View Single Post
  #34  
Vechi 06.03.2010, 01:15:12
maria32's Avatar
maria32 maria32 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.113
Implicit

Citat:
În prealabil postat de sophia Vezi mesajul
@Costel - revin cu intrebarea.
Cand atunci putem sa-l intrebam pe preot/duhovnic nelamuriri (din credinta) si sa ne spunem problemele?
Daca la spovedanie sa spunem numai pacatele, restul cand, unde sa le spunem?
Ca eu tocmai asta spun, asta este problema mea, nu am cand/unde sa discut problemele care ma dor. Nu e timp niciodata.
Si cu ce te ajuta daca ti-ai spus pacatele si ai plecat cu durerile in suflet?
Ca sunt lucruri diferite.
Si atunci nu mai cereti (tot voi) sa mergem la duhovnic si nu la terapeut. Mergem la fiecare cu domeniul sau si gata.
Atata va mai contraziceti singuri.
Incerc sa-ti dau un raspuns foarte clar. La spovedanie nu trebuie sa spui numai pacatele. Incepi cu pacatele si apoi spui parintelui, va rog parinte vreau sa va cer parerea/sfatul vreau sa vorbesc cu dvs despre... si-i expui problemele care te dor.

Tu spui ca nu e timp niciodata. Te cred ca ti s-a intamplat ca duhovnicul tau sa nu aiba timp insa asa cum spunea si fratele Cristi trebuie sa insisti. Sa-i spui direct si fara rusine, va rog parinte am nevoie sa vb cu dvs. Daca nu puteti acum spuneti-mi in ce zi si la ce ora sa revin pentru ca este intr-adevar f important pentru mine sa discut cu dvs. Nu se poate, nu pot crede ca-ti va raspunde negativ si nu-si va face timp sa te asculte sau sa te sfatuiasca.
__________________
Doamne Iisuse Hristoase Fiul lui Dumnezeu, miluieste-ma si mantuieste-ma pe mine pacatoasa

http://mamiprovocarea.wordpress.com
Reply With Quote