View Single Post
  #61  
Vechi 19.07.2010, 15:02:13
heaven's Avatar
heaven heaven is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.11.2008
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.350
Implicit

Citat:
În prealabil postat de forfota Vezi mesajul
Asadar trebuie gasita o Manastire pentru Nicolae.

Doamne ajuta!
Da,draga Forfota,o manastire ar fi ideala din punctul meu de vedere.Mi-a spus ca e dispus sa ii ajute si sa munceasca orice pentru frati.
Acum cateva minute am primit si un mail de la el si mi-a spus ca isi doreste doar atat: "niste tricouri si niste camasi cu buzunare in care sa isi poata tine actele" si ca la pantofi poarta masura 42.
La haine nu a stiut sa imi spuna,insa eu l-am vazut si nu stiu daca are 1.70 inaltime si este destul de slabut.
Mi-a multumit din inima ca vreau sa il ajut (am uitat sa va spun ca e un baiat tare politicos!) si a incheiat cu "Doamne ajuta!"
M-a rugat ca cei care doresc sa ii trimita un pachet,pot sa o faca la doamna de la un chiosc de ziare din Sinaia,care l-a mai ajutat pe el.
Personal voi incerca sa vorbesc peste tot unde ma va indrepta Dumnezeu si sa strang pentru el ceva haine si mai ales niste incaltari,ca ce avea el in picioare erau destul de vechi si rupte si va rog si pe voi,daca va puteti implica cu ceva....poate aveti niste incaltari si haine barbatesti care nu mai sunt purtate,dar inca in stare buna si ar putea fi trimise sau daca ati putea pune o vorba pe langa un parinte sau vreun un om cu mai multa influenta care ne-ar putea deschide o usa pentru Nicolae,ar fi minunat!Va multumesc si sa ne calauzeasca Dumnezeu pasii si gandurile pentru el!
__________________
Sa invatam de la ingerul nostru pazitor...http://www.youtube.com/watch?v=pG52f...&feature=share

Last edited by heaven; 19.07.2010 at 15:07:32.
Reply With Quote