View Single Post
  #7  
Vechi 18.06.2010, 18:08:36
lore86's Avatar
lore86 lore86 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.05.2009
Locație: timisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.203
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mirela0110 Vezi mesajul
Cum stii sa iti alegi drumul in viata ?? Am 27 de ani, sunt casatorita de 3 ani si am o fetita de 1 an si 10 luni. Eu si cu sotul ne dorim mult al doilea copil. am o prietena care tot timpul imi zice ca e greu si cu banii si cu viata in general in romania, e greu de crescut un copil.. si m-a pus pe ganduri... adevarul e ca servici nu am avut niciodata, dar beneficiez de indemnizatia de 8 milioane, fiind la doctorat. cu banii nu pot spune ca o ducem rau, dar nici prea bine. acum la 1 octombrie trebuie sa ma intorc din nou la doctorat, deoarece fata implineste 2 ani. prietena mea imi spune ca sa ma angajez, sau sa termin doctoratul, dar sa ma afirm profesional, incetul cu incetul, intr-un domeniu si apoi sa mai fac al doilea copil. ei, eu ca sa mai astept inca 2 3 4 ani ca sa mai fac alt copil, nu as vrea... eu stiu ca se pot face copii si la 40 de ani, dar nu vreau nici ca diferenta de varsta intre copii sa fie prea mare si nici cea intre mine si copii. stiu ca este greu, dar vreau sa cred ca daca Dumnezeu da un copil, o sa fie totul bine. Suntem in grija Lui si nu cred ca da mai mult decat putem duce. Doamne ajuta.
draga mea,
Dumnezeu ne-a fagaduit ca nu ne va lasa, El ne poarta mereu de grija.
e suficient sa ai nadejde in El si va fi bine.El, care se ingrijeste de noi,asa netrebnici cum suntem, oare nu cu atat mai mult se va ingriji de un suflet curat si nevinovat?

a face copii la intervale mici e o idee f buna, le faci prieteni si tovarasi de joaca(altfel se pun e problema cand diferenta e de 10, 12 ani, cand fratele mai mare e dadaca celui mic, nu prietenul lui

nimic de pe lumea asta nu iti poate aduce atatea bucurii ca un chip de inger care surade si te mangaie tandru in timp ce ii dai sa pape....
nimic nu merita mai multa jerfa si nimic nu poate sa le inlocuiasca bucuria
ti-o spune o mama a trei copii mici....
__________________
Cred, Doamne, ajuta necredintei mele!
Reply With Quote