Forum Crestin Ortodox

Forum Crestin Ortodox (http://www.crestinortodox.ro/forum/index.php)
-   Teologie si Stiinta (http://www.crestinortodox.ro/forum/forumdisplay.php?f=5039)
-   -   Preoti clarvazatori (http://www.crestinortodox.ro/forum/showthread.php?t=2246)

Cautator 28.10.2007 12:10:24

Am si eu o nelamurire: De ce apare thredul asta aici, la "Teologie si stiinta"?
Ce legatura au "preotii clarvazatori" cu stiinta?!
De asemenea, ce legatura cu stiinta are reincarnarea?:dontgetit:

yuriko 28.10.2007 14:29:35

Cred ca este o legaturaintre Teologie si Stiinta iar cu preotii clarvazatori nu stiu ce sa ti raspund:dozingoff: Acuma depinde din care punct privesti. Reincarnarea nimeni nu stie daca exista cu adevarat si nici stiinta oricat sar zbate ea sa ne arate tot nu gaseste o explicatie care sa fie acceptata de toti, asa ca nu cred ca tre sa te mai zbati atata sa aflii "cautataorule" ca sar putea ca ceeea e gasesti sa nu-ti placa:)

cristiboss56 28.10.2007 16:35:44

Citat:

În prealabil postat de Cautator
Am si eu o nelamurire: De ce apare thredul asta aici, la "Teologie si stiinta"?
Ce legatura au "preotii clarvazatori" cu stiinta?!
De asemenea, ce legatura cu stiinta are reincarnarea?:dontgetit:

Cam nici o legatura, se cam incurca planurile. Poate cei ce au initiat tema, cauta in zadar o explicatie stiintifica la nestiinta. Stiinta emite ipoteze, teorii, dar demonstratia este de baza si cea mai importanta. Daca ne ratacim in ipoteze, totul e desertaciune.

sofiaiuga 30.10.2007 16:53:48

Citat:

În prealabil postat de yuriko
:sleep: ce parere aveti de vise? de exemplu e adevarat ce se spune ca visele de vineri spre sambata se adevaresc, sau e doar o superstitie?

de vazut cartea parintelui CLEOPA ILIE -despre vise si vedenii.eL ZICE SA NUM CREDEM IN VISE SI DC AR FI DE LA dUMNEZEU ,DIN PRECAUTIE CA SA NU CADEM IN INSELAE SI DUMNEZEU NU SE VA SUPARA DC DIN ACEST MOTIV NU CREDEM

yuriko 17.11.2007 06:17:19

cine stie sa-mi zica de un preot sau duhovnic traitor cu duhul din Iasi sau din zona?

17.11.2007 12:57:53

Citat:

În prealabil postat de yuriko
cine stie sa-mi zica de un preot sau duhovnic traitor cu duhul din Iasi sau din zona?

Duhovnic traitor cu duhul:dozingoff::dontgetit::|:|

Casiana 05.12.2007 10:10:18

Citat:

În prealabil postat de yuriko
cine stie sa-mi zica de un preot sau duhovnic traitor cu duhul din Iasi sau din zona?

Doamne ajuta!
Mergi la Catedrala Mitopolitana si intreba de Parintele Constantin.
Este unul din preotii care face de servici la Racla Sf. Parascheva.
Milueste-ma Dumnezeule, dupa mare mila Ta!

kosmmy 05.11.2009 13:07:24

te rog dc imi poti zice si mie cv despre acatistul Sf. Nicolae te rog sa imi lasi un pm,am avut si eu o problema asemanatoare ca a ta si as vrea sa mai stau cu tine de vorba pe tema asta..ciao!ast un ras,este valabil pt yuriko si pt cei care imi vor zice despre asta..

adam000 05.11.2009 15:58:14

Citat:

În prealabil postat de cristiboss56 (Post 41755)
Formul AS si Flacara lu Paunescu si multe alte publicatii isi iau o grea responsabilitate promovand leacuri naturiste in cazuri de boli foarte grave. Parerea mea umila, este de a nu risca in astfel de cazuri , ci a respecta medicina traditionala in ultimele ei descoperiri. Cat despre clarvazatori, ei sunt un subiect indragit de televiziunile de duzina , gen Dan DIACONESCU, pentru a-si atrage audienta , ei reprezentand praf in ochi si o mare minciuna, simpla inselatorie a vrajmasului nevazut.

Corect. Ai pus punctul pe I.

demon777 28.12.2009 11:37:14

salut
 
nu sunt eu cel mai religios baiat si sincer nici nu prea cred deplin in Dumnezeu,dar cand vine vorba de preoti cu har in mod sigur cel mai tare este preotul Lacatus Adrian
la care am fost si s-a uitat doar la mine si mi-a spus niste lucruri traite de mine pe care nu le stia nimeni,sincer am venit acasa vorbind singur. Il suna lumea de peste tot mai ales din strainatate si vinerea la sf maslu citeste moliftele lui sf vasile de la ora 4 are 2-300 de oameni la slujbe desi este preot intr-un satuc izolat sin Suceava , Grigoresti comuna Siminicea. am vazut oameni veniti de la spitale si care i pupau mana ca s-au vindecat,fel de fel de povesti auzi acolo,e cel mai tare dupa parerea mea si nu numai


Ora este GMT +3. Ora este acum 09:21:52.

Rulează cu: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.