View Single Post
  #46  
Vechi 21.08.2010, 19:23:03
Alex Catalin Alex Catalin is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 21.08.2010
Mesaje: 5
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Erethorn Vezi mesajul
Eu nu stiu cat de serios si sincer ai fost, dar stiu cu certitudine ca, pana acum, ai fost deosebit de nepoliticos, ceea ce este de neacceptat, indiferent de convingerile tale religioase.

Iata un rezumat al postarilor tale de pana acum, adresate la modul general, la persoana a doua plural, deci implicit si mie:

"cautam alinare intr-o credinta (stupida dupa parerea mea)"

"trebuie sa fii ori disperat, orii prost sa crezi in porcariile astea"

"acum fie sunteti prosti ca ati crezut in asta, fie sunteti incapatanati ca nu vreti sa vedeti adevarul"

"nu credeti ca ar fi timpul sa va dati 2 palme "

"nu fugiti de adevar ca niste lasi"

"nu continui in judecarea credintelor voastre,deaorece nu are rost sunteti orbi"



Spune-mi te rog, cand ai spus "porcariile astea" te-ai referit cumva la credinta in Domnul si Mantuitorul nostru Isus Cristos ? doar asa, ca sa stim unde stam.

Fata de situatia ca esti, in mod evident, o persoana tanara care se adreseaza uneia mai in varsta (daca ma raportez doar la mine, dar majoritatea interlocutorilor au, in mod evident, mai multi ani decat tine) ar fi indicat sa-ti reevaluezi modul de exprimare.

Sa stii ca atitudinea crestina si dragostea de aproape nu inseamna sa acceptam orice impertinenta. Tocmai de aceea am incercat sa-ti atrag atentia pe calea sarcasmului ca sari calul in mod nepermis. Daca refuzi sa intelegi accest lucru, ba, mai mult, continui sa ai impresia ca te poti manifesta dupa cum iti tuna prin cap, si te astepti sa fi tolerat, te anunt ca te inseli.
N-am nicio problema daca mi-ai vorbi la fel, cat despre sarcasm vrei sa fim sarcastici nicio problema pot fi si eu,dar s-ar putea sa nu-ti convina tot tie dupa...
Referitor la "porcariile astea" ma refeream la aberatiile care sunt in religia noastra.
Cat despre limbajul meu,nu am incalcat nicio regula nu am vorbit vulgar sau neaparat urat, am fost doar nepoliticos si am spsu lucrurilor pe nume fara sa fac totul sa para roz.

Last edited by Alex Catalin; 21.08.2010 at 19:29:17.
Reply With Quote