View Single Post
  #29  
Vechi 30.12.2009, 14:44:56
AteulCelRau
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de Doriana Vezi mesajul
Daca ai vedea mai profund ai intelege cat rau face pacatul. Istoria a demonstrat. Nu trebuie sa privesti la realitatea imediata, chiar daca e asa de apetisanta incat iti vine sa o numesti corecta, ci la efectele pe termen lung.



ani buni? La 23 de ani abia ai iesit din criza adolescentei, iar adolescentii fac o multime de lucruri teribile pentru a se simti acceptati, si nu neaparat lucruri corecte. Am fost si noi pe acolo, te intelegem...

Oricum , cred ca vrei sa spui ca esti foarte religios. Ateismul este si el o religie in sine. Este religia care Il neaga pe Dumnezeu si tu esti un adept foarte fidel. Dar prin insusi faptul ca Il respingi demonstrezi ca exista. Nu poti respinge ceva ce nu exista.
Nu te supara dar logica ta e dezastroasa(tipica tuturor crestinilor din pacate), ateismul nu este o religie punct, un sclav eliberat nu mai este sclav punct, doar pentru ca tu nu-ti poti imagina o viata libera nu inseamna ca ea nu exista, daor pentru ca tu nu-ti poti imagina a nu avea un stapan nu inseamna ca alti trebuie sa aiba si ei stapan.

Desemean daca ateismul e o religie cum spui tu deci sa inteleg ca si tu esti adepta a altor mii de religii? Cum ar fi religiile care-l neaga pe Alah, Budha, Shiva, Tao, etc? Sau uite tu de ce nu crezi in elefantul zburator? Cum de zici ca nu exista?

Oricum , cred ca vrei sa spui ca esti foarte religios. Ateismul este si el o religie in sine. Este religia care Il neaga pe Elefantul Zburator si tu esti un adept foarte fidel. Dar prin insusi faptul ca Il respingi demonstrezi ca exista. Nu poti respinge ceva ce nu exista.

Sper ca nu mai trebuie explciatii.