View Single Post
  #291  
Vechi 26.11.2010, 17:27:03
andreicozia andreicozia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.02.2009
Locație: Hristos, Budha, Mohamed, Krisna, iubire, pace
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.810
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Florin-Ionut Vezi mesajul

26. Iar pe când mâncau ei, Iisus, luând pâine și binecuvântând, a frânt și, dând ucenicilor, a zis: Luați, mâncați, acesta este trupul Meu.
27. Și luând paharul și mulțumind, le-a dat, zicând: Beți dintru acesta toți,
28. Că acesta este Sângele Meu, al Legii celei noi, care pentru mulți se varsă spre iertarea păcatelor.

Unde mai sunt simbolurile?! Care va fi raspunsul vostru la Judecata?
Ionut, sincer, dar SINCER, tu chiar crezi ca ucenicii au mincat carnea Mintuitorului taindu-si o bucata din El si i-au baut singele Lui, pe care si l-a scurs din vene, cu un cutit in fata lor?

Sau poate crezi ca ucenicii au fost hipnotizati in a crede ca maninca carne si beau singe sau au luat-o, TREJI FIIND, drept o alegorie, un fel simbolic de a pomeni pe El.

Dar pe bune, ca nu cred ca esti irational.

Cum te poate Dumnezeu intreba o asemenea bazaconie la Judecata? sa te puna sa marturisesti UN EVENIMENT LA CARE NU AI PARTICIPAT si un act de care numai s-au facut speculatii(vezi minciuni si inchipuiri).
Pai ce fel de martor esti?...poate doar mincinos, care depune marturie pentru ceva ce nu a vazut.
vorba aia, Dumnezeu JUDECATOR SUPREM si judeca aiurea in tramvai...este de neconceput.

Pina si cel mai papagal judecator de pe pamint nu ar accepta o asemenea marturie.

si stim foarte bine ca "ce-i in cer asa si pe pamint"

Tu esti un baiat foarte istet, nu inteleg cum de mai poti insista cu asa ceva? :))
Numai bine!
Reply With Quote