Forum Crestin Ortodox

Forum Crestin Ortodox (http://www.crestinortodox.ro/forum/index.php)
-   Generalitati (http://www.crestinortodox.ro/forum/forumdisplay.php?f=503)
-   -   Noi, cei 256, suntem alaturi de... Nastase !!! (http://www.crestinortodox.ro/forum/showthread.php?t=15195)

guardian knight 07.07.2012 09:06:10

Noi, cei 256, suntem alaturi de... Nastase !!!
 
Din pacate noua mineriada politica purtata la nivel parlamentar...si-a atins ieri funestul scop,acela al suspendarii presedintelui tarii !!!

O mana de fosti securisti,imbogatiti din fondurile partidului si ale fostului dictator,numai de ei stiute,si care au pus mana puternic pe tara inca din anii 90, si-au reluat de ieri posesia tarii,ca si cand ar fi fost bunul lor de drept !!!

Degeaba actiunile si masurile lor marsave,au scandalizat toata europa,incepand cu unele cancelarii si continuand cu multe articole din ziare importante,aceasta mafie rosie de politruci orientati cu fata spre rasarit,a ramas impasibila (in mod ciudat,nu ?) la toate aceste semnale ingrijoratoare din partea Europei !

De ce oare atata nepasare ?

Sa fie oare din cauza unei posibile reorientari a tarii catre est ???
Sa fie oare infulenta Moscovei,care se face simtita pe canalele oculte ale unor agenti kgb infiltrati in partidele istorice (vezi cazul pnl !) si la nivelul unei bune parti a clasei politice romanesti de orientare stangista ???

Nepasarea cu care au fost tratate toate aceste semanale din partea Europei, ma face sda ma gandesc ca,acestor tradatori de neam si tara, lumina le vine de la rasarit ,directie inpre care se uita !!!

E mult mai mult in ce s-a intamplat ieri,decat pare la prima vedere !!!

Dumitru73 07.07.2012 14:37:27

Citat:

În prealabil postat de guardian knight (Post 456940)
Din pacate noua mineriada politica purtata la nivel parlamentar...si-a atins ieri funestul scop,acela al suspendarii presedintelui tarii !!!

O mana de fosti securisti,imbogatiti din fondurile partidului si ale fostului dictator,numai de ei stiute,si care au pus mana puternic pe tara inca din anii 90, si-au reluat de ieri posesia tarii,ca si cand ar fi fost bunul lor de drept !!!

Degeaba actiunile si masurile lor marsave,au scandalizat toata europa,incepand cu unele cancelarii si continuand cu multe articole din ziare importante,aceasta mafie rosie de politruci orientati cu fata spre rasarit,a ramas impasibila (in mod ciudat,nu ?) la toate aceste semnale ingrijoratoare din partea Europei !

De ce oare atata nepasare ?

Sa fie oare din cauza unei posibile reorientari a tarii catre est ???
Sa fie oare infulenta Moscovei,care se face simtita pe canalele oculte ale unor agenti kgb infiltrati in partidele istorice (vezi cazul pnl !) si la nivelul unei bune parti a clasei politice romanesti de orientare stangista ???

Nepasarea cu care au fost tratate toate aceste semanale din partea Europei, ma face sda ma gandesc ca,acestor tradatori de neam si tara, lumina le vine de la rasarit ,directie inpre care se uita !!!

E mult mai mult in ce s-a intamplat ieri,decat pare la prima vedere !!!

de acord.
auzeam azi un analist economic, care spunea ca anul acesta este pierdut, din punct de vedere economic.
exact asta lipsea tarii in acest moment.

glykys 07.07.2012 14:42:17

Desi marturisesc ca sunt dintre cei care s-ar bucura sa il vada pe presedinte demis, asa-zisa lovitura de stat m-a speriat si m-a facut sa cred ca s-a realizat cu sprijin international. Dubioasa mi se pare si imixtiunea aceasta rapida a UE in "apararea statului de drept", nu doar neluarea ei in seama de catre factorii politici de la Bucuresti. Nu au ei treaba cu circul nostru din Parlament, dar simt ca iesim astfel de sub sfera lor de influenta. E mult mai mult decat lupta pentru ciolan dintre USL si PDL. dar, fireste posturile noastre ne dau numai scalambaieli si marlanii si de o parte, si de alta, a baricadei.

Dumitru73 07.07.2012 14:54:10

Citat:

În prealabil postat de glykys (Post 457035)
Desi marturisesc ca sunt dintre cei care s-ar bucura sa il vada pe presedinte demis, asa-zisa lovitura de stat m-a speriat si m-a facut sa cred ca s-a realizat cu sprijin international. Dubioasa mi se pare si imixtiunea aceasta rapida a UE in "apararea statului de drept", nu doar neluarea ei in seama de catre factorii politici de la Bucuresti. Nu au ei treaba cu circul nostru din Parlament, dar simt ca iesim astfel de sub sfera lor de influenta. E mult mai mult decat lupta pentru ciolan dintre USL si PDL. dar, fireste posturile noastre ne dau numai scalambaieli si marlanii si de o parte, si de alta, a baricadei.

de ce ti se pare dubios?
uiti ca Romania este parte componenta din niste organisme internationale.
orice derapaj politic sau economic dintr-o tara are efecte ce se transmi in toata Europa.
este normal ca ceilalti sa fie ingrijorati.

DragosP 07.07.2012 14:58:50

Care lovitură de stat? E uimitor cât de ușor este (încă) de manipulat lumea.

Adriana Cluj 07.07.2012 15:07:10

Ce aiureli!
Wesley e cumva rus? comanda-i tot la fratele mare (isi pastreaza controlul in zona balcanica, ar fi culmea sa ne lase din mana cand fratele rosu creste in influenta in zona...), ne lasa doar sa ne schimbam seful cu unul mai proaspat si mai uscat... restu-s povesti, papusarii si papusile.
http://www.razbointrucuvant.ro/recom...comment-113812

Dumitru73 07.07.2012 15:08:37

Citat:

În prealabil postat de DragosP (Post 457043)
Care lovitură de stat? E uimitor cât de ușor este (încă) de manipulat lumea.

nu pot sa ma pronunt in acest caz.
nu am cunostintele juridice si politice necesare.
dar felul in care actuala putere a procedat, imi pune un semn de intrebare.
au apelat la tehnica pumnului in gura, pentru a schimba legi si institutii.
nu mi se pare democtratic.

Adriana Cluj 07.07.2012 15:08:50

Citat:

În prealabil postat de glykys (Post 457035)
m-a facut sa cred ca s-a realizat cu sprijin international.

poti fi sigura de asta, dar nu e din est, ci de peste mari si tari si de-aici de la noi (baietii cu ochi albastri)

Dumitru73 07.07.2012 15:17:57

Citat:

În prealabil postat de Adriana Cluj (Post 457048)
poti fi sigura de asta, dar nu e din est, ci de peste mari si tari si de-aici de la noi (baietii cu ochi albastri)

ai argumente, sau e doar o parere?

Adriana Cluj 07.07.2012 15:22:38

Citat:

În prealabil postat de Dumitru73 (Post 457050)
ai argumente, sau e doar o parere?

ar fi culmea.......niste filmari subacvatice a la Pavel Corut la Malta nu vreti? doar nu-i interceptez eu
puneti cap la cap tot ce (si cum) se petrece la noi, in jurul nostru...
http://www.crestinortodox.ro/forum/s...46&postcount=6


Ora este GMT +3. Ora este acum 13:30:44.

Rulează cu: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.