Subiect: propunere
View Single Post
  #63  
Vechi 01.04.2009, 10:02:45
dorinastoica14
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Sunt întru-totul deacord cu Anca.Am întrat și eu pe blogurile a căror adresă este pe pagina lui Scrable(scriitorul)rpobabil.Este un spațiu pentru atei și mi-am amintit o vorbă a cuiva(scuze căci nu-mi amintesc personalitatea) care suna așa"eram credincios și atunci când eram ateu"(poate și el este fără a ști aceasta)
Am întrat și pe forumul ateilor și am găsit acolo multe coarne și m-am întrebat "oare a fi ateu înseamnă să fii neutru la orișice credință, sau să fii de partea celui rău?"
Ce caută pe un forum creștin-ortodox? Poate caută răspunsuri la întrebările pe care cu siguranță și le pune,poate a tras concluzia că,înteligența și erudiția(pe care fără dor și poate că le are) fără credință nu fac doi bani...poate!
Cert este că pe mine personal nu mă poate întoarce din drum nimeni și nimc și sunt convinsă că nici pe alții care și-a ales deja calea pe care să meargă.

[COLOR=darkred]Astăzi în toate bisericile ortodoxe și mănăstiri de la ora 17 este Canonul cel mare a lui Andrei Creteanul.Sunt rugăciuni mununate iar participarea la acestea îți dă o stare de liniște lăuntrică pe care nu o poți trăi decât în biserică.[/COLOR]
[COLOR=darkred]Vineri este Acatistul Presfintei Născătoare de Dumnezeu și pururea Fecioarei Maria la care iar este bine să mergem căci mare ajutătoare este Maica Domnului pentru noi creștinii.[/COLOR]
Reply With Quote