View Single Post
  #44  
Vechi 03.10.2009, 22:28:22
adimirea
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de antiecumenism Vezi mesajul
ai dreptate frate si eu gandesc la fel
adica daca eu cumpar ceva de ce sa nu dau o copie si altora? mi se pare crestineste sa impart si cu altii .
Daca te duci si cumperi un mar si il dai cuiva caruia ii e foame, bravo tie, este o fapta de milostenie.

Dar daca te duci si cumperi un mar si il mananaci, nu mai ai ce da altcuiva. A fost consumat, pentru ca e material.

Nu poti manca un mar de mai multe ori, dar poti copia un program sa-l dai la altii. Aici e problema care creeaza confuzie.

Dar oricum ar da-o oricine, tot furt este. Ca sa nu mai vorbesc ca oamenii in mare parte isi dau unii altora numai prostii; muzica, filme, jocuri... deci nimic util. Si dc++ si torentii sunt plini de lucruri necurate. Ce bine ar fi sa ne putem pune pe share credinta in Hristos!

Aaa, si in general, daca ai nevoie de un oarecare program, exista o alternativa gratuita... trebuie doar sa o cauti si sa te obisnuiesti cu ea.

Acum mai am doar windowsul pirat, dar am facut comanda la urmatorul windows 7 home edition... si ma gandeam poate trec chiar la linux; ca acasa nu prea lucrez si nu am nevoie de cine stie ce programe.
Reply With Quote