Subiect: Cristaloterapia
View Single Post
  #22  
Vechi 26.01.2011, 11:48:01
FiulRisipitor's Avatar
FiulRisipitor FiulRisipitor is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.08.2009
Locație: Germania
Religia: Ortodox
Mesaje: 657
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru FiulRisipitor
Implicit

Citat:
În prealabil postat de abrash Vezi mesajul
Doamne ajuta! Va scriu prin prizma unui crestin autentic (fara sa ma laud, doar ca sa stiti ca nu sunt un crestin "caldicel" asa cum spunea Inaltpreasfintitul Serafim Joanta) si vreau sa va spun ca am incercat efectele cristaloterapiei fara prea multe cunostinte in domeniu si fara ajutorul unui cristaloterapeut. S-a intamplat ca sotia sa faca un articol despre cristaloterapie si pentru ca aveam in casa cateva (parintii sunt medici), mi-am zis sa incerc un cristal de ametist in incercarea de a tine in frau un viciu mai vechi, malahia, pentru ca aflasem ca ajuta in acest sensul obsesiilor si viciilor. ....Acum si viciile sunt bune in felul lor atat timp cat ne ghideaza pe un drum catre Dumnezeu iar in final cand descoperim dragostea Lui cea mare ne lasam de acestea... Cu toate acestea, cand am inceput sa port ametistul in buzunar am inceput sa simt tot felul de stari fara a-mi impune in subconstient anumite efecte ale cristalului, necunoscand cristalotetapia....
Nu e obligatoriu sa raspunzi: tu chiar crezi ce spui despre tine? tu chiar crezi treaba cu cristalele? Ce zici sa-mi cumpar si eu un glob de cristal (ca tot se spunea de comunicare cu divinitatea....)?
Era aici si un coleg care poate imi spune si de unde fac rost de pitici verzi ca fanta stiu de sa cumpar.... si daca am noroc merge si fara curcubeu....
__________________
"În zadar se numește creștin acela, care nu are dovadă sensibilă că Harul lui Dumnezeu sălășluiește în el" - Sf. Simeon Noul Teolog
Reply With Quote