View Single Post
  #3  
Vechi 03.07.2006, 05:34:39
Verum Verum is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 29.06.2006
Mesaje: 8
Implicit

E greu sa votezi un om fara criterii insa am votat cu Nicolae Paulescu, adevaratul descoperitor al insulinei. Datorita descoperirii lui traiesc milioane de oameni care nici macar nu stiu cui datoreaza acest lucru.
E exact la fel ca si cu antibioticele. Un procent covarsitor dintre noi traim si suntem in viata datorita antibioticelor insa sunt ferm convins ca multi nici nu stiu cui sa ii multumeasca pentru ele. :(

Acesti oameni sunt importanti. Au adus ceva util intregii umanitati nu numai natiunii lor. Iisus insusi a fost un vindecator. Unii pot vindeca prin credinta, altii prin stiinta dar ambele sunt darul, harul Lui Dumnezeu.

Acum sa revenim la proiectul Mari Romani. Nu este o idee originala, este o idee copiata dupa un film facut de niste studenti romani care au castigat un premiu de pe urma lui.
E un film de scurt metraj care se cheama cum ar arata o lume fara Romania. Filmul in limba engleza il puteti urmari aici:
http://www.youtube.com/watch?v=eSoruzRkj7g

Televiziunea Romana nu a venit cu o idee originala ci cu o copie a ideii filmului de mai sus. Partea proasta e ca in urma voturilor va aparea un rezultat tare trist. Un popor cu atatia oameni valorosi voteaza cu niste false valori.
Fara indoiala acest aspect va pune in discutie 2 lucruri.
1. Romanii sunt 0 la capitolul cultura generala din moment ce nu isi cunosc nici propriile valori.
2. Prin numarul impresionant de voturi gen Vlad Tepes se va pune la indoiala si criteriul valorilor morale ale acestui popor. (Nu am nimic impotriva lui Vlad Tepes.)
Reply With Quote