View Single Post
  #69  
Vechi 26.06.2010, 02:36:02
andreicozia andreicozia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.02.2009
Locație: Hristos, Budha, Mohamed, Krisna, iubire, pace
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.810
Implicit

Citat:
În prealabil postat de anna21 Vezi mesajul
Miscator!
Acum sa vedem ce spune Biblia:
"Și ei l-au întrebat: Dar cine ești? Ești Ilie? Zis-a el: Nu sunt. Ești tu Proorocul? Și a răspuns: Nu.
Deci i-au zis: Cine ești? Ca să dăm un răspuns celor ce ne-au trimis. Ce spui tu despre tine însuți?
El a zis: Eu sunt glasul celui ce strigă în pustie: "Îndreptați calea Domnului", precum a zis Isaia proorocul." (Ioan 1: 21-23)
(Citatul din Isaia: "Un glas strigă: "În pustiu gătiți calea Domnului, drepte faceți în loc neumblat cărările Dumnezeului nostru.".. )

Deci el spune ca nu este Ilie.

Mai departe.. ce-i cu Duhul?
deci poftim de ne pocneste cu interpretarile tale.


Pentru cei cu mintea intreaga.. scopul nevointelor crestinilor este dobandirea Sf. Duh care-i curateste, ii sfinteste si face posibila comuniunea dumnezeieasca (mantuirea).
Nu-i asa de simplu!
Hai sa te "pocnesc"un pic cu interpretarile mele, ca doar este un drept dat de Dumnezeu!

Daca ai avea TU mintea intreaga, dar din pacate nu o ai, ai observa ca si din schimbul asta simplu de cuvinte, Hristos NU-I CEARTA ca amintesc de REINCARNARE ( asa cum le freca ridichea de fiecare data cind "calcau in strachini" si vorbeau prostii) ci doar le spune s i m p l u..NU! dupa care eiau intrebat din nou referindu-se la reincarnarea profetului (Moise probabil ) si el iar le spune NU!...insinuind ca ei PUR SI SIMPLU NU AU GHICIT, nu ca vorbesc timpenii din alte religii!!!( baga bine la capsorul ala al tau fanatic si cu ochelari de cal)( sper ca apreciezi adevarul, si nu t superi ca doar ne cunoastem demult, si daca ai fi de fata tot asa am vorbi!:)))

Dupa care paradoxal, clarificarea vine dintr-o ciudatenie si mai mare!
Hristos este GLASUL celui ce striga in pustie.
La faza asta m-a incuiat si pe mine, dar o sa ma rog si daca visez la noapte raspunsul te anunt!
Reply With Quote