View Single Post
  #22  
Vechi 11.01.2011, 11:20:54
Florin-Ionut's Avatar
Florin-Ionut Florin-Ionut is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.07.2008
Locație: Timișoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.411
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Daniel777 Vezi mesajul
Pasta de dinti Gano Fresh - produse de igiena

Fortifica dantura sensibila
Opreste formarea cariei
Trateaza gingiile care sangereaza
Intareste emailul dintilor

DETALII PRODUS
Ambalare: Cutie 1 tub
Greutate: 105g

Ingrediente:
Sorbitol, Glicerina, Silica, Xanthan Gum, Sodium Sachcharin, Extract de Ganoderma Lucidum, Parabens.

PRET: 29 RON
E bine ca nu contine fluoruri, e rau ca la urma scrie Parabens. Or, aici e o lista neagra care poate fi foarte lunga...

Noi folosim Parodontax classic (costa sub 20 de lei tubul) pentru ca nu are fluoruri si e pe baza de plante. Ce-i drept, si aici sunt prezente elemente nedorite (dar macar sunt enumerate, nu "acoperite"):

Parodontax Toothpaste Classic effectively fights gum problems, preventing gum bleeding and inflammations. Combination of mineral salts and natural plant extracts inhibit the formation of plaque and prevents periodontitis. Enjoy fresh breath and healthy gums with Parodontax Toothpaste Classic.

Ingredients:
Sodium bicarbonate, aqua, glycerin, cocamidopropyl detaine, alcohol, krameria triandra, mentha piperita, mentha arvensis, echinacea purpurea, commiphora myrrha, chamomilla recutita, salvia offinalis, xanthan gum, sodium saccharin, sodium benzoate, limonene, Cl 77491
__________________
Să nu abați inima mea spre cuvinte de vicleșug, ca să-mi dezvinovățesc păcatele mele;
Psalmul 140, 4

Ascultați Noul Testament ortodox online.
Reply With Quote