View Single Post
  #34  
Vechi 11.02.2009, 19:14:57
danyel danyel is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2006
Locație: Cluj Napoca, Ardeal ,Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.306
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ezechel Vezi mesajul
ai dreptate frate dar in scriptura sf.ap.Pavel da niste reguli pt cei care vor sa fie episcopi .A fi slujitorul lui Dumnezeu nu este o meserie oare care.

Da ai dreptate. Sf pavel traseaza claegulile de conduita morala pt un episcop, nebetiv, nelacom, nedornic de castig urat etc..insa fiecare om va raspunde personal pentru faptele sale, fie el si episcop sau patriarh, asta nu trebuie sa-mi potigneasca mie credinta, eu vin in Biserica lui Hristos sa ma aseman cu El sa fiu a Lui sa-mi plang pacatul si sa dobandesc Har si Iertare, nu sa urmaresc ce face cutare episcop, ce pacate are cutare preot ce crede cutare baba despre colacul de la inmormantare, intelegi? nu contabilizez faptele rele ale nimanui ci ma leapad de toata intinarea si doresc sa ma aseman cu Hristos
__________________
"Cine seamana in firea pamanteasca va secera din firea pamanteasca putrezirea dar cine seamana in Duhul va secera din Duhul Viata Vesnica"Galateni 6;8

Pacea lui Hristos, la care ați fost chemați, ca să alcătuiți un singur trup, să stăpânească în inimile voastre, și fiți recunoscători.(Coloseni 3:15)
Reply With Quote