View Single Post
  #21  
Vechi 21.04.2009, 03:26:08
nume nume is offline
Banned
 
Data înregistrării: 17.11.2008
Mesaje: 44
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cristina24 Vezi mesajul
Pe perioada liceului ma rugam foarte mult si mergeam in fiecare seara la biserica. (Am tinut sa spun asta mai intai pt ca mi-e dor de acea perioada de liniste nespusa si pace sufleteasca - in ziua de azi am ajuns sa imi fie lene sa-mi spun si rugaciunile de seara).
Da...si am avut si eu un necaz de scoala in clasa a IX a. Am copiat la teza de limba ro. si profesoara m-a banuit dar nu avea dovezi caci nu ma prinsese in fapt. M-a pus sa mai scriu o data teza. Am acceptat caci si invatasem. Asa ca m-a oprit si atat a insistat si m-a sucit si m-a invartit pana am recunoscut. Si din acel moment nu am mai avut liniste. Nu stiam ce hotarare va lua si mi-era rusine si teama sa merg acasa si sa spun parintilor ce s-a intamplat si mai ales ma temeam sa nu raman corigenta. Asa ca am mers trei zile la rand la biserica (atatea mai erau si pana la urmatoarea ora de ro.)si am plans si m-am rugat Maicutei Sfinte sa ii imblanzeasca inima(era o prof.tare severa) si sa imi puna macar un 3 ca sa imi iasa media 5. Nici noaptea nu puteam dormi de stres si ingrijorare. Si vine in sfarsit si ora mult temuta. Nici nu va puteti imagina ce zambitoare si binevoitoare a intrat in clasa. Facea glume cu mine (ironice)si apoi mi-a zis: "Iti pun un 3 ca sa iti iasa media daca promiti ca nu mai faci". Am promis ...dar gandul meu era inca in biserica si nu-mi venea nici mie sa cred ca s-a intamplat exact cum am cerut. Si mai ales ca la acea teza mai copiase o fata pe care o prinsese atunci dar care nu voia sa recunoasca si dadea vina pe colega de banca si ei i-a pus 1. Poate e ceva ...nu prea important o sa spuneti, dar pt mine a fost...o minune minunata. Si ma rog la D-zeu sa imi redea puterea de a ma ruga sincer si nu numai la nevoi caci am crescut si ...am cazut in uitare.
de ce oare numai "minuni" de genul asta vad in jur? :))))))))))))))))))))))))))))

De ce nu vad p-aici un sahist sa zica ce minune i-a facut maica Domnului cand s-a rugat sa nu mute adversarul tura sa-l faca mat si, minune, n-a mutat-o... :))))

oh God...
Reply With Quote