumit cu o bancheta pentru abdomene.acum bine ar fi sa fiu si consecventa.pentru ca daca trupul nu e sanatos cat de cat cum mai putem ajuta spiritul?

Florin-Ionut 15.08.2008 22:33:14

Citat:

În prealabil postat de Mirean
Sunt curios daca printre forumisti exista si pasionati de sport. Si care anume? Si opiniile despre sport in general sunt binevenite.

Mortificarea, autoflagelarea... glumesc. :P Dar sportul e bun mai ales pentru cei singuri si vor sa se abtina de la alte sporturi tabu. Si pentru preoti in general, ca au burtile mari... :)

mihai07 15.08.2008 22:42:33

din cand in cand mai merg la fotbal cu prietenii asa ca sa ne mai dezmortim

veilur 15.08.2008 22:54:41

Metanii frateeee! Le faci ca pe flotari pana curg apele de pe tine, ;).
Si alte sporturi care as vrea sa le practic ar fi parasutismu, surfingu, bundgee-jumping si sa ma dau cu delta-planu. Toate riscante dar pline de adrenalina. Insa momentan nu mi le permit, asa ca toate astea raman doar la stadiu de vis. :rolleyes:

ioanhodean 15.08.2008 23:49:04

veilur..
stii ca toate sporturile astea e riscul...
azi le faci
desera venim cu coroane la prveghi?
dar imi place de tine..
eu doar parasutism..
dar daca nu se deschide parasuta?:))..
si bungee jumping suna bine
si delta planu mai ales..

veilur 16.08.2008 09:10:58

Da metaniile ce au fratioare? Astea cui le lasam? Sa facem ce ne permitem, ca sunt gratis, putem face cu nemiluita. Eu zic ca e un super "sport", iti imaginezi ca faci flotari. Am citit pe undeva ca metaniile sunt rugaciunea trupului. Iti dai seama ce folos? Ajutam si trupu sa se inchine, hmm, ce zici? :)

cristiboss56 16.08.2008 09:51:06

Citat:

În prealabil postat de veilur
Da metaniile ce au fratioare? Astea cui le lasam? Sa facem ce ne permitem, ca sunt gratis, putem face cu nemiluita. Eu zic ca e un super "sport", iti imaginezi ca faci flotari. Am citit pe undeva ca metaniile sunt rugaciunea trupului. Iti dai seama ce folos? Ajutam si trupu sa se inchine, hmm, ce zici? :)

Nu au nimic Stefane! Dar oare le faci ca numar, precum ti s-a poruncit ?

Mirean 16.08.2008 10:12:38

Citat:

În prealabil postat de cristiboss56
Citat:

În prealabil postat de veilur
Da metaniile ce au fratioare? Astea cui le lasam? Sa facem ce ne permitem, ca sunt gratis, putem face cu nemiluita. Eu zic ca e un super "sport", iti imaginezi ca faci flotari. Am citit pe undeva ca metaniile sunt rugaciunea trupului. Iti dai seama ce folos? Ajutam si trupu sa se inchine, hmm, ce zici? :)

Nu au nimic Stefane! Dar oare le faci ca numar, precum ti s-a poruncit ?

Nu cred ca metaniile se inscriu la categoria sport... :)


Ora este GMT +3. Ora este acum 18:12:28.

Rulează cu: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.