Subiect: Pomana
View Single Post
  #12  
Vechi 27.05.2010, 22:40:28
glykys's Avatar
glykys glykys is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.703
Implicit

Citat:
În prealabil postat de andreicozia Vezi mesajul
Fetelor , v-ati indepartat de subiect.
Jullie, vrea sa inteleaga de ce Hristos nu a amintit deloc de pomenirea mortilor, nu cum se face coliva.

:)))Glikys, gindeste-te ca cineva te intreaba in pridvorul bisericii acest lucru, tu ce faci ii vorbesti de coliva? ...:))))...un fel de tara arde si baba se piaptana :)
:) Andrei, cuiva care merge intr-o biserica ortodoxa nu cred ca i-ar da prin cap sa intrebe asa ceva, iti garantez eu. Ceea ce nu e neaparat un lucru bun, pentru ca poate fi vorba si de ignoranta la mijloc si de preluarea unor automatisme. Lasa, e bine ce am postat, ca mai citeste si alta lume, nu doar Jullie, si poate e curioasa ce si cum. Eu pana ce nu am citit astea nu stiam bine care este randuiala corecta. Sa mai citeasca si altii lucrurile autorizate, sa se dumireasca, nu sa intrebe prin pridvoarele bisericilor ce si cum.
Ca si cum cele 4 evanghelii ar cuprinde tot ceea ce a spus si facut Hristos! Si asta e scrisa in Biblie - "Dar sunt și alte multe lucruri pe care le-a făcut Iisus și care, dacă s-ar fi scris cu de-amănuntul, cred că lumea aceasta n-ar cuprinde cărțile ce s-ar fi scris. Amin".
__________________
Pe noi inșine și unii pe alții și toată viața noastră lui Hristos Dumnezeu să o dăm.
Reply With Quote