Subiect: propunere
View Single Post
  #64  
Vechi 01.04.2009, 14:00:02
luchian
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de emanuel2007 Vezi mesajul
nu ma indoiesc , nu vin de la mine ...

cand ma rog la Maica Domnului nu simt deloc ca e femeie , cand ma rog la sf ioan teologul nu simt de loc ca e barbat ... cand simti insa ca cineva care se roaga pentru tine e barbat sau femeie , deja exista acolo duhuri dubioase ; apoi incepi sa vezi cum energia acelei rugaciuni nu se localizeaza in inima , adica acolo unde e normal , ci se coboara in jos unde nu trebuie ; asta e o rugaciune pacatoasa care este inca trupeasca , curveasca , nu e rugaciune de pocainta ; am incercat sa ma impotrivesc acelei energii necurate , insa am observat ca acele persoane nu pot sa se roage in alt mod ; deci mai bine renunt ; eu la asta m-am referit ... prefer sa ma rog la maica domnului care nu e " femeie " decat sa ma rog impreuna cu " femei " si " barbati " ...

cine nu simte duhurile astea si nu isi da seama ca si acestea sunt tot curvie , treaba lui ... are inima necuratita de asta ... io insa nu accept duhuri de astea ...

celorlalti le urez sa se roage in continuare daca altfel nu pot , mai bine sa se roage decat sa nu se roage ... insa io nu am nevoie de astfel de ajutoare ... pare rau da asta e ... oricum nu e mare lucru daca io m-am exclus , ceilalti pot sa se roage in continuare nu ii opreste nimeni ...
in rugaciunile ce se fac in biserica se incepe cu" " inca ne rugam pentru Preafericitul Parinte Daniel , ... clerul , poporul etc. Daca mai marii bisercii accepta ca toti pacatosii sa se roage pentru ei , noi de ce nu am accepta? Indemnul este sa ne rugam unii pentru altii.

din cate am citit prin carti, au fost foarte putini parinti care au putut vedea si simtii duhuri. Dar nu vorbeau despre acestea , decat ca o pilda. Vezi:
- parintele cleopa "despre duhuri necurate"
Reply With Quote