View Single Post
  #10  
Vechi 06.02.2009, 14:07:39
snowdrop's Avatar
snowdrop snowdrop is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 07.02.2008
Locație: vaslui
Religia: Ortodox
Mesaje: 20
Implicit Barfa

Citat:
În prealabil postat de cristiboss56 Vezi mesajul
Of , Doamne ! Pai cei ce se hraneșc cu disperare, obsesiv din suferinta altora , se pot oare ei oare numi oameni ? Doritorii de sange si cei ce blesteama, doresc raul altora, se bucura si se consoleaza privind cu satisfactie la nenorocirea celor din jur, merita a discuta despre ei ? Sa ne indepartam gandul de la asa ceva . Nu, nu ne foloseste cu nimic , ci din potriva ! De langa hulitori, vrajitori, blestematori, uratorii de suflete, trebuie sa fugi si nici cu gandul sa nu te indrepti catre ei. Asta nu o spun eu, ci din cele ce-mi aduc aminte din Invataturile Sf. Parinti ! Sa ne indreptam gandul catre cele bune , sa nu ne tulburam mai mult decat trebuie.
Da, intr-adevar ai dreptate. nu ar trebui sa ne unim cu cei care savarsesc diferite lucruri rele. Aseara am urmarit o emisiune despre "barfa" pe TrinitasTV. Si spunea parintele ca nu ar trebui sa ne facem "prieteni" pe cei care obisnuiesc sa barfeasca, pt ca inevitabil ne vor trage si pe noi dupa ei. Pacatul e dulce foc, si ademenitor. Pentru mine e mare lucrul si sunt plina de respect profund pt oamenei care stiu sa isi vada de ale lor, nu poarta griji de altii. Parintele chiar se roaga sa le dea dusmanilor griji noi, adica alte preocupari, ca sa uite de tine, sa nu te mai barfeasca.
__________________
"Nu de DUMNEZEU ma tem, fiindca e atotbun, ci de mine insumi ma tem, liber si rau fiind, pot sa nu-I deschid usa."(MARCEL JOUHANDEAU)
Reply With Quote