View Single Post
  #45  
Vechi 13.08.2010, 07:07:28
antoradoi's Avatar
antoradoi antoradoi is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.01.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 146
Implicit

Citat:
În prealabil postat de BogdanF2 Vezi mesajul
Are cineva o poza cu carnetele astea noi? Vreau sa vad daca au intr-adevar codul ala de bare despre care am auzit (codul de bare cu cei 3 de 6 mi s-ar parea o problema mai mare decat microcipul).

Bogdan.
Bogdan ,citeste ,te rog,COD-ul de BARE al lui KURAEV.Kuraev este un profesor de religie rus.Vei privi altfel lucrurile.Lectura este f interesanta.Astept opinia ta.Sper s-o gasesti la libraria SOPHIA de pe str BIBESCU-Voda,de la poalele Patriarhiei,sau poate o citesti pe net.habar n-am dac e sau nu pe net ,cartea,dar despre KURAEV gasesti ceva.E un tip dotat cu multa inteligenta si cred ca si cu ceva intelepciune.ceea ce la multi monahi de la ATHOS si de la Petru-Voda ,si nu numai ,lipseste...
Eu stiu un singur lucru ca atit cit traiesc ,va fi pt mine,o placere si o bucurie sa conduc masina,cu sau fara permis biometric.putin imi pasa cum il concep mai-marii nostri.Eu nu ma voi lipsi de sofat.Si-i multumesc lui Dumnezeu pt ca mi-a daruit aceasta bucurie!
Apoi si de mincat voi mina ,cite ceva,chiar daca produsul ,pe care-l voi achizitiona,va avea inscris pe eticheta pretul ,in COD de BARE.Ca ,de ,tre sa maninc,ca fara hrana,nu o duc prea multa vreme,ca doar nu vreau sa ma sinucid,postind indelug,prin refuzul de a-mi cumpara hrana(aprox ,toata ,are pe eticheta inscris pretul ,in COD de bare,nu?)si postind,sa ma duc direct in IAD,dupa doar vreo 2 luni de existenta apatica...
Mai apoi nici goala nu-mi prea place sa umblu asa ca tre sa-mi cumpar haine...Cum as da-o si ce-as face tot de COD-ul de Bare dau...
Reply With Quote