Forum Crestin Ortodox

Forum Crestin Ortodox (http://www.crestinortodox.ro/forum/index.php)
-   Generalitati (http://www.crestinortodox.ro/forum/forumdisplay.php?f=503)
-   -   Merge cineva din Cluj la Manastirea Dumbrava (Unirea) (http://www.crestinortodox.ro/forum/showthread.php?t=13762)

Adriana Cluj 09.09.2011 09:56:03

Merge cineva din Cluj la Manastirea Dumbrava (Unirea)
 
Daca cineva din Cluj are drum la Manastirea Dumbrava (Unirea) il rog sa ma anunte si pe mine.
Daca s-ar putea as merge si eu, daca nu, macar sa-i dau ceva ce am de dus acolo.
Multumesc.

Adriana Cluj 23.09.2011 10:35:04

Citat:

Īn prealabil postat de Adriana Cluj (Post 398325)
Daca cineva din Cluj are drum la Manastirea Dumbrava (Unirea) il rog sa ma anunte si pe mine.
Daca s-ar putea as merge si eu, daca nu, macar sa-i dau ceva ce am de dus acolo.
Multumesc.

Nu merge nimeni?

DragosP 23.09.2011 12:26:59

Pe vsovivi l-ai īntrebat? :39:

Adriana Cluj 23.09.2011 13:28:57

Citat:

Īn prealabil postat de DragosP (Post 402656)
Pe vsovivi l-ai īntrebat? :39:

Mai Dragos, eu intreb serios, si tu faci gLume (ca sa parafrazam, sau sa citam?! na, ca nu mai stiu!)!
Am de dus ceva acolo si n-am cu ce!

zaharia_2009 23.09.2011 16:34:13

Citat:

Īn prealabil postat de Adriana Cluj (Post 402671)
Mai Dragos, eu intreb serios, si tu faci gLume (ca sa parafrazam, sau sa citam?! na, ca nu mai stiu!)!
Am de dus ceva acolo si n-am cu ce!

Daca tot nu s-a gasit nimeni care sa mearga , te rog ai bunavointa si spune unde exact se gaseste aceasta minastire .
Pomenesti de Unirea , este vorba de localiattea dintre Aiud si Turda sau de o alta Unirea ?
Stiu ca intre localitatile Unirea si Turda (dar mai aproape de Turda ) pe partea stinga cum se merge spre Turda se gaseste o minastire noua (se spune ca a fost finantata constructia de catre Anghel Iordanesc, fotbalistul si antrenorul nationalei,) dar despre care nu stiu mai nimic , decit ca este de maici . Nu stiu ce hram are si nici cum se cheama sau daca are locuri pt. cazare.
Iarasi, daca stie cineva il rog sa faca dragoste frateasca si sa spuna citeva amanunte in legatura cu aceasta minastire .

laviniu 23.09.2011 22:39:04

Manastirea Dumbrava este renumita prin sarguinta maicilor de a ingriji copii, animale si a cultiva flori. Este aproape de com Unirea , si se vede de pe dumul national, fiind cam la 1 km si ceva de el.Are hramul Sf. Dimitrie! Numai bine!

Adriana Cluj 24.09.2011 14:48:31

Citat:

Īn prealabil postat de laviniu (Post 402800)
Manastirea Dumbrava este renumita prin sarguinta maicilor de a ingriji copii, animale si a cultiva flori. Este aproape de com Unirea , si se vede de pe dumul national, fiind cam la 1 km si ceva de el.Are hramul Sf. Dimitrie! Numai bine!

Acum am inteles ca ai raspuns lui Zaharia.
Eu stiam unde este Manastirea.
Da acolo este, cum iesi din Turda sa mergi spre Aiud, pe partea dreapta a soselei, nu departe de iesirea din Stejeris. Cred ca este E60 acea sosea.
Nu stiu daca este asa, am auzit si eu ca acea Manastire a fost construita cu ajutorul unor oameni din fortbal.
Este un loc minunat iar acolo sunt gazduiti multi copii si persoane varstnice, prin grija maicutelor si a Parintelui Vasile.
Nu stiu daca sunt locuri de cazare, dar in mod sigur daca se va intampla sa va prinda noaptea pe acolo, nu va vor lasa afara.


Ora este GMT +3. Ora este acum 05:48:21.

Rulează cu: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.