View Single Post
  #121  
Vechi 25.10.2010, 09:34:23
mc2009 mc2009 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.04.2009
Mesaje: 112
Implicit

Citat:
În prealabil postat de andreicozia Vezi mesajul
Fa-ti prietene o pomana cu noi si da-ne tu un exemplu de MASON(i) pe care deja l-ai identificat si l-ai gasit vinovat de vre-o mirlanie pe plan local sau sabotaj la nivel national continental, planetar, priveste cita libertate de actiune iti acord. Considera-ne mai ignoranti si mai fara vointa-dorinta de a face pe detectivii.

Dar nu asa nume aruncate aiurea in tramvai, ci manifestari actiuni,legislatie promovata in parlament(de ex) care fac CLAR parte dintr-un plan masonic, diabolic cum il numiti voi :))))

Hai sa te vad! ! !
In primul rand, nu-mi amintesc "sa-ti fi dat prietenia" :)(asta parca e o chestie reciproca, nu?), iar in lista mea de prieteni nu te-am gasit ... Deci n-o sa-ti spun la fel; ti-as spune frate (intru Hristos, ca sort nu port :), dar nu am certitudinea ca suntem.

Revenind la subiect, daca sincer doresti sa aprofundezi, sa scapi de ignoranta si sa porti discutii serioase, ai cu ce incepe ... Exista tone de informatii, pune manuta si citeste/google-ieste putin pentru inceput, macar pentru bibliografie. Sigur, asta daca nu doar doresti sa plimbi "sortuletul" pe aici ... si sa arati cat de frumos, bun si necesar este.

Cat despre "acordatul" libertatii de actiune, cred ca ar fi nevoie de un grad mai mare :); personal, chiar am suficienta si nu cred ca esti in postura de a putea umbla la ea. Si, pentru ca (vrei sa) pari o persoana rafinata, poate incerci sa "vorbesti" ceva mai civilizat/calm, unul din intelesurile utilizarii majusculelor pe Internet fiind si acela de tipat.

In rest, nu este ce demonstra. Explicatia este la Sf. Ignatie Brianciannov (in cartea lui cea importanta), iar cheia, in finalul mesajului precedent; aplica si o sa te lamuresti singurel.
Reply With Quote