Forum Crestin Ortodox

Forum Crestin Ortodox (http://www.crestinortodox.ro/forum/index.php)
-   Generalitati (http://www.crestinortodox.ro/forum/forumdisplay.php?f=503)
-   -   Patriarhul Daniel: Romanii cu nume de sfinti vor plati o taxa pentru a le folosi (http://www.crestinortodox.ro/forum/showthread.php?t=15930)

Kronos 03.01.2013 01:39:43

Apropos de „De câți creștini e nevoie să schimbe un bec?”...

Miha-anca 03.01.2013 02:23:37

Dar de ce sa fie numele de sfinti o exceptie?!? Ar trebui ca toate numele sa poata fi achizitionate contra unei taxe, atat cele de familie, cat si prenumele. Va dati seama ce repede s-ar umple vistieria tarii?!? Ce de sosele s-ar putea construi!
Va rog, vorbiti mai incet, ca sa nu prinda guvernantii ideea din zbor si sa ne invite pe rand pe la casierie.
Ce avantaj pe rege, care are doar un nume! Si ce ghinion pe cei, care au cate 7...

Nu aflasem de aceasta revista de umor pana acum. Dupa cum se vede, nu le stiu chiar pe toate... mai am lacune. Si inca multe.

Ar trebui sa fie loc si pentru cate o gluma...

Yasmina 03.01.2013 06:01:14

M-a amuzat peste masura stirea cu ursul gasit in brad!!!
Vedeti ca este mai bine sa impodobiti brazi din plastic ?? :))

Yasmina 03.01.2013 06:18:02

Citat:

În prealabil postat de Zeytin (Post 492412)
Cu siguranta ca s- a pripit... doar de- asta a deschis 2 topicuri cu aceasi tema. Ca noi suntem prosti si nu intelegem sa ni se spuna doar o singura data..


Ei lasati,ca nu este un capat de tara! Nu mai dramatizati atata!

AlinB 03.01.2013 20:54:48

Citat:

În prealabil postat de Kronos (Post 492481)
Apropos de „De câți creștini e nevoie să schimbe un bec?”...

Cel putin doi:

Unul care sa schimbe becul si unul care sa tina ateii la distanta care vor sa-i traga scaunul pe motiv ca ceea ce face e o aiureala, ca ei au bagat degetele in priza si nu (s-)au luminat.

sofiaiuga 07.01.2013 16:11:12

orice mesaj in aparenta banal trebuie citit printre rinduri daca dorim sa aflam adevarul !!!..DACA ASA AR FACE TOTI NU S-AR MAI INSELA NICI IN POLITICA..INAINTE DE VOTARI..MAI ALES:69:

sofiaiuga 07.01.2013 16:12:33

Citat:

În prealabil postat de Miha-anca (Post 492486)
Dar de ce sa fie numele de sfinti o exceptie?!? Ar trebui ca toate numele sa poata fi achizitionate contra unei taxe, atat cele de familie, cat si prenumele. Va dati seama ce repede s-ar umple vistieria tarii?!? Ce de sosele s-ar putea construi!
Va rog, vorbiti mai incet, ca sa nu prinda guvernantii ideea din zbor si sa ne invite pe rand pe la casierie.
Ce avantaj pe rege, care are doar un nume! Si ce ghinion pe cei, care au cate 7...

Nu aflasem de aceasta revista de umor pana acum. Dupa cum se vede, nu le stiu chiar pe toate... mai am lacune. Si inca multe.

Ar trebui sa fie loc si pentru cate o gluma...

Lasa ca acuma cresc impozitele cu 16 la suta...este pina peste cap si fara altele

legendarul27 18.02.2024 19:20:35

Dan
 
eu folosesc:
filme actiune
filme aventura
filme comedie
filme de animatie
filme de dragoste
filme de familie
filme drama
filme erotice
filme fantastice
filme horror
filme istorice
filme mister
filme noi
filme politiste
filme romanesti
filme sf
filme thriller
seriale online


Ora este GMT +3. Ora este acum 22:41:50.

Rulează cu: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.