View Single Post
  #177  
Vechi 02.12.2009, 09:14:37
Doriana Doriana is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.11.2009
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 2.619
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ghemis Vezi mesajul
Doar o singura invatatura te poate mantui,si aceasta se gaseste in Biserica Ortodoxa.Dumnezeu nu umbla cu sferturi sau cu jumatati de adevar.Deci undeva, la un cult,se gaseste Adevarul Absolut, deoarece fiind Absolut nu poate fi vorba de franturi(atatea religii,secte,grupari)Trebuie doar sa-l cautam.La topicul intrebari pentru baptisti,adventisti,penticostali,am scris mai multe in privinta asta.Si despre darul vorbirii in limbi.Am sa incerc sa postez si aici.Dumnezeu sa te ajute sa gasesti Adevarul.
Multumesc. Dar cum poti tu crede ca Adevarul [care este Hristos] poate fi ingradit de limitarile unui cult? Spui ca invatatura te mantuieste. Vezi tu, asta nu e biblic. Biblia spune ca jertfa lui Hristos ne mantuieste si credinta in El. In ce priveste invatatura, Biblia spune ca noi cunoastem in parte, niciodata desavarsit [cat suntem pe pamant]. In cazul asta nimeni nu poate pretinde ca are adevarul absolut. Dumnezeu insa este drept si ne va judeca dupa cat ni s-a dat sa cunoastem.
__________________
"Iar mie, să nu-mi fie a mă lăuda, decât numai în crucea Domnului nostru Iisus Hristos, prin care lumea este răstignită pentru mine, și eu pentru lume!" Gal 6:14