View Single Post
  #42  
Vechi 21.08.2010, 15:56:15
Alex Catalin Alex Catalin is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 21.08.2010
Mesaje: 5
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Erethorn Vezi mesajul
Haide Cataline, lasa falsa modestie... Pai cum sa nu fi tu peste limita normalului ?!

Pai tu esti clar mai inteligent si mai realist decat cele cateva miliarde de oameni care cred in Dumnezeu. Iti dai seama ce superioritate iti confera pozitia ta ? Tu vezi lumea asa cum este, ei sunt orbi. Pai asta te situeaza din start deasupra lor.

Sau, daca vreun scrupul de constinta te impiedica sa-ti afirmi superioritatea doar prin raportare la criteriul numeric, haide sa judecam strict calitativ.

Pai tu esti in mod clar mai inteligent si mai realist decat atati oameni de stiinta, atatia academicieni, atatia filosofi, atatia mari oameni de stat....

Ii esti, de exemplu, superior lui Blaise Pascal. Ii esti superior chiar si descoperitorului Big Bangului, care a fost un amarat de preot francez, deci in mod clar un orb si un disperat.

Deci, vezi prea bine, nu e nevoie sa faci pe modestul. Trebuie sa-ti afirmi cu mandrie superioritatea, sa realizezi ce valoare imensa si ce potential reprezinta persoana ta pentru umanitate.

Iata, ca in secolul XXI, s-a nascut Catalin, un om care, desi foarte tanar, a reusit sa depaseasca orbirea, disperarea si senilitatea care au caracterizat mii si mii de capete luminate ale lumii, ca sa nu mai vorbim despre miliarde de cetateni de rand.

Trebuie sa fii foarte mandru de tine. In comparatie cu noi, biete furnicute oarbe, disperate si senile, esti un adevarat titan.
Imi pare rau , dar te inseli.Inteleg ca nu sunt nimic mai mult decat un ateu pt voi, dar daca nu ma insel nu-mi aduc aminte sa te fi luat peste picior sau sa fi fost sarcastic cu tine,nu am fost serios si sincer deci iti cer sa incetezi cu sarcasmul si sa imi vorbesti cum ti-am vorbit. Nu-mi aduc aminte sa fi negat teoria Big-Bang-ului,deasemenea hai sa lamurim cateva lucruri: nu am negat faptul ca exista o entitate superioara, un asa zis "Dumnezeu", consider ca aceasta entitate superioara doar ne observa fara a interveni in vietile noastre in niciun fel, sub nicio forma(fara sa faca miracole, fara sa-si arate fata in vise etc.)

P.S. Data viitoare cand doresti sa vorbesti in zeflemea si sarcastic si tii neaparat sa o faci cu mine, insist in a te abtine, nu aparti grupului meu de prieteni ca sa iti poti permite sa vorbesti la acest mod cu mine.

Last edited by Alex Catalin; 21.08.2010 at 16:06:33.
Reply With Quote