Forum Crestin Ortodox

Forum Crestin Ortodox (http://www.crestinortodox.ro/forum/index.php)
-   Rugaciuni (http://www.crestinortodox.ro/forum/forumdisplay.php?f=5048)
-   -   Va rog, pomeniti-o si pe mama mea in rugaciunile voastre caci este la spital! (http://www.crestinortodox.ro/forum/showthread.php?t=14057)

Anna Vasilica 26.10.2011 20:12:25

Va rog, pomeniti-o si pe mama mea in rugaciunile voastre caci este la spital!
 
Ati fost alaturi de mine intr-un moment de rascruce si v-ati rugat pentru bunica mea care era in suferinta...ma intorc acum la voi, rugandu-va sa o pomeniti in rugaciunile voastre pe mama mea, care acum este la spital si se pare ca o operatie este iminenta (piatra la rinichi). Va rog din tot sufletul, pomeniti-o in rugaciunile voastre pe roaba lui Dumnezeu pacatoasa Valentina!
Va multumesc din toata inima si fie ca binele ce-l faceti sa se intoarca asupra voastra insutit!

cristiboss56 26.10.2011 21:32:30

Citat:

În prealabil postat de Anna Vasilica (Post 408034)
Ati fost alaturi de mine intr-un moment de rascruce si v-ati rugat pentru bunica mea care era in suferinta...ma intorc acum la voi, rugandu-va sa o pomeniti in rugaciunile voastre pe mama mea, care acum este la spital si se pare ca o operatie este iminenta (piatra la rinichi). Va rog din tot sufletul, pomeniti-o in rugaciunile voastre pe roaba lui Dumnezeu pacatoasa Valentina!
Va multumesc din toata inima si fie ca binele ce-l faceti sa se intoarca asupra voastra insutit!


Preaputernice și slăvite Doamne Iisuse Hristoase! Tu, Care ai venit în lume să tămăduiești neputințele oamenilor, Care nu ai venit să chemi la pocăință pe cei drepți, ci pe cei păcătoși, și ai primit moarte pe cruce pentru mântuirea noastră! Din adâncul inimii Te rog să primești smerita mea nevoință și această mică rugăciune a mea pentru cea încercata de boală!
Mântuiește-o, Doamne, precum știi, ca un bun și iubitor de oameni, și rânduiește Tu toate spre folosul ei. Că noi neputincioși suntem și nu îl putem ajuta dacă nu ne vei lumina cu harul Tău.
De e voia Ta, o poți pedepsi precum se cade pentru păcatele sale, tămăduind-o cu ierburile amare ale durerii, ca un doctor priceput, precum vei vrea.
Dar căzând înaintea Ta Te rog, îndură-te de roaba Ta Valentina, potolește-i fierbințeala, alină-i suferința, ridică-l din patul durerii.
Să îi fie această încercare prin care trece spre îndreptarea vieții, spre început bun mântuirii și spre iertarea păcatelor.
Și dacă îi e de folos să ducă mai departe crucea bolii, fie, Doamne, după voia Ta, nu după voia noastră. Dăruiește-i ei răbdare și liniște, alungând de la ea toată frica și toată deznădejdea, ca să nu fie îngenuncheata de durere și să cârtească sau să cadă în patima mâniei.
Ajută-l, Iubitorule de oameni, ca văzând ea mila Ta să cadă la picioarele Tale cu lacrimi de pocăință și de mulțumire, ca să se învrednicească să audă glasul Tău cel sfânt: „Iertate îți sunt păcatele!” Amin.

mara2008 26.10.2011 21:35:04

O voi pomeni si eu in rugaciuni cu tot sufletul caci te inteleg prin ce treci.Fii tare si ai incredere ca va fii bine,nu santeti singure in aceasta incercare.
Doamne ajuta!

Anna Vasilica 26.10.2011 21:38:52

Va multumesc tare mult....inseamna mult pentru mine orice gand bun...Inca o data sa va rasplateasca bunul Dumnezeu!

VladCat 26.10.2011 21:56:08

Maica Domnului să mijlocească pentru roaba ei Valentina! Amin

Hartford 27.10.2011 02:28:27

Doamne Iisuse Hristoase ajut-o pe roaba ta Valentina sa treca cu usurinta prin suferinta ei si a familiei.


Ora este GMT +3. Ora este acum 17:11:05.

Rulează cu: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.