Subiect: Minune
View Single Post
  #5  
Vechi 01.12.2008, 09:03:15
goldfinger17 goldfinger17 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 05.06.2008
Locație: Craiova,Dolj,Romania
Mesaje: 72
Red face

Citat:
În prealabil postat de EDI Vezi mesajul
Va relatez o intamplare pe care cred ca nu o sa uit toata viata:intr-o seara am vazut o lumina in geamul usii de la camera(oare sa fi fost lumina divina?),apoi peste cateva zile un duh probabil Sfantul Duh mi-a spus ca o sa fiu seful Sfintilor Ortodocsi apoi dupa 2 ani ca o as fiu al 2-lea Dumnezeu om(intre timp mereu chiar si acum am in gand si cred acest lucru bineninteles fara sa am o certitudine dar in adancul sufletului meu cred).Am intrebat mai multi preoti dar parerea lor nu v-o spun ca sa nu va dau si raspunsul.Care este parerea voastra?(Nerabdarea cred ca se intelege)

sa fii mai sigur decat e cerul si pamantul ca a fost ceva de la diavol!A vrut sa te faca sa creasca mandria in tine foarte mult :|.....si mie uneori imi veneau in gand tot felul de lucruri parca nu le spuneam eu...Imi ziceam ca sunt asa de curat ca o sa fiu mare sfant si sunt cineva important....Sa fii sigur ,chiar mai sigur decat daca ti-ar spune cineva ca Pamantul e rotund!Ai primit gand de la diavol...deseori diavolul se infatiseaza sub forma unui inger,frumos ce nu iti inchipui,majoritatea celor care au interactionat cu Hristos Cel Adevarat au avut si ei incercari de la diavol.


Ai grija si sa nu mai bagi in seama asa ceva.Doamne Ajuta-nE!
Reply With Quote