View Single Post
  #188  
Vechi 01.09.2010, 11:06:42
bairstow bairstow is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 11.08.2010
Mesaje: 568
Implicit

Asta i-am zis si eu ca banii ei sunt la ea in buzunar. Cat daca am fost mai iute sau mai nu stiu cum imi cer inca o data scuze! Cum i-am zis odata unei evangheliste( care din cauza ei am pierdut un servici si un patron care cicase imi era prieten) :daca nu ma ierti daca ti-am gresit cu ceva, nici Dumnezeu nu o sa te ierte! Nu ma fac eu mare sfant nu vreau sa arat ca sunt sfant sau sunt cucernic. Dar stiu sigur ca daca nu o sa il iert pe patron pe evanghelista si pe toti cei care mi-au facut rau greu voi fi si eu iertat de Dumnezeu! Evanghelista a zis ca pe mine nu ma poate ierta si nici pe...Si mi-a citat o lista lunga ...
P.S Evanghelista era o tipa uratica si stia acest lucru asa cum oricine isi da seama cat de cat de valoarea lui. Ii placea sa faca pe fata cuminte ca sa te atraga in capcana ei. Stiam de la patroni ca mereu se plangea de persoanele de la serviciu de sex masculin si deoarece era secretara si stia multe secrete ale patonilor.Astfel patronii ii dadea mana libera sa taie si sa spanjure. Nestiind ca tipa doar se prefacea si atragandu-ma in capcanele ei( a sters mesajele de pe telefonul meu care o compromiteau fara voia mea! ) m-a vorbit pe la spate patronilor precum si alte rele!
Experienta a fost buna. Am observat ca tipele(deoarece tipa mai avea 2 surori) care inainte imi vorbeau frumos ca sa ma atraga la religia lor minteau, furau si nu isi faceau treaba la servici in schimb ii parau pe altii ca nu isi fac treaba. Din acel moment le-am recomandat tuturor oamenilor care am stat de vorba cu ei povestea Harap- Alb!

Last edited by bairstow; 01.09.2010 at 11:10:16.