View Single Post
  #83  
Vechi 18.10.2010, 09:20:25
Daniela26
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de Noesisaa Vezi mesajul
Pai de unde stii, ai fost in casa lor ca sa poti spune? Eu zic sa mai inchidem urechile cand auzim Radio Shantz.

Mie imi place cum canta, canta foarte frumos si cu suflet.

http://www.youtube.com/watch?v=Nd7yn...eature=related

Imi place si cantecul, dar si ce spune dupa cantec, despre numarul 13 si despre superstitii.

Si o pricesna (stiu ca unii nu le plac, dar asta e): http://www.youtube.com/watch?v=cHvtw...eature=related
Sunt din Mures si am vazut si auzit multe despre dansul. Sa nu cumva sa mergeti la acest preot. Un preot care incalca canoanele bisericesti nu mai slujeste lui Dumnezeu. Incalca canoane pt ca: canta pe scena cantece lumesti, nu poarta barba, nu este casatorit. Un preot pe care l-a parasit sotia nu mai are voie sa slujeasca lui Dumnezeu. Aceluia i se retrage darul preotiei si nu se poate impartasi decat pe patul mortii. Sotia l-a parasit deoarece o maltrata. Cat a fost casatorita cu Pomohaci, aceea femeie era slaba rau si palida; de cand s-a despartit de el arata mult mai bine, s-a mai ingrasat. Am fost o data la Mosuni, acum multi ani, vreo 10, si Dumnezeu m-a ferit sa nu merg la slujba lui, ci am stat la buncii unei prietene la care bunicul canta in strana si aceasta mi-a povestit ce lucruri diavolesti face: blesteme, furt (banii bisericii ii folosea pt asi ridica palatul), etc. In plus avea (si poate mai are) 2 pisici imense ( de vreo 20-30kg) pe care le lasa sa umble prin sat de se speriau oamenii. O familie de tineri s-a dus s-a dus la Pomohaci si le-a ghicit ca vor avea un mare necaz in Postul Pastelui si intradevar le-au murit singurul fiu. Ce parere aveti? In loc sa zica ca ma rog sa fie bine pt familia ta.
Mihaila Alin mare dreptate ai "nu tot ce zboara sunt ingeri!" Sunt proorociri ale Sf. Parinti si in Sf. Biblie ca la apocalipsa diavolii vor zbura in chip vazut sa insele lumea.

Last edited by Daniela26; 18.10.2010 at 09:30:26.
Reply With Quote