Forum Crestin Ortodox

Forum Crestin Ortodox (http://www.crestinortodox.ro/forum/index.php)
-   Intrebari utilizatori (http://www.crestinortodox.ro/forum/forumdisplay.php?f=5063)
-   -   intarire (http://www.crestinortodox.ro/forum/showthread.php?t=19985)

TudorStefanbz 19.02.2024 23:53:36

intarire
 
cine ma poate ajuta poate scrie cateva cuvinte de intarire si pentru mine sa nu pic in deznadejde, trec printr-o despartire..va multumesc

Demetrius 20.02.2024 00:53:11

Citat:

În prealabil postat de TudorStefanbz (Post 675959)
cine ma poate ajuta poate scrie cateva cuvinte de intarire si pentru mine sa nu pic in deznadejde, trec printr-o despartire..va multumesc

Daca acum esti in prag de deznadejde,inseamna ca Dumnezeu te-a ferit de ce ar urma; totdeauna Dumnezeu aranjeaza lucrurile in cel mai bun mod posibil pentru cei ce I se inchina, indiferent ce urmeaza.
Multumeste-I!
Ai incredere in El, nu in oameni.

3. Înfățișează Domnului lucrările tale și gândurile tale vor izbuti.
9. Inima omului gândește la calea lui, dar numai Domnul poartă pașii lui.(Solomon16,3.9)

cozia 20.02.2024 02:59:15

Sfatul meu:
Roaga-te in felul asta :

Doamne iisuse Hristoase Fiul lui Dumnezeu(inspira), miluieste-ma pe mine pacatosul(expira)

si accepta ceea ce ti se intimpla.

TudorStefanbz 20.02.2024 18:08:25

va multumesc,dar e foarte greu fiind si un copil la mijloc sunt in stres continuu, si parul imi cade,,

cozia 20.02.2024 19:19:23

Citat:

În prealabil postat de TudorStefanbz (Post 675986)
va multumesc,dar e foarte greu fiind si un copil la mijloc sunt in stres continuu, si parul imi cade,,

Stai calm, ai rabdare. Cu timpul vei incepe sa te linistesti si sa uiti. Gindeste-te ca nu esti nici primul nici ultimul in situatia asta. 50% din casatorii se sfirsesc prin divort, iar procentul continua sa creasca. Te va ajuta cu starea de stres.

Moroco 21.02.2024 08:24:49

Indiferent cine-i vinovat de situatia in care s-a ajuns, nu face pe victima, nici tu, nici tu si copilul, ci roaga-te pentru toti cei implicati, sa va dea Domnul Iisus credinta, iertare, rabdare, tacere, linistire, impacare.

Va aude si va da.

Crezi in Dumnezeu? (retoric intreb, asa ca nu-mi raspunde mie ca nu-s curios)

cozia 21.02.2024 17:48:46

Citat:

În prealabil postat de TudorStefanbz (Post 675986)
va multumesc,dar e foarte greu fiind si un copil la mijloc sunt in stres continuu, si parul imi cade,,

Citi ani are fetita?
Sa va traiasca!

Demetrius 22.02.2024 03:30:23

Citat:

În prealabil postat de Moroco (Post 676008)
Indiferent cine-i vinovat de situatia in care s-a ajuns, nu face pe victima, nici tu, nici tu si copilul, ci roaga-te pentru toti cei implicati, sa va dea Domnul Iisus credinta, iertare, rabdare, tacere, linistire, impacare.

Va aude si va da.

Crezi in Dumnezeu? (retoric intreb, asa ca nu-mi raspunde mie ca nu-s curios)

(nu esti curios fiindca nici tu nu crezi deoarece esti ingamfat; tu esti curios doar de ce "trambitzezi"/scrii tu tocmai pentru ca pui o intrebare si nu vrei raspuns)

Doamne Iisus Hristoase, fiule al lui Dumnezeu, pe mine, pacatosul, miluieste-ma!

cozia 22.02.2024 04:00:30

Din moment ce Tudor ni s-a adresat noua, comunitatii ortodoxe de pe forum si nu s-a dus la psiholog cum este acum, ca-n occident, la moda printre tineri, inseamna ca baiatul este un bun credincios.
Si bine a facut ca a venit la noi!
Doamne Ajuta!


Ora este GMT +3. Ora este acum 10:59:44.

Rulează cu: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.