Subiect: Calugaria alba
View Single Post
  #53  
Vechi 04.07.2010, 22:02:26
zaharia_2009's Avatar
zaharia_2009 zaharia_2009 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.07.2009
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.239
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iubirea Vezi mesajul
Nu stiu ce este pentru tine acest forum, nu stiu la ce te astepti aici, dar eu vad in acest forum un mod de a ne da cu parerea crestineste asupra unui subiect sau altul...acum ca se reuseste mai mult sau mai putin sau ca se ajunge la certuri ca in piata obor, asta este...vorba ta ca la romani, dar si asa trebuie sa te ridici si sa pleci mai departe.
In rest poate incerci sa fii mai explicit la ce ai vrut sa spui mai sus ca sincer nu ma reusit sa inteleg.
Daca am spus ca nu am treaba cu tine , nu este clar, nici asta nu intelegi ?
Eu am cu totul alte asteptari si pretentii de la acest forum si ca mine si alti useri. Nivelul si calitatea forumului este data de calitatea si pretentiile userilor . Pareri si pretentii slabe, forum slab ca de unde din slabiciune sa obti tarie ! Parelnicia nu este o practica indragita si acceptata chiar de toti. Cu parerea dai, de parere esti, ca sa zic asa ! Eu in totdeauna am militat pt. o calitate superioara a forumului, am combatut parelnicia si starea de nevorbit a userilor, am fost contra threadurilor comerciale si a celor iubitoare si promovatoare de alte credinte ,,fratesti". Ortodoxia este cu totul altceva decit ar parea la prima vedere si este mult prea penibil sa ne scaldam in facil si derizoriu cind ea este lucru tare greu si nu la indemina oricui. Crezi ca daca ai adaugat dupa cuvintul ,,parerea" pe ,,crestineste" esti prea departe de parelnicia cotidiana si omniprezenta a romanului ? Datorita acestei atitudini superficiale de a ne da cu parerea(care atunci cind nu nimereste bine o intoarcem ca la Ploesti si o dam ca si scuza !) ni s-a dus buhul in lume ca ,,la fotbal si femei se pricepe tot romanul" ! Si mergind pe firul insinuarii se ajunge inevitabil ca si la ortodoxie se pricepe la fel tot romanul, nu ?! Numai ca realitatea este cu totul alta !

Deci, am raspuns oarecum la ce m-ai intrebat desi ma repet nu am nici o treaba cu tine, nu doresc sa-ti reprosez nimic !
Reply With Quote