View Single Post
  #145  
Vechi 27.01.2011, 17:29:44
Raoul's Avatar
Raoul Raoul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.12.2006
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.046
Implicit

Nu ma supar,nu am de ce. Am spus destul de clar ca sunt Toma necredinciosul! Am avut de zis doar anumite lucruri,am sperat sa pot intretine un dialog,sa mai aud niste pareri... Deci nu-i nicio suparare,nu ma "agit" pe subiectul asta. Insa ideea e ca scrierile doamnei sunt ok,nu prea ai ce gasi eretic in ele sau sa te departeze de Dumnezeu.

Eu am dormit de mic copil,de la 4-5 ani,cu o icoana de-a dansei (cu domnul Iisus Hristos) sub perna. Asta pana acum vreo 3 ani cred. Adica cel putin 12-13 ani din viata. Oare daca icoana era de la diavol,mai ajungeam eu crestin? Ca de vreo 5 ani m-am apropiat de Biserica,eram in fundul iadului! Asta e dilema mea! Plus ca ai mei nu sunt credinciosi decat cu numele... sunt cam singur ce am inceput sa o iau (brusc!) pe drumul asta. Inainte m-am si rugat doamnei Desanca,poate nu ca unui Dumnezeu,dar ca unui sfant (adica genul acela de rugaciune),si tot nu am ajuns eretic.

Va rog sa ma iertati dar poate intelege cineva si ce e in sufletul meu si ce stare de incertitudine ma macina uneori!


Doamne-ajuta!
Reply With Quote