View Single Post
  #29  
Vechi 07.04.2010, 13:37:14
hmiron hmiron is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.08.2009
Mesaje: 380
Implicit

Citat:
În prealabil postat de anita Vezi mesajul
Nu stiu daca parintele Iustin a initiat acest posibil referendum ,dar stiu ca o data ce s-au strans semnaturi era normal sa se dea curs cererilor a un milion de romani.
Dumnealui a avut initiativa strangerii de semnaturi. Acestea au fost primite la Administratia Prezidentiala iar presedintele este singurul care poate decide daca da decretul pentru organizarea referendumului sau nu. Asa e legea.

Citat:
În prealabil postat de anita Vezi mesajul
In schimb nu am semnat pentru parlament unicameral si am constatat ca se face referendum.
Pentru ca doar presedintele si parlamentul pot declansa referendum, iar in cazul asta presedintele l-a declansat. In Romania cetatenii nu pot initia referendum.

Ce ma surprinde, insa, este ca Iustin Parvu zice vrute si nevrute despre sistemul politic compromis care nu-si mai serveste alegatorii cum trebuie si care vrea sa indraceasca poporul cu biometrie, insa militeaza impotriva sistemului cu arme complet conventionale: strangere de semnaturi, etc.

Pai cum vine asta, infruntam vremurile din urma cu referendumuri? Adica daca cei ce vor sa introduca biometria sunt cu adevarat slujitori ai raului iar biometria este un semn al zilelor din urma, o sa fie ei descurajati de un simplu plebiscit? Ca sa nu mai spunem ca declansarea sa depinde de un om din varful aceluiasi sistem "masonic indracit"?
__________________
User vechi: scrabble.
Reply With Quote