View Single Post
  #3  
Vechi 02.08.2010, 11:39:27
dorinastoica14
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Daniel777 Vezi mesajul
Pun aceasta intrebare,pentru ca spre surprinderea mea ,am observat ca unii oameni se simt mai rau dupa Liturghie,decat in alte zile obisnuite.Devin mai moroconosi,mai critici,unii chiar mai deznadajduiti.

Eu personal,am tot timpul impresia ca ceva bun s-a petrecut cu mine,am o stare de bine,doar ca ajung acasa putin obosit,si in multe duminici,mai dorm o ora-doua dupaamiaza.

Am avut si momente cand ma gandeam ca ,uite de atatia ani merg la Biserica,si parca nu prea m-am schimbat,dar gandurile astea erau in cursul saptamanii,in rest dupa Liturghie ieseam cel putin cu o minima stare de bucurie.
Mă simt flămândă! Abia aștept să ajung acasă să stau la masă.Uneori mă doare foarte tare capul.(aceasta e starea fizică)
Se întâmplă să mă simt adeseori excelent,nu am cuvinte să descriu ce trăire am iar când mă și împărtășesc dispare și senzația de foame.
Nu știu de ce nu am această stare mereu.Oricum nu aș sta acasă duminica când se săvârșește Sfânta Liturghie decât dacă nu aș putea să mă deplasez

Împlinită mă simt abia seara,după ce particip la Paraclisul Maicii Domnului care se face în fiecare dupăamiază de duminică la biserica unde merg.
Reply With Quote