Forum Crestin Ortodox

Forum Crestin Ortodox (http://www.crestinortodox.ro/forum/index.php)
-   Stiri, actualitati, anunturi (http://www.crestinortodox.ro/forum/forumdisplay.php?f=504)
-   -   manastirea Petru Voda (http://www.crestinortodox.ro/forum/showthread.php?t=367)

michaela 30.03.2006 11:58:14



As vrea sa stiu mai multe detalii cu privire la inlocuirea staretului Iustin Parvu de la manastirea Petru Voda , judetul Neamt care , se pare, va avea loc in ziua de 2 aprilie 2006.

daliapantelimon 03.04.2006 16:40:39

Citat:

Īn prealabil postat de michaela
As vrea sa stiu mai multe detalii cu privire la inlocuirea staretului Iustin Parvu de la manastirea Petru Voda , judetul Neamt care , se pare, va avea loc in ziua de 2 aprilie 2006.

POFTIM, PR. JUSTIN NU VA MAI FI STARET? CE I-A APUCAT PE CEI DE LA MMB?STIAM CA AU EI ALE LOR, DAR NICI CHIAR ASA!E CLAR CA E MANA IPS. DANIEL LA MIJLOC, CU ECUMENISMUL PE CARE CEI DE LA P.VODA IL CONDAMNA...SI NU NUMAI ASTA. RUGATI-VA PENTRU EI...FIARA A INCEPUT SA-SI ARATE COLTII....

ionelnelu 20.05.2006 04:33:19

Citat:

Īn prealabil postat de daliapantelimon
Citat:

Īn prealabil postat de michaela
As vrea sa stiu mai multe detalii cu privire la inlocuirea staretului Iustin Parvu de la manastirea Petru Voda , judetul Neamt care , se pare, va avea loc in ziua de 2 aprilie 2006.

POFTIM, PR. JUSTIN NU VA MAI FI STARET? CE I-A APUCAT PE CEI DE LA MMB?STIAM CA AU EI ALE LOR, DAR NICI CHIAR ASA!E CLAR CA E MANA IPS. DANIEL LA MIJLOC, CU ECUMENISMUL PE CARE CEI DE LA P.VODA IL CONDAMNA...SI NU NUMAI ASTA. RUGATI-VA PENTRU EI...FIARA A INCEPUT SA-SI ARATE COLTII....

IPS Daniel, a scos si cartea parintelui Argatu "Ne vorbeste Parintele Ilarion Argatu despre Sf. Impartasanie.." din magazinul mitropoliei pentru ca avea un mic subcapitol unde parintele vorbea despre inefincienta ecumenismului.

vsm 24.08.2006 20:59:07

Parinte Ceresc, Te rugam ai mila de IPS Daniel!
Dragostea Ta sa umple inimile noastre si sa ne ajute sa nu judecam pe nimeni, rugandu-ne si pentru dusmanii nostri, asa cum ne invata Bunul nostru Mantuitor Iisus Hristos!

30.08.2006 12:13:00

draga mea sora in Hristos si eu il iubesc mult pe Pr Iustin Parvu dar iubita sora daca sfiintia sa nu se tulbura noi de ce sa ne tulburam???? el este un om cu adevarat safnt care stie ca toate ii sunt spre mantuire....el este aceelasi batranel intelept, bun cu toata lumea, plin de iubire dumnezeiasca de ce sa ne temeem?? ai rabdare si toate se vor aseza in a lor randuiala..roga-te si asteapta ca parintele nostru iubit nu ne va parasi NICODATA cu smerenie mult pacatoasa jeny

body282004 28.12.2007 15:30:26

acuma vreo 2ani mitropolitu daniel venise cu catzva prelati catolci cu parti din sfinte moaste de la catolici pe la manastirile din muntele ceahlau cateva manastiri au acceptat sa intre in manastire acele sfinte moaste si sa se inchine.dar parintele iustin parvu 1 aparator al ortodoxiei nu a fost de accord si nu le-a dat drumu in manastire.deci daniel sa suparat si de atuncea sa inceput ura lui daniel fata de parintele iustin.de ce il schimbe ca este batran cum ziceau altii.stiti ca au incercat sa il omoare pe parintele iustin.deci actualul patriarh va face asa:"cine nu e cu mine e impotriva mea" deci ii va schimba pe totzi care nu accepta ecumenismu si toate ideile lui.

mariana_m. 20.01.2008 00:29:29

Se aude un zvon cum ca PR Iustin si-ar fi prevestit mutarea sa la Domnul, in primavara acestui an. Sunt curioasa sa vad daca intr-adevar se implineste sau este doar o gogonata ale celor dornici de senzational. In perioada 30 dec 07-03 ian. 08 am stat la P.Voda. Am aflat ca in doc. figureaza ca staret, nimeni altul decat...Lavrentie Carp, un tanar de 28 ani!!! Pr Iustin este staret doar asa de ochii lumii.


Ora este GMT +3. Ora este acum 00:43:49.

Rulează cu: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.