View Single Post
  #3  
Vechi 06.01.2010, 13:45:01
GeorgeS GeorgeS is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.10.2009
Locație: Slobozia
Religia: Ortodox
Mesaje: 132
Implicit

Citat:
În prealabil postat de eduard40 Vezi mesajul
Buna ziua,

Am 40 ani si am probleme mari in casnicie , sint casatorit de 14 ani o casatorie aprope perfecta, impreuna cu sotia mea am o fetita frumoasa de 9 ani , anul trecut sotia mea sia schimbat atitudinea fata de mine , mai rece mai nerespectuoasa , de 3 luni ne certam , am tinut si post dar parca mai rau a fost am vorbit si eu foarte urit cu ea .....eu tot incerc sa ne impacam am indurat multe umilinte , dar degeaba nu vrea nici cum sa ne impacam.Iar pe 1 ianuarie mia spus ca divorteaza apoi sa razgindit .Nu stiu ce sa mai fac mam rugat mult..dar cred ca fortele malefice sint la noi in casa si nu vor sa mai plece :).Ce sa fac va rog sa ma ajutati sau sa va rugati voi pentru mine.Eu sint un pacatos si Dumnezeu nu-mi mai asculta rugciunile
In primul rand, trebuie sa te spovedesti, atat dumneata cat si sotia. Duhovnicul va decide mai departe ce este de facut, si ,foarte important, sa indepliniti canonul care vi-l va da.
Dumnezeu sa va binecuvinteze si sa va dea gandul cel bun spre salvarea casniciei voastre.
Reply With Quote