View Single Post
  #5  
Vechi 05.12.2010, 13:53:59
GheronIosifIsihastul GheronIosifIsihastul is offline
Banned
 
Data înregistrării: 05.10.2010
Locație: acolo unde nu e Dumnezeu
Religia: Ortodox
Mesaje: 123
Implicit

mai, voi de ce nu cititi? si de ce nu va rugati?
stati asa in bezna ca niste cartite fidele pivnitei si plini de tarana in ochi spuneti niste aberatii care imediat vi s-ar spulbera daca ati cerceta cu sinceritate si daca v-ati ruga cu smerenie, macar asa cat de cat! Pai il jigniti pe Dumnezeu mah crezand ca-i faceti un serviciu! Pentru noi si numai pentru noi a creat Dumnezeu lumea asta, asa mare cum e ea, tocmai ca sa ne smerim! Si sa intelegem cat de importanti suntem! Daca v-ati ruga ati vedea asta si mai ales ati vedea ca extraterestrii sunt DRACI!! Mai copii, treziti-va din dicovery, treziti-va din duhul lumii! Pentru Dumnezeu, sunteti penibili fratilor! Toate dracoveniile le-aqti asimilat, ezoterism, horoscoape, yoga, zodiace, superstitii, extraterestrii, bioenergie, energii de nu stiu ce feuri, toate nenorocirile ,urata boala ati capatat voi astia care nu vreti si nu vreti voi cu nici un chip sa va smeriti si sa va coborati in cenusa si sa vedeti si sa acceptati cat sunteti de prosti, cat suntem noi cazutii oameni, noi cei goi de tot ce-i bun si corect si drept si luminos si plini de tot ce-i stramb, de pacat, de inchipuiri de pareri de sine etcetera.. Pai ce veti face mah voi in pragul mortii cand o veni diavolul cu cele 4 ispite ? nici nu stiati ca exista ,nu-i asa? mai intai asa va va spune. ca Dumnezeu nu exista si va va dovedi cu extraterestrii cu stele cu "logica" ca asta e caderea noastra, am cazut cica in "cunoastere" noi ,tarana fiind ne-am mandrit si acum vorbim de marginea universului de "entitati" de civilizatii extratesrestre" Mai voi chiar nu vedeti cat de penibili si cat de mucosi si cat de inselati suntem? nu pricepeti ca absolut orice imagine care va vine pe retina, repet! ABSSOLUT ORICE IMAGINE CARE VA VINE PE RETINA ESTE DE LA DIAVOLUL CARE IMPINGE GANDUL INSPRE INIMA CU SCOPUL DE A INTRA PRIN SI CU EL ACOLO.. CU MINCIUNA(INCHIPUIREA).. invatati mai! cititi! ati auzit de vama imaginatiei? unde omul astazi ,chiar crestinul ortodox primeste toate bazaconiile si gunoiaele si batjocura diavolului, ca nu mai vrea bietul de ele sa lucreze paza mintii prin rugaciune, nu vrea sa citeasca pe sfintii parinti.. Se uita la oreste! Iata crestinii nostri inselati de azi.. Mai, vai de voi si vai de voi cand veti vedea pe cine ati crezut si cat rau v-a provocat ,cata adormire duhovniceasca provoaca modul asta de viata imbecil si natang de-l avem noi crestinii astazi..
treziti-va pentru Dumnezeu, dati-va cu capul de pamant si loviti-va cu pumnii pieptul cu putere mare - ca sa plece de acolo inselaciunea! curatati-va si stati treji si nu mai primiti tot ce "zboara"! Pentru Dumnezeu, Domnul Hristos, ca a patimit, nu mai dormiti in nesimtire si barem nu mai emiteti ineptiile"eu cred" Nu vedeti ca putiti a mandrie si a parere de sine?
Doamne iarta-ne si lumineaza-ne! Cu orice pret!

Last edited by GheronIosifIsihastul; 05.12.2010 at 13:57:34.
Reply With Quote