Forum Crestin Ortodox

Forum Crestin Ortodox (http://www.crestinortodox.ro/forum/index.php)
-   Generalitati (http://www.crestinortodox.ro/forum/forumdisplay.php?f=503)
-   -   Artisti care si-au vandut sufletul (http://www.crestinortodox.ro/forum/showthread.php?t=13806)

WhiteChakra 18.09.2011 00:54:31

Artisti care si-au vandut sufletul
 
Partea 1
Partea 2
Partea 3
Partea 4
Partea 5

M-a infricosat putin, nu-i de joaca cu demonii astia.

laviniu 18.09.2011 11:26:32

Citat:

În prealabil postat de WhiteChakra (Post 401038)
Partea 1
Partea 2
Partea 3
Partea 4
Partea 5

M-a infricosat putin, nu-i de joaca cu demonii astia.

Muzica la fel ca si filmele contine mesaje la vedere ori mai putin si categoric sunt instrumente de manipulare a mintilor, la nivel colectiv....Rammstein nu mi-a placut never ever, Bob Dylan insa nu stiu sa fi avut asa o fata "intunecata", iar ca 3 din 20 de indivizi se inchina satanei nu e o noutate deoarece in acest univers mereu a existat lupta dintre intuneric si lumina! Nu tot rockul este nociv, nu intreaga muzica poate fi cotata ca predispunand caderii, de aceea fiecare trebuie sa discearna ce asculta, ca sa nu isi altereze starea de spirit. Iar sufletul si-l vand prea destui, chiar si pt motive mai neinsemnate decat gloria muzicala sau altceva...Deci atentie ce si cat si cum ascultam (pt intre white si black uneori granita este ff subtire)! Numai bine!

gabriela8 18.09.2011 13:07:09

Citat:

În prealabil postat de WhiteChakra (Post 401038)
Partea 1
Partea 2
Partea 3
Partea 4
Partea 5

M-a infricosat putin, nu-i de joaca cu demonii astia.

Da, nu-i de glumit cu sufletul. Desi m-am uitat selectiv la filmulete, mi-au lasat un gust amar si o greutate in suflet. Intotdeauna a existat si va exista raul, sa ne fereasca Dumnezeu de el!

anonim97 19.09.2011 00:01:22

Led Zepelin
 
Stiu, si ce-i de la Led Zepelin nau rezistat tentatiei. Un membru din trupa a murit de alcoolemie dupa ce na respectat pactul, altul si-a strivit degetele, nu-i de joaca cu diavolul!

WhiteChakra 19.09.2011 01:35:52

Citat:

În prealabil postat de anonim97 (Post 401225)
Stiu, si ce-i de la Led Zepelin nau rezistat tentatiei. Un membru din trupa a murit de alcoolemie dupa ce na respectat pactul, altul si-a strivit degetele, nu-i de joaca cu diavolul!

Prin alcool poti face vocile din capul tau (demonii) sa taca, dupa cum spunea o "victima" in acest documentar.

konijiro 19.09.2011 22:25:10

Citat:

M-a infricosat putin, nu-i de joaca cu demonii astia.
Adica atunci cand un artist apare pe scena si primeste un premiu si zice: "I would like thank God" (si se stie ca ia droguri, face sex cu o gramada de femei, etc), nimeni nu are o problema cu asta. Si nimeni nu ii pune la indoiala atasamentul fata de Dumnezeu.

Insa atunci cand altii (care, apropo, sunt tot star-uri, adica ar zice mai orice sa apara in ziare si la stiri) vorbesc de Satana, concluzia e clara: si-a vandut sufletul!

stefan florin 19.09.2011 23:33:15

Citat:

În prealabil postat de konijiro (Post 401486)
Adica atunci cand un artist apare pe scena si primeste un premiu si zice: "I would like thank God" (si se stie ca ia droguri, face sex cu o gramada de femei, etc), nimeni nu are o problema cu asta. Si nimeni nu ii pune la indoiala atasamentul fata de Dumnezeu.

Insa atunci cand altii (care, apropo, sunt tot star-uri, adica ar zice mai orice sa apara in ziare si la stiri) vorbesc de Satana, concluzia e clara: si-a vandut sufletul!


depinde ce anume vorbeste de Satana, il vorbeste de bine sau de rau! Doamne ajuta!

WhiteChakra 19.09.2011 23:46:53

Citat:

În prealabil postat de konijiro (Post 401486)
Adica atunci cand un artist apare pe scena si primeste un premiu si zice: "I would like thank God" (si se stie ca ia droguri, face sex cu o gramada de femei, etc), nimeni nu are o problema cu asta. Si nimeni nu ii pune la indoiala atasamentul fata de Dumnezeu.

Insa atunci cand altii (care, apropo, sunt tot star-uri, adica ar zice mai orice sa apara in ziare si la stiri) vorbesc de Satana, concluzia e clara: si-a vandut sufletul!

Ce concluzie poti trage cand un satanist convins urca pe scena si indeamna sute de mii de admiratori sa dispretuiasca crestinismul, si ii multumeste lui Satan ?

Times.new.roman 19.09.2011 23:52:21

Citat:

În prealabil postat de WhiteChakra (Post 401531)
Ce concluzie poti trage cand un satanist convins urca pe scena si indeamna sute de mii de admiratori sa dispretuiasca crestinismul, si ii multumeste lui Satan ?

Scuza-ma dar asta la ce formatii ai vazut?Vezi ca incurci oalele aiurea,in death,black metal da se indeamna la asta,voua va este teama de orice,unde se aude acorduri de chitara si cu un nume mai putin colocvial gaa repede satanism! desi sunt crestin eu sunt si realist si asta trebuie sa o aveti fiecare dintre voi.

Times.new.roman 19.09.2011 23:53:21

Citat:

În prealabil postat de konijiro (Post 401486)
Adica atunci cand un artist apare pe scena si primeste un premiu si zice: "I would like thank God" (si se stie ca ia droguri, face sex cu o gramada de femei, etc), nimeni nu are o problema cu asta. Si nimeni nu ii pune la indoiala atasamentul fata de Dumnezeu.

Insa atunci cand altii (care, apropo, sunt tot star-uri, adica ar zice mai orice sa apara in ziare si la stiri) vorbesc de Satana, concluzia e clara: si-a vandut sufletul!

Faptul ca esti ateu este alegerea ta dar aici sunt intru totul de acord cu tine dar unii au mintea mai inchisa si privesc numai in fata....


Ora este GMT +3. Ora este acum 12:36:16.

Rulează cu: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.