Subiect: Cristaloterapia
View Single Post
  #15  
Vechi 31.08.2010, 08:56:50
Adriana Cluj
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit Ba da

Citat:
Īn prealabil postat de Jamaica Vezi mesajul
" "pilulele" se fabrica pe la Bruxelle "
Plantextract-ul de la Cluj ce are? si decand tot ceea ce vine de la Bruxelle e rau? nu aveti toate datele problemei ...
Nu are nimic, sunt chiar foarte bune. Dar comparam mere cu pietre. Iar revin la Parintele Paisie Aghioritul si-l citez: "lucru incurcat".... (traducerea acestor carti in limba romana este de exceptie, traducatorul a gasit cuvintele cele mai potrivite. Daca o sa fiu acuzata ca fac reclama cartilor, recunosc cu sinceritate ca asa este, dar nu din ratiuni materiale, n-am motiv, ci doar pentru folosirea sufleteasca pe care ne-o aduc noua).
Nu am intr-adevar toate datele problemei, cum as putea sa le am? Dar am incredere in cuvintele Sfintilor Parinti.
Candva insa am citit destul de multe despre aceste subiecte, nu prea le-am putut "digera", nu se potriveau conformatiei mele spirituale (care, recunosc ca era foarte slabuta atunci, nu ca acum ar fi mult mai solida, dar macar am mai 'conturat-o' putin) imi erau straine. Apoi am citit alt gen de carti, cele despre si de Sfintii Parinti, si acolo am gasit raspuns la toate. Iar daca mi s-a intamplat sa mi se para ca nu am gasit raspuns, la urmatoarea lecturare sigur mai descopeream ceva, care ma mai lumina...

Last edited by Adriana Cluj; 31.08.2010 at 09:10:50.
Reply With Quote