View Single Post
  #12  
Vechi 21.06.2010, 13:25:49
E.M.I. E.M.I. is offline
Banned
 
Data înregistrării: 15.06.2010
Mesaje: 8
Arrow Graba, strica treaba!

Citat:
În prealabil postat de gibilan Vezi mesajul
cei ce fac acest lucru il fac de bunavoie,e sf.ascultare si nu e treaba ta sa schimbi ceva care nu te afecteaza in vriun fel.cred ca la tine nu sunt toate puse bine si te bagi in curtea altuia sa faci ordine dezordine.

Giblian, imi pare rau ca trebuie sa-i dau dreptate celui care ti-a facut observatie, in ce priveste scrisul si cititul prudent si descifrabil... Am sa-ti spun ceva, legat de facutul acesta "de buna voie". Unui unchi de-al meu, care a incetat din viata cu ceva timp in urma, si care suefrea de metastaza, gradul 4, i s-a recomandat de catre un doctor, urmatorul "regim": "Domnule: oua si carne." Cand tatal meu, a incercat sa-i explice ca, de fapt, aceasta "reteta" avea sa-i agraveze si mai mult starea in care se gasea, i-a reprosat respingator: "Daca docotorul mi-a recomandat lucrul acesta, el stie de ce !?", a obiectat dansul, lasandu-i de inteles, tatalui meu ca, sfatul sau, nu putea sa-i confere nici un fel de credibilitate. Adevarul, este ca doctorul stia de ce i-a "recomandat regimul" respectiv(stia ca nu avea sa mai aiba zile multe). Insa la fel de adevarat este ca unchiul meu nu stia DE CE ? Aici a fost marea problema, care l-a adus si mai repede, la tacere pe unchiul meu. Si-acum morala acestei intamplari. Foarte multi oameni fac multe lucruri nefolosituare si daunatoare sufletelor lor si asta pentru ca, cineva cu vaza, o persoana influienta i-a recomandat un regim, insotit de diferite reguli, pe care acesta sa le indeplineasca. La fel ca in cazul unchiului meu, practicantii, de cele mai multe ori NU STIU de ce fac cutare sau cutare lucru! In schimb, cei care le-au facut "reteta", stu destul de bine "DE CE?"! ATENTIE!!! Inanite sa consumi cerintele "retetei", CITESTE CU ATENTIE PROSPECTUL!

Eu am incurajat actiunea acestui thread, facand apel la obiectivism. Nu stiu unde am gresit, de imi vorbesti atat de aspru!?
Reply With Quote