Forum Crestin Ortodox

Forum Crestin Ortodox (http://www.crestinortodox.ro/forum/index.php)
-   Vrajitoria (http://www.crestinortodox.ro/forum/forumdisplay.php?f=5046)
-   -   un preot care dezleaga?! (http://www.crestinortodox.ro/forum/showthread.php?t=1474)

annan 05.03.2007 15:16:47

buna ziua,sunt noua pe acest forum si vreau sa va zic bine v am gasit,am o intrebare...stie cineva un preot care dezleaga si desface farmece si cununii?! in dr.Taberei?!am o prietena,care are probleme... a fost cam peste tot si numic...e mai delicata problemea ei..si sincer as vrea si eu sa merg la un preot,de multi ani nu s a legat nimic pt mine...o zi placuta!!si multumesc

phradmon 05.03.2007 16:13:28

Orice preot dezleaga farmece. Exista rugaciuni speciale pentru asa ceva, in Molitfelnic. Mergi la orice biserica si cere-i preotului sa-ti citeasca rugaciunile pentru dezlegarea vrajitoriilor, a farmecelor, a blestemelor...cum vrei sa le numesti.

annan 05.03.2007 17:38:17

Citat:

În prealabil postat de annan
buna ziua,sunt noua pe acest forum si vreau sa va zic bine v am gasit,am o intrebare...stie cineva un preot care dezleaga si desface farmece si cununii?! in dr.Taberei?!am o prietena,care are probleme... a fost cam peste tot si numic...e mai delicata problemea ei..si sincer as vrea si eu sa merg la un preot,de multi ani nu s a legat nimic pt mine...o zi placuta!!si multumesc

ok,va multumesc frumos pt raspuns..sper sa fie asa...eu am crezut,ca nu orice preot poate sa dezlege...am sa incerc sa abordez un preot...poate are o rezolvare si pt mine si pt prietena mea...

rld_mario 07.03.2007 21:07:19

Preotul dezleaga...citeste rugaciunile dar e nevoie ca sufletul sa fie curat....spovedit...impartasit...numai asa Hristos si Duhul vine.

ancutaelena 10.04.2007 20:56:43

DOAMNE AJUTA,inainte trebuie sa vorbesti cu un parinte despre problemele tale iar parintele iti va spune ce trebuie facut,dezlegarile se fac cu post si multa rugaciune,pentru dezlegare de cununii sunt anumite rugaciuni care trebuie citite si ce post trebuie sa ti pentru asa ceva,iar postul se tine numai cu binecuvantarea parintelui duhovnic.

andreea_teo 11.04.2007 01:01:37

am vazut intr-o biserica un preot care trecea prin cununiile ce se pun mirilor pe cap, cand se casator3esc, diferite obiecte ale celor ce nu se puteau casatori. banuiesc ca asta intelegeti prin dezlegarea cununiilor. cred ca-i un mare pacat asta. daca ai credinta, pot sa te "lege" 10 vrajitoare ca tot nu se prinde nimic de tine. tot credinta, la care se adauga si rugaciunea, este solutia pentru a-ti intemeia o familie fericita. deci nu sunt de acord cu cei care dezleaga cununii

ancutaelena 11.04.2007 02:04:36

poate nu ati inteles prima intrebare care a puso persoana respectiva,deci nu e casatorita ,asta stiu si eu ca ce a legat DUMNEZEU omul nu poate desface,aici era vorba despre vraji la o persoana necasatotita care vrea sa se casatoreasca iar astfel de vraji se pot face,singurul lucru care nu poate desface preotul este casatoria dintre doua persoane care sunt casatorite,deci eu ma refer la o persoana care nu e casatorita astfel de vraji se pot face sa i se lege cununia sa nu se poata casatori.DOAMNE AJUTA.

12.04.2007 13:20:09

in primul rand mergi la spovedit!!!!! pentru ca asa cum o teava plina de rugina opreste apa...asa si pacatul nespovedit sincer si curat opreste Harul...cat despre farmece si dezlegari, daca ai credinta si nadejde toate se vor rezolva! mergi la maostele Sf Dumitru Izvoratorul de mir ce ajutor mai mare poti sa primesti decat binecuvantarea sfantului , mergi acolo te spovedeste si sfatuieste-te cu parintele dar!!!! sa si faci ceea ce iti spune, pentru ca daca nu exista nevointa nu exsita vindecare cu dragsote jenica

cristiboss56 12.04.2007 22:33:24

Citat:

În prealabil postat de jeny
in primul rand mergi la spovedit!!!!! pentru ca asa cum o teava plina de rugina opreste apa...asa si pacatul nespovedit sincer si curat opreste Harul...cat despre farmece si dezlegari, daca ai credinta si nadejde toate se vor rezolva! mergi la maostele Sf Dumitru Izvoratorul de mir ce ajutor mai mare poti sa primesti decat binecuvantarea sfantului , mergi acolo te spovedeste si sfatuieste-te cu parintele dar!!!! sa si faci ceea ce iti spune, pentru ca daca nu exista nevointa nu exsita vindecare cu dragsote jenica

Da, JENY ai perfecta dreptate. Si rugaciunile adresate SF. CIPRIAN pot face minuni.

Negroponte 12.04.2007 23:04:26

:)Hristos a inviat!Rugaciune,post si ascultare de duhovnic.Doamne ajuta!


Ora este GMT +3. Ora este acum 14:03:13.

Rulează cu: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.