View Single Post
  #101  
Vechi 12.02.2007, 08:14:30
ancah
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de dannsan
La ora actuala nu mai exista taine. Poate doar .. taina credintei.. in sensul ca multi se intreaba in ce mai consta aceasta credinta? daca tainele stiintei au fost descifrate, si Dumnezeu nu si-a mai facut simtita prezenta de mai bine de 2000 de ani.. Atunci..
Draga dannsan,
iti recomand cu toata caldura sa te duci la prima biserica iesita in cale si sa-ti iei o biblie, pentru a citi acolo in ce consta taina credintei.
Dar as vrea sa inteleg afirmatia ta "Dumnezeu nu si-a mai facut simtita prezenta de mai bine de 2000 de ani". De aceea te rog sa-mi spui ce efort ai facut tu personal in ultimii 2000 ani, pentru ca Dumnezeu sa-si faca vizibila prezenta in viata ta. Fara un efort oarecare din partea noastra, acest lucru nu e posibil.
Prezenta lui Dumnezeu n-ai simtit-o, in schimb nu ai taine in ce priveste tainele stiind cu siguranta ca nu mai exista.
Sper ca umorul pe care l-am strecurat aici printre cuvinte, nu-ti va ramane o taina.
Dar iata ca am si eu o taina in ceea ce te priveste, caci nu inteleg pentru ce te invarti pe acest site:
a) Vrei sa faci schimb de idei despre credinta in Dumnezeu?
b) Vrei sa faci altor cunoscuta opinia ta despre Dumnezeu?
c) Vrei sa explici altora ce sa creada despre Dumnezeu?
Drept sa-ti spun nu vad mare diferenta intre dansan si dannsan.
Astept cu interes raspunsul tau.
Reply With Quote