View Single Post
  #85  
Vechi 12.05.2010, 18:28:26
SpuneAdevarul SpuneAdevarul is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 12.05.2010
Mesaje: 2
Implicit Nu faceti Blasfemie si minciuna!!

Am citit acest post, care desi vechi mi-a atras atentia. Deci 1. Nu ma declar un crestin mai presus decat un sfant, dar stiu foarte bine Biblia, imi respect aproapele, chiar si pe dusman, incerc sa fac tot cea ce fac in comformitate cu Dumnezeu si incerc sa nu am las prada celui rau... Bun, tatuaj am si eu unul, e un pasaj dintr-un verset biblic, care mie mi-a schimbat viata adica : ,,Invinge raul prin bine"... Inainte sa cunosc acest pasaj eram un depravat, un nehotarat, nu ma interesa de familie, decat de persoana mea, de cum arat, cum sunt, ce beau, ce manc, sa beau pana nu mai pot si aici nu mint spre deosebire de posturile care vad aici cum ca daca faci tatuaj vei deveni un bautor un drogat un curvar, sa fim seriosi, adica eu il respect pe Dumnezeu pana la cer si inapoi si predic pe unde apuc despre El si fiul sau, dar cand vad astfel de minciuni aberante scrise asa numa sa denote cum ca persoana care le scrie e desteapta, ma enerveaza si in plus nu dovedeste decat fariseism. Deci asa cum am mai spus, nu un tatuaj te strica.Uite de exemplu pe mine acest verset m-a ajutat, de fiecare data cand vream sa revin la bautura, droguri sau placeri carnale, sau pur si simplu imi venea sa ma dau batut, ma uitam la acest verset.Nu zic ca disparea greutatea, dar nu uitam de ce l-am facut, si nu uitam pt cine am de luptat..
Asa ca va rog, lasati aberatiile si raspundet-ii frumos la un baiat care intreaba, cat despre Biblie, scrie clar daca ii in amintirea cuiva, sau ii o tortura facuta voit pe corp, dar eu nu zic nu sunt mare scrib sau slujitor alui Dumnezeu, eu sunt un simplu sclav alui care vrea sa faca tot cea ce face in comformitate cu el, de aceea am citit bine Biblia, si spun clar, conteaza motivul pentru care iti faci tatuajul nu aberatiile cum ca ce vei pati dupa ce il vei face...
Conteaza mai mult staruinta si hotararea de a face bine, eu mai bine stau inca si acuma cu acest tatuaj si ma rog tot timpu sa Inving Raul Prin Bine, decat sa ma gandesc ce as fi putut ajunge, daca in ziua aceea nu imi tatuam si nu imi ghidam viata dupa acel verset, cine sti pe ce cale cu adevarat gresita apucam....

Fac tot cea ce fac in incercarea de a face bine, si chiar daca e foarte greu, incerc sa inving raul prin bine ..... ,,Overcome evil with good" ......

Sa fiti binecuvantati pentru lupta voastra adevarata, nu pentru vorbele voastre de lauda propie si blasfemie, mai bine vedeti barna din ochii vostrii decat scama din ochiul celuilalt... Faceti cea ce este drept in ochii lui Deumnezeu si el va va da inapoi rasplata inzecita!!
Reply With Quote