View Single Post
  #20  
Vechi 11.08.2010, 10:34:53
cristina2012's Avatar
cristina2012 cristina2012 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 30.04.2006
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 491
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mirela0110 Vezi mesajul
eu primul copil l-am nascut natural ... asa am vrut de la inceput... cu toate ca a avut de 2 ori cordonul in jurul gatului si drita nu a zis ca ar fi vreo problema, deci m0a lasat sa nasc natural, cand a iesit fetita mi-a zis ca vai nu stie daca traieste ca era vinetica, dar cu niste manevre de ale lor si-a revenit imediat si e foarte sanatoasa acum. dar pe mine sincer m-a socat asta si chiar nu stiu ce sa fac la al doilea ... cum sa nasc..... nu de dureri imi e frica ci sa nu pateasca ceva copilul meu... atat.
In primul rand trebuie sa nasti cu alt doctor. Un doctor care spune asa ceva unei femei care naste nu merita sa i se mai dea buna ziua, darmite sa-ti pui viata ta si a copilului in mainile lui si sa-i mai dai si bani... Unii chiar au o tactica de a te speria ca vai moare copilul, sau nu stiu ce patesti tu, ca sa deduci cum ca el te-a salvat si sa-i dai mai multi bani. Cauta-ti un doctor serios, care nu face astfel de magarii si care investigheaza sarcina cum trebuie si lasa-te in mainile lui. Si nasterea naturala si cezariana au riscuri. Practica arata ca cea mai sigura pentru mama si copil este nasterea naturala. Daca apar probleme inainte sau in timpul travaliului, slava Domnului ca acum avem alternativa cezarienei. Riscurile operatiei cezariene se justifica atunci cand nasterea nu poate avea loc natural.
Reply With Quote