Forum Crestin Ortodox

Forum Crestin Ortodox (http://www.crestinortodox.ro/forum/index.php)
-   Generalitati (http://www.crestinortodox.ro/forum/forumdisplay.php?f=503)
-   -   ,,Cadou'' de Sfintele Pasti? (http://www.crestinortodox.ro/forum/showthread.php?t=12738)

antoniap 27.04.2011 13:24:48

,,Cadou'' de Sfintele Pasti?
 
Dupa cum au putut observa cei din Bucuresti, in preajma Sfintelor Pasti, au fost retrase biletele RATB. Prin urmare, indiferent daca vrem sau nu, suntem obligati sa cumparam carduri! Aceasta mi se pare o batjocura la adresa crestinilor si cred ca ar trebui sa se revina asupra acestei decizii.

MariS_ 27.04.2011 21:05:25

Citat:

În prealabil postat de antoniap (Post 356719)
Dupa cum au putut observa cei din Bucuresti, in preajma Sfintelor Pasti, au fost retrase biletele RATB. Prin urmare, indiferent daca vrem sau nu, suntem obligati sa cumparam carduri! Aceasta mi se pare o batjocura la adresa crestinilor si cred ca ar trebui sa se revina asupra acestei decizii.

Aceasta e si intentia, de a se scoate aparatul de compostat bilete si sa ramana doar cititoarele de carduri. Acele carduri nu sunt marcate, si asta intentionat, ca sa te faca de ras daca ii acuzi de marcaj, insa te obisnuiesc cu folosirea lor. Cele marcate vor veni dupa aceea, atunci cand toata lumea le va privi ca inofensive.
Har, smerenie si jertfa de sine.

gabriela8 27.04.2011 21:10:11

Am observat ca si in Timisoara sunt acele carduri in paralel cu biletele... totusi costul unei calatorii pe card e mai scumpa, de ce ar fi benefice si dorite de calatori? Comoditate sau nestiinta?

MariS_ 27.04.2011 21:38:20

Citat:

În prealabil postat de gabriela8 (Post 356804)
Am observat ca si in Timisoara sunt acele carduri in paralel cu biletele... totusi costul unei calatorii pe card e mai scumpa, de ce ar fi benefice si dorite de calatori? Comoditate sau nestiinta?

Da, asa e, draga gabriela8. Nu stiu cum e in alta parte dar in Timisoara sunt 3 aparate, 2 de carduri si unul pentru bilete. Acum un an sau doi era invers, adica unul pentru card si 2 pentru bilete. Iar si mai inainte erau toate 3 pentru bilete. Ghici ghicitoare: ce combinatie urmeaza???
Har, smerenie si jertfa de sine.

cristiboss56 27.04.2011 22:04:38

Citat:

În prealabil postat de MariS_ (Post 356816)
Da, asa e, draga gabriela8. Nu stiu cum e in alta parte dar in Timisoara sunt 3 aparate, 2 de carduri si unul pentru bilete. Acum un an sau doi era invers, adica unul pentru card si 2 pentru bilete. Iar si mai inainte erau toate 3 pentru bilete. Ghici ghicitoare: ce combinatie urmeaza???
Har, smerenie si jertfa de sine.

Veniti la Bucuresti . . . , aici totul e miere si lapte . . . , dar momentan s-a terminat si laptele si mierea !:3:

cristiboss56 27.04.2011 22:09:15

Citat:

În prealabil postat de antoniap (Post 356719)
Dupa cum au putut observa cei din Bucuresti, in preajma Sfintelor Pasti, au fost retrase biletele RATB. Prin urmare, indiferent daca vrem sau nu, suntem obligati sa cumparam carduri! .

Ai vazut ca de ce ti-e frica nu scapi ? Cat ai vorbit tu de cipuri si carduri pe acest forum , tot de carduri ai parte !:40:

blackswan 27.04.2011 22:17:26

Citat:

În prealabil postat de MariS_ (Post 356800)
Aceasta e si intentia, de a se scoate aparatul de compostat bilete si sa ramana doar cititoarele de carduri. Acele carduri nu sunt marcate, si asta intentionat, ca sa te faca de ras daca ii acuzi de marcaj, insa te obisnuiesc cu folosirea lor. Cele marcate vor veni dupa aceea, atunci cand toata lumea le va privi ca inofensive.
Har, smerenie si jertfa de sine.

Și eu care voiam să vin la București. Acum ce mai fac?
Până la urmă care este diferența între un card normal (de ex. de credit) și unul satanic, cu cip?

MariS_ 27.04.2011 22:24:23

Citat:

În prealabil postat de blackswan (Post 356832)
Și eu care voiam să vin la București. Acum ce mai fac?
Până la urmă care este diferența între un card normal (de ex. de credit) și unul satanic, cu cip?

Cel cu cip are si datele de identitate ale purtatorului inserate si contul bancar plus ceva codat (cu coada, adica). Cred ca banuiesti ce? Daca nu, gasesti in Apocalipsa, cap.13, raspunsul.
Har, smerenie si jertfa de sine.

cristiboss56 27.04.2011 22:26:38

Citat:

În prealabil postat de blackswan (Post 356832)
Și eu care voiam să vin la București. Acum ce mai fac?

Sunt centre de inchiriat biciclete ( ieftin si la indemana oricui . . . , fara carduri si cipuri )

caty_deea 27.04.2011 23:04:07

Citat:

În prealabil postat de cristiboss56 (Post 356837)
Sunt centre de inchiriat biciclete ( ieftin si la indemana oricui . . . , fara carduri si cipuri )

Eu nu pot sa merg pe bicicleta.Si e periculos prin Bucuresti.Cum sa ajungi cu bicicleta de la Eroilor la Piata Sudului? De ce va sperie cardul RATB? Ce ne facem cand vor iesi cardurile de sanatate?


Ora este GMT +3. Ora este acum 10:16:26.

Rulează cu: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.