View Single Post
  #106  
Vechi 29.04.2007, 14:50:56
Saurian Saurian is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.08.2006
Mesaje: 257
Implicit

Citat:
În prealabil postat de veilur
Asta e cea mai proasta interpretare pe care am auzit-o si adoptata de majoritatea: "nu ei au ales sa fie homosexuali". Dupa cate stiu Dumnezeu lasa toti copii nascuti cu aceleasi instincte si sentimente, iar asta ar insemna ca responsabil de homosexualitate sa fie raspunzator insusi Dumnezeu, ceea ce este o mare ABERATIE! Dumnezeu nu ne-a creat in zadar ca barbatii sa se prosteasca si sa duca o viata contra firii sanatoase pe care o avem toti din nastere, ci ne-a creat sa traim cu femeie langa noi. Iar faptul ca saracii de ei or fi bolnavi si asa sunt din nastere si ca nu e vina lor ca sunt asa, este o mare gogorita bagata nou pe gat de catre psihologi pentru a acoperi de fapt realitatea ca acei barbati au ales cu voia lor in constienta deplina sa fie gay. Asa ca argumentele aduse de tine pentru a demonstra ca este si homosexualitatea o normalitate sunt total lipsite de orice logica.
Hai sa nu ne infierbantam. Din ce am aflat e ca majoriatatea homosexualilor nu s-au nascut asa. E greu de aflat cine s-a nascut asa. Dar cum au ajuns? Traume din copilarie. De acolo apar toate pervesiunile ( din care face parte si homosexualitatea ). Psihologii se stiu mai bine la astea. Poate nu-ti vei place ca ma folosesc de psihologi dar ce am spus este a unui par. Arhim. Teofil Tia care a studiat psihologia. Si explica destul de clar care e problema. Pe de alta parte un alt par. arhim. Teofil Roman care nu avea cunostinte de psihologie zicea despre acei nascuti cu acest pacat ca ar trebui sa vad in asta o cruce prin care sa-i apropie mai mult de Dumnezeu. Nu poti judeca motivul pentru care cineva e homosexual. Nici nu poti sa-i judeci. Singurul lucru pentru care pot fi invinovatiti este acelasi pentru desfranati: ca relatiile lor sunt bazate pe placere si nu pe nastere de copii. Tu poti sa spui usor ca e pacat impotriva firii dar pentru ei e atat de greu. Nu-ti pot explica dar uneori poti avea o conceptie gresita despre lume si sa stii ca acea conceptie e adevarata indiferent ce iti spun altii. Iar cand incepi sa-i acuzi tot ce faci e sa-i indepartezi mai tare de Dumnezeu. Dumnezeu deseori pare ca e de neinteles, ca face unele lucruri fara rost. Dar isi au rostul.